Principy ochrany soukromí na Prozdravi.cz

Prozdravi.cz se vám snažíme přizpůsobit na míru. Na základě vašeho chování na webu personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ nebo do prostoru mimo lištu souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit veškerá nastavení v Nastavení soukromí

2 měsíce na vrácení
Zákaznický servis  [email protected] | +420 468 006 311
Menu
Zkuste malou změnu s Prozdravi.cz

Celý uplynulý rok jsme pracovali sami na sobě. Naučili jsme se spoustu velkých věcí a zapracovali jsme s naší výzvou na tom, aby nám v našem těle bylo dobře. Teď ale přišel čas na péči o naši milovanou přírodu, proto se nové výzvy v dalším roce ponesou v duchu ochrany a spolupráce s přírodou.

Vážím si každé kapky

 

Voda je pro nás životně důležitá. Často si ji ale všímáme až tehdy, když je s ní nějaký problém - pokud je vody málo a jsou sucha, nebo příliš a jsou záplavy.

 

Pojďme ji společně v červenci a srpnu věnovat pozornost, kterou si zaslouží. Po každé napuštěné vaně zalijeme kytky vodou, která omývala naše tělo. Pořídíme si kvalitní vodní filtr nebo si vyhlédneme čistou studánku. Pokud máte zahradu, můžete si pořídit barel, chytat do něj dešťovou vodu a tu dále využívat pro zalévání.

 

Učme děti vážit si vody a neplýtvat s ní zbytečně. Učme je, že voda je důležitá a bez ní by nebyl život.

Proto pojďme společně udělat malou změnu pro vodu - doma i v přírodě - která může znamenat mnoho. Stále pokračujeme ve Facebookové skupině "Malá změna s Prozdravi.cz" a na našem instagramu pod hashtagem:

Až do konce srpna soutěžíme o balíček v hodnotě 2 000 Kč.

 

V tématickém balíčku najdete: BIO Matcha Tea Harmony, Equa láhev na pití, Ecoegg na praní, Tuhé BIO olivové mýdlo laSaponaria, zdravý zubní kartáček Curanatura, BIO zubní pastu s kokosovým olejem, Epsomskou sůl s levandulí, Lapacho kůru a Koloidní stříbro ve spreji.

 

Podmínky soutěže s Prozdravi.cz:

• Sledujte náš profil na instagramu prozdravi_cz nebo se přidejte na facebooku do naší skupinky Malá změna s Prozdravi.cz

• Přidejte alespoň 1x za období soutěže na Instagram nebo na Facebook do skupinky příspěvek s hashtagem #malazmenaklepsimu, týkající se daného tématu. Čím více příspěvků přidáte, tím vyšší máte šanci na výhru. :-)

• Soutěž trvá po dobu dvou měsíců, tj. do konce měsíce srpna 2020.

• Po skončení výzvy vylosujeme jednoho výherce, kterému odešleme výherní balíček.

• Soutěže se nesmí účastnit zaměstnanci společnosti Vivantis ani jejich rodinní příslušníci.

Jak si blogerky váží každé kapky?

Tereza Tobiášová - moderátorka a maminka

Odmalička jsem vodu brala jako samozřejmost. Prostě vždycky byla. Občas doma netekla, tak nám přistavili cisternu. Přišlo mi to jako obrovský dobrodružství, že jsme si chodili s kanystrem nebo kyblíkem pár metrů od domu pro vodu, abychom se napili. Naplnili jsme s bráchou vždycky kyblík až po okraj a půlku cestou vybryndali. Teď už mi to jako dobrodružství nepřipadá. Asi jsem starší a mám svoje potřeby a pohodlí. Když je v domě letní odstávka teplé vody, nejraději odjedu pryč, abych to přežila. Přežila, heh! Paradox. 

