Doprava ZDARMA od 1 500 Kč | 2 měsíce na vráceníZákaznický servis[email protected]|+420 468 006 311
0

Kombucha - kultura pro domácí výrobu nápoje 200 g

Bestseller
Značka: TopspoKód: z2557
Hodnocení (113)
Kombucha je lahodný, osvěžující a hlavně zdraví prospěšný živý nápoj. Obsahuje vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B6, B12). Odstraňuje toxické látky z... Popis a parametry

139 

1 ks

Bez lepku

Bez cukru

Vege

Popis & Parametry

Kombucha je lahodný, osvěžující a hlavně zdraví prospěšný živý nápoj. Obsahuje vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B6, B12). Odstraňuje toxické látky z těla, normalizuje imunitní systém, dodává organismu bioenergii.

Jak používat

Návod na přípravu nápoje z kombuchy: Připravíme si skleněnou nádobu o obsahu nejméně 2 litrů, 2 litry vody, 180 g krystalového cukru, 6 g sypaného čaje, mateční kulturu, speciální zákvas. Svaříme vodu, necháme vyluhovat čaj, rozmícháme cukr a přes sítko slijeme do nádoby. Do vychladlého čaje přelijeme speciální zákvas, zamícháme a vložíme mateční kulturu (omytou ve vlažné vodě) hladší stranou nahoru. Nádobu zakryjeme plátnem a připevníme gumičkou. Uložíme na místo chráněné před přímým slunečním zářením, výpary a kouřem.

Kvasný proces musí probíhat minimálně 7 dní při teplotě mezi 20-25 °C. Ideální teplota je 23 °C. Doporučujeme slévat 8.-10. den, ale časem si dle chuti nápoje určíte, kdy slévat. Delší kvašení není na závadu, nápoj je jen kyselejší. Před sléváním vyndáme mateční a na povrchu nápoje nově vzniklou dceřinou kulturu.

Tento postup stále opakujeme, pouze speciální zákvas nahradíme 2 dcl vámi vyrobeného nápoje. Pokud chcete více nápoje, můžete uvařit čaj do dalších nádob a použít dceřiné kultury. Důležité je dodržet 2 dcl ráno na lačno.

Upozornění

Při jakémkoliv kontaktu s kulturami dbejte maximální možné hygieny. Nápoj nemá žádné vedlejší účinky, proto je možné jej konzumovat v neomezeném množství.

Náš tip

Další informace o produktu Kombucha - kultura pro domácí výrobu nápoje, návod a další zkušenosti čtenářů naleznete v článku Kouzelný nápoj z kombuchy.

Balení

  • 200 g kultura kombuchy,
  • speciální zákvas,
  • návod na přípravu.

Lékařská poradna

Máte otázky k produktu?
Zeptejte se odborníků

Zákaznický servis

Po-Pá: 8-18 h

So: 10-16 h

+420 468 006 311

[email protected]

Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin - byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Hodnocení zákazníků

Hodnocení

Jak se produkt líbil zákazníkům?

113x

Všechna hodnocení

Ještě jsem ji nepoužila ale chystám se a vím že je zdravá ta moje kombucha

dobrý obchod

je to zdravé pití

Kombucha byla divná,jako plesnivá,vyhodila jsem ji, nebyla jsem vůbec spokojená. Už ji nekoupím.

Přišla zdravá, voňavá, životaschopná "houba" i s násadou. Mám přesně to, co jsem chtěla.

Chtěla jsem kombuchu vyzkoušet, tak jsem si to objednala. Přišel balíček s podrobným návodem, takže super. První várka se mi nepovedla - spletla jsem si čaje a udělala to z černého uzeného (nechutná to dobře), teď se mi dělá druhá várka z normálního černého a voní to krásně. Jen mám problém s mateční houbou - nejspíš funguje, ale vůbec se nesnaží množit, takže nevím, co s tím.

Nejspíš houba funguje

Houba přišla s nepatrnou dírkou uprostřed "těla" Houba se nechce množit

Produkt lze doporučit, výroba nápoje se povedla.

Kultura kombuchy byla doručena v dobrém stavu, hned jsem se pustila do výroby a povedlo se. Kladně hodnotím i podrobný návod / v češtině/.

Zatím nevím, louhuju, čekám na výsledek

Zatím mám Kombuchu jen krátce, ale už pěkně roste mladá, tak uvidíme.

kombucha nezklame

produkt zachraňuje zdraví Nevýhodu produktu nevidím

Přírodní produkt Jednoduché použití

Produkt používám pravidelně. Věřím, že má účinky takové, jaké jsou popisovány.

Dřív jsem kupovala živou kulturu a ta byla lepší,ale už ji nelze sehnat.

Kombuchu jsem už kdysi měla takže vím co jsem si zakoupila . Nápoj z ní je trochu netipické chuti ,ale osvěžující. Velmi mně překvapilo precizní zabalení a ani návod nechybí. Zboží přišlo ve velice krátké době.

mám dlouholetou dobrou zkušenost, funguje i jako dezinfekce na ruce, nohy a vlasy.

Moje první zkušenost z výrobou kombuchy doma, tak snad se to podaří, jinak kvalitní balení a kvalitní kultura kombuchy, budu určitě objednávat zase příště, při obměně.

výroba kombuchy doma, možnost kontrolovat kvašení a výslednou chuť nápoje

měl jsem problém s tím, poznat, co je hladká strana kultury, snad jsem to dal do sklenice správně, to se následně uvidí.

Vybral jsem si tento produkt ze je to originalni kultura kombuchy Dr. Palisy.

jsem zvědavá jestli se mi podaří vypěstovat tento produkt kdysi jsem ho pila jako malá holka a byla jsem zdravá tak ho chci vypěstovat pro děti

chci se pokusit vypěstovat Kombuchu

super produkt

kombuchu si pamatuji z mládí, měli jsme ji doma v kuchyni, nápoj mi moc chutnal, po objevení na Prozdraví.cz jsem ji hned objednala

žádné

Tento produkt používám již delší dobu. Zlepšilo se mi trávení, vylučování a pomáhá mi posilovat imunitu. Takže už více jak rok se zvládám dobře vyrovnat s případnými virovými infekcemi. Dle uvedeného návodu si vařím nápoj, nejvíce mi chutná z ovocného čaje. Vychlazený v lednici chutná jako limonáda, takže se ho už naučila pít i rodina.