Hurá do přírody

Venku svítí slunce, příroda se zelená, tak koho by to udrželo doma. Stačí trochu vystoupit z komfortní zóny, zabalit "pár švestek" do batohu a vyrazit za dobrodružstvím. Ale aby vám radost z cesty nic nepřekazilo, je dobré být připraveni! Proto jsme si pro vás dovolili předpřipravit takový malý seznam, co si s sebou přibalit do kufru, nebo ještě lépe přímo do kabelky. Ať to máte hned pěkně po ruce.

 

MUST HAVE, CO NEZAPOMENOUT DÁT DO KABELKY:

  1. Opalovací krém - v létě je sluneční kosmetika věc, kterou byste do kabelky měli vhodit jako první! Woodenspoon opalovací mléko se krásně roztírá ač je přírodního charakteru, má UV faktor 50 a je vhodný i pro malé děti.
  2. Balzám na rty s SPF - nezapomínejte na citlivou pokožku svých rtů a také je chraňte před sluncem. Náš tip je balzám na rty WoodenSpoon s SPF 45.
  3. Vlhčené ubrousky - ať už cestujete s dětmi nebo ne, věřte, že za ně budete rádi. Když si nemůžete umýt ruce nebo se po svačině ušpiníte, vlhčené ubrousky přijdou vhod.
  4. Deodorant - v létě je deodorant nezbytný kousek do kabelky. Jako náš tip doporučujeme i ten na na nohy. ;)
  5. Květinová voda - rychlé osvěžení na cestách vám poskytne květinová voda, která tonizuje pleť a benefit přinese i rostlina, ze které jste si vodu vybrali. Například levandulová, aby to cestování bylo bez stresu.
  6. Dezinfekce rukou - voda v nedohlednu a bakterie na každém rohu. V ten moment vám "život zachrání" dezinfekční gel.
  7. Repelent - klíšťata jsou prakticky na každém stéblu trávy a není radno si s nimi zahrávat. Do kabelky si přibalte mini repelent a pro děti náramky s obrázky.
  8. Pinzeta na klíště - když už nějaké to klíště objevíte, tak je třeba jednat hned! Malá pinzeta se vejde kamkoliv a vy se bezpečně a snadno klíštěte zbavíte.
  9. Lékárnička s dezinfekcí a náplastmi - ať už jde o odřeniny z pádu z kola nebo puchýře z bot, náplastí je potřeba mnoho! A dezinfekce jakbysmet!
  10. Lahev s vodou - tu si sice koupíte na každém rohu, ale buďte trochu ohleduplní k životnímu prostředí a vezměte si z domu raději vlastní lahev.

Tak přejeme šťastnou cestu. A hlavně si ji užijte ve zdraví!

Repelenty a přípravky na klíšťata
Sluneční kosmetika
Vlhčené ubrousky
Cestovní dezinfekce
Antiperspiranty
Květinové vody
Pohodlná obuv
Cestovní lékárnička
Cestovní lahve a boxy

Vybíráme pro vás:

Přírodní repelent proti komárům a hmyzu 50 ml
-26 %Výprodej
WoodenSpoon
Přírodní repelent proti komárům a hmyzu 50 ml
zítra u vás
Klíšťák Ixoderm 10 ml
-18 %Výprodej
Vetrisol
Klíšťák Ixoderm 10 ml
zítra u vás
AH Bylinný repelent Koncentrovaný olejíček 50 ml
-34 %Výprodej
Alta Herba
AH Bylinný repelent Koncentrovaný olejíček 50 ml
zítra u vás
Predator BIO sprej 150 ml
-30 %Výprodej
Predator
Predator BIO sprej 150 ml
zítra u vás
Baby Dětský opalovací krém Neutral SPF 50+ BIO 50 ml
-18 %Výprodej
Eco Cosmetics
Baby Dětský opalovací krém Neutral SPF 50+ BIO 50 ml
zítra u vás
SUN opalovací sprej SPF 50 BIO 150 g
Výhodné
ALPHANOVA
SUN opalovací sprej SPF 50 BIO 150 g
zítra u vás

Opálení? Dlouhodobé, bezpečné, krásné...