 

Obrovský paradox, protože na svých cestách po Indii nebo v Keni, jsem byla ráda za tekoucí vodu odkudkoliv. Navíc pitná voda v kohoutku není skoro nikde ve světě. Je to pak těžké pochopit a hlavně si zvyknout na to, že se prostě nedá pít. Dlouho mi trvalo to pochopit. To mají všude tak špinavou vodu? divila jsem se. Nene, jen trochu líp přemýšlejí a neplýtvají.

 

Čím jsem starší, tím si vody vážím víc a víc. Nejde o cenu. Jde o princip. Šetření vodou mi nepřipadá jako šetření peněz, ale zdroje. Aby bylo pro všechny. A pořád.Sprchuju se, jak chci. Piju vody, kolik chci. Mám to štěstí, že mi to naše zeměpisné podmínky umožňují. Ale jinak se snažím šetřit. Recyklovat. Vodu ze sušičky použiju na vytírání. Chytám dešťovou na zalívání. Myju v myčce. Zbylým čajem zaleju kytky. Je to možná málo. Ale možná bych mohla dělat ještě víc. Ale i tohle málo je víc než nic. A až jednou nic nebude, bude to škoda. Tak sbírám kapku po kapce, aby bylo.

Tipy Terezy Tobiášové

Dita Oškerová - Bylinkové snění

Voda je krásný a moudrý živel, který spolu se vzduchem tvoří základní podmínky života na Zemi. Bez ní by život neexistoval a proto je pro nás velmi důležitá. Vždyť jen samotné tělo je z více jak 80 % tvořeno vodou.

 

Věřím, že v červnu tak hodně pršelo, jelikož déšť přišel, aby spláchnul všechnu tu bolestivou pachuť jara, kterou většina lidí prožívala. Přišel, aby odplavil všechny ty strachy, stresy a očistil tak nejen Zemi, ale i nás a dodal všemu a všem novou naději a chuť do života.

 

Voda je také výborný hasící přístroj rozbouřených emocí a horkosti, kterou i samotná Zem pociťuje, když příjdou sucha, která jsou v posledních letech příliš dlouhá až extremní. A právě proto je voda, tak vzácná a pokud zmizí či se eliminuje na minimum, pak tu dlouho nebudeme. Je potřeba uvědomit si jak s vodou šetřit kdykoli, když vodu používáme ať už při sprchování, mytí nádobí, mytí ruk, čištění zubů, zalévání zahrady ap. 

 

Proto se radujte, tak jak to umí malé děti, tančete v dešti, zpívejte si, užívejte si každé kapky deště. Choďte na bylinky - například se svojí vlastní lahví s vodou a poděkujte za všechno to bohatství, které nám voda a příroda přináší.

Tipy Dity Oškerové

Terezie Němcová - Terezka v kuchyni

70 % světové plochy je pokryto vodou. No jo, jenže naprostou většinu tvoří voda slaná a z toho zbytku navíc velkou část tvoří ledovce. Zkrátka pitné vody je opravdu málo.

 

I když tenhle fakt tak nějak podvědomě moc dobře víme, těžko si to reálně připustit a v každodenním životě nedostatek vody řešit, když na místě, kde jsme se narodili si můžeme kdekoli na ulici koupit vodu v lahvi, teče nám doma z kohoutku a navíc (což je fakt, který mě dokáže znovu a znovu šokovat) pitnou vodou myjeme nádobí, splachujeme záchody, nebo třeba i zaléváme zahradu.

 

Proto se na to zkusme všichni opravdu zaměřit a představit si, kolik vody denně spotřebujeme. Samozřejmě pitný režim je pro naše tělo velmi důležitý a já osobně si ho hlídám, jak jen to jde. Ale co ta zbylá voda?

 

Zkusme zachytávat dešťovou vodu a zalévat s ní zahradu, pořídit si spořící násadku na kohoutek, přemýšlet nad tím, jak dlouho se sprchujeme, nebo třeba i nad tím, že na produkci 1kg hovězího masa se spotřebuje 16 000 litrů vody.
Udělejme každý malou změnu k lepšímu a společně šetřeme vodu pro budoucí generace.

Tipy Terezky v kuchyni

Nikola Bartáková - trenérka a koučka

Důležitost vody často opomíjíme a neklademe na ni veliký důraz. Zamyšlení přijde až ve chvíli, kdy nám vysychá trávník u domu, stromy neplodí takovou úrodu, jakou jsme očekávali, nebo není z čeho napouštět zahradní bazén. Materiálních důsledků by se dalo nalézt mnoho. Často mi připadá, že vodu zneužíváme a plýtváme na místech, kde bychom ji mohli šetřit a naopak šetříme na místech, kde je podstatná a důležitá. 

 

Často ke mně chodí ženy, které v hektolitrech zalévají zahrady, ale samy se během dne jen stěží napijí. Přitom bez vody neproběhnou ty správné metabolické procesy v těle, tělo se vysušuje a pokožka rychleji stárne. Potom všichni hledají zázračné elixíry mládí schované v ampulkách, ale stačilo jen málo - obyčejná sklenice vody. Stejně jako by bez vody nebylo života, jen těžko bude bez vody naše tělo v harmonii.

 

Až nyní s příchodem dcery vnímám, co pro mne celou dobu dešť znamenal -  zůstat doma, za zavřenými dveřmi. Až hravost mé dcery mne ukázala, že i pobyt venku v dešti má své kouzlo. Protože i déšť může přinášet velkou radost.

Tipy Nikoly Bartákové

Ukončené výzvy

Pomůžu sobě i přírodě

Pomůžu sobě i přírodě - výzva s Prozdravi.cz

Nějakou dobu jsme si vyzkoušeli, jaké to je být zavřený doma, v karanténě. O to víc bychom si měli vážit toho, když můžeme jít na procházku a svobodně se nadechnout čerstvého, jarního vzduchu. Proto se naše další výzvy ponesou v duchu sounáležitosti s přírodou a jejím bohatstvím, které nám poskytuje každý den, aniž si to třeba uvědomujeme.

 

Asi tu nemusíme psát, jak by se člověk měl chovat v přírodě, nepohazovat nikde odpadky apod. to doufáme všichni dobře víte. Ale stojí za zmínění (pro některé zopakování), co všechno pro naši přírodu můžeme udělat.

 

Můžeme si pořídit vlastní láhev a nekupovat si pití v plastu. Můžeme sáhnout po přírodním opalovacím krému, a nevypouštět tak škodlivé chemické látky do vody při plavání a zároveň si jimi nezanášet tělo. Můžeme učit naše děti respektu a ochraně přírody, a můžeme společně s nimi poznávat různé druhy zvířat a rostlin. Zapojit se společně do iniciativ, jako je "Ukliďme Česko" nebo "Sázíme stromy". Nemusíme nutně sekat trávu a můžeme nechat prostor hmyzu a včelám, které jsou i pro naše přežití a život tady zásadní.

Proto pojďme společně udělat malou změnu pro přírodu, která pro ni ale může znamenat mnoho. Stále pokračujeme ve Facebookové skupině "Malá změna s Prozdravi.cz" a na našem instagramu pod hashtagem:

Soutěž o hodnotný balíček - výzva

Až do konce června soutěžíme o balíček v hodnotě 1500 Kč.

 

V balíčku najdete: Kokosovou misku a lžičku z ebenu Tropikalia, Přírodní repelent a přírodní čisticí sprej na ruce WoodenSpoon, kosmetické tampony Mama Natura, sáček z bavlny na výrobu rostlinného mléka Casa Organica, 80% čokoládu Lifefood, kokosový olej Sefiros, rakytníkovou tyčinku More & More, lahůdkové droždí a BIO kuskus Country Life a makové chipsy Damodara.