Obrázek - opalování

Taky tolik milujete opalování? Ať už budete lenošit u vody, na zahradě nebo chodit na dlouhé tůry po horských hřebenech, vždy vsaďte na kvalitní ochranu a přírodní filtr.

Naše pokožka přijímá všechno, co na ni nanášíme, a působení sluníčka vstřebávání látek z kosmetiky do těla ještě více umocňuje. Ať už těch prospěšných nebo nebezpečných. Nezapomeňte přibalit kromě kosmetiky na opalování také kvalitní poopalovací péči - panthenol a krémy s aloe vera.

A samozřejmě myslete hlavně na děti, jejich kůže je ke spálení mnohem náchylnější. V létě pak nezapomeňte na vhodnou pokrývku hlavy, dostatečný pitný režim a snažte se s dětmi trávit alespoň nějaký čas ve stínu.

Rychlá svačinka vždy po ruce

Nemáte čas připravit si svačinu? Vždy můžete sáhnout po nějaké sušence, instantní kaši nebo polévce. Hlídejte si jen, aby byly vaše svačiny skutečně kvalitní a aby tělo zbytečně nezatěžovaly.

Našemu tělu by měly dodat potřebnou energii, ale i prospěšné látky a vitamíny. Vsaďte na sušenky z oříšků a sušeného ovoce, probiotické kaše nebo ovocné kapsičky.

Obrázek - svačina

Vlastní boxy na jídlo, termosky a láhve jsou nezbytností

Obrázek - boxy na jídlo a láhve

Proč trápit přírodu přebytečnými plasty, když můžeme mít vlastní stylové nádobí?

Pokud si rádi připravujete jídlo a nápoje na celý den, můžete sáhnout po stylových boxech na jídlo, termoskách a lahvích, které vydrží dlouhé roky.

Udělejte si skvělý oběd do cestovní misky, čaj do termosky, šťávu nebo vodu s ovocem ze zahrádky do skleněné láhve a vyrazte na cesty. Hlad ani žízeň vás už nepřekvapí. :-)

Nedávejte otravnému hmyzu šanci

V létě útočí především komáři, ovádi a klíšťata. Braňte se jejich útokům efektivně s přírodními repelenty a náramky. Repelent si můžete vyrobit i v pohodlí domova, z přírodních surovin.

Nejen, že nás trápí nepříjemným svěděním, mohou také přenášet nebezpečné nemoci, jako je borelióza nebo encefalitida.

Novinkou, která si rychle získává na oblibě, jsou repelentní náramky. Náramky rozptylují směs éterických olejů extrahovaných z rostlin, což přispívá k nepřetržitému maskování našeho pachu. Skvěle se hodí na výlety do přírody i pro děti na tábory.

Repelenty

Pohodlná obuv je základ

Obrázek - zdravotní obuv a bosoboty

Nejen na každodenní nošení, ale obzvlášť na dovolenou bychom měli obout maximálně pohodlnou obuv. A to nejen do hor, ale i na procházky. Ušetříte si tak zbytečné bolesti nohou a problémy s chodidly.

Vsaďte na zdravotní obuv, která dodá chodidlu potřebnou oporu, stabilizuje klenbu a tím dává maximální stabilitu pohybovému aparátu celého těla.

Můžete zvolit i bosoboty, které dávají chodidlům tolik potřebný prostor a kontakt se zemí. Na bosoboty je důležité si nějakou dobu zvykat. Proto by nebylo moudré obout je až na dovolenou, případně mějte v záloze nějaké klasické boty, s kterými můžete bosoboty ze začátku střídat.

První pomoc všude s sebou

Je fajn být vždy připravený na jakýkoliv úraz i drobná poranění, a mít s sebou zabalenou lékárničku první pomoci. V té by nemělá chybět dezinfekce, teploměr, náplasti, obinadlo, nůžky a další potřeby. Také nezapomínejte na základní léky.

Fajnšmekři si nezapomenou proti průjmům a bacilům na cesty zabalit něco ostřejšího. :-)

Obrázek - první pomoc

Domácí bylinná lékárnička podle Dity Oškerové:

Jablečný ocet na puchýře
Lesní borůvky na průjem
Hojivý gel z Aloe vera
Konopný a tea tree olej