 

Podmínky soutěže s Prozdravi.cz:

- Sledujte náš profil na instagramu prozdravi_cz nebo se přidejte na facebooku do naší skupinky Malá změna s Prozdravi.cz

- Přidejte alespoň 1x za období soutěže na Instagram nebo na Facebook do skupinky příspěvek s hashtagem #malazmenaklepsimu, týkající se daného tématu, Čím více příspěvků přidáte, tím vyšší máte šanci na výhru. :-)

- Soutěž trvá po dobu měsíce června.

- Po skončení výzvy vylosujeme jednoho výherce, kterému odešleme výherní balíček.

- Soutěže se nesmí účastnit zaměstnanci společnosti Vivantis ani jejich rodinní příslušníci.

 

 

Jak blogerky pomáhají sobě i přírodě?

Terezie Němcová - Terezka v kuchyni

 

Jsem přesvědčená, že jsou dvě místa, která budou mým „doma“ ať už budu dělat ve svém životě cokoli a nacházet se zrovna kdekoli. Těmi místy jsou moje tělo a planeta, na které žiji. Je to věc, kterou máme my lidé všichni společnou, a přesto se často pořádně nestaráme ani o sebe, ani o přírodu.


Někdy se setkávám s názorem, buď vše, nebo nic. „K čemu je, že nepoužívám plastové sáčky na ovoce, když stejně jezdím autem.“ „Nemá smysl jíst celý den zdravě, protože nakonec stejně sušence k odpolední kávě neodolám“...


Když takhle budeme uvažovat všichni, žádná pozitivní změna nikdy nepřijde a i když já rozhodně nejsem v ničem stoprocentní, jsem přesvědčená, že i malá změna může být velkou změnou k lepšímu. Každý malý krok ať už v péči o sebe, nebo naší Zemi se počítá. Tak zkusme udělat vědomě každý měsíc malý krůček k tomu, abychom pomohli sobě i přírodě. Já sama se o to snažím a i když má domácnost ani kuchyně určitě není zcela netoxická a zero waste, myslím, že jsem se za poslední roky právě takovými malými krůčky opravdu hodně posunula vpřed a že jsem na správně cestě. 

Tipy Terezky v kuchyni

Dita Oškerová - Bylinkové snění

 

Měsíc červen je pro mne významný už jen proto, že k němu neodmyslitelně patří Svatojánská noc, předvečer svátku sv. Jana Křtitele, kdy bylinky dostávají magickou moc a příroda nasává blahodárnou sílu země. Včelky i motýlci radostně opylují jeden květ za druhým, vzduch je provoněný smolou a kouzelnou energií, jež proudí kolem nás, a nám stačí jen ztišit svou mysl, otevřít srdce a užívat si přítomnost tohoto krásného okamžiku.


Přeji vám, ať si onen nádherný den vychutnáte nejlépe s košíčkem v ruce a probudíte v sobě při sběru bylinek alespoň kousek té dětské, třpytivé radosti. A pokud bylinky sbírat nechcete, jděte do přírody alespoň načerpat novou sílu. Věřte, že omládnete na duchu i na těle, a nezapomeňte, že o Svatojánské noci se země otevírá, vydává své poklady a plní všechna přání. Tak si určitě něco přejte!


A tak jako příroda dává a pomáhá nám je zapotřebí ji také za všechny ty dary poděkovat. My máme například na zahradě mnoho pítek pro ptáčky, včelky a jiný užitečný hmyz. Taky plno budek a krmítek pro ptáčky. A zahradu plnou voňavých stromů a lučního kvítí. Nicméně jak to přírodě vrátit a být s ní v souladu je mnoho. Stačí se ji jen otevřít a vnímat ji všemi smysly...
 

Tipy Dity Oškerové

Jak jsme na sobě společně zapracovali minulý rok? Prohlédněte si uplynulé výzvy.

dny
:
hodiny
:
minuty
:
sekundy