Doprava ZDARMA od 1 500 Kč | 2 měsíce na vráceníZákaznický servis[email protected]|+420 468 006 311
0
0
Zkuste malou změnu s Prozdravi.cz

Naše roční výzva Malá změna k lepšímu pokračuje. Máme pro vás připraveno spoustu nových, svěžích témat, která se vám budou líbit. Jsou to totiž témata běžného každodenního života, která řeší každý z nás.

Zapojte se do výzvy a soutěžte s námi o krásné tematické balíčky. :-) Výzvou provází blogerka Terezka v kuchyni.

Pokračujeme již pouze na našem Instagramu pod hashtagem:

Témata výzvy odkrýváme postupně:

Květnová výzva - zdravá pokožka
Červnová výzva
Červencová výzva
Srpnová výzva
Zářijová výzva
Říjnová výzva
Listopadová výzva
Prosincová výzva
Lednová výzva
Únorová výzva
Březnová výzva
Dubnová výzva

Listopad: Žiju moudrost svých babiček

Bylinky - výzva

 

Naše babičky byly o mnoho více spojené s přírodou a moc dobře věděly, které bylinky pomáhají. I my jsme se tento měsíc rozhodli jít po jejich stopách a zabývat se bylinkami.

Která bylinka je vhodná na jaký problém? Jak a kdy bylinky sbírat? Co z nich vyrábět?

Tento měsíc se určitě inspirujte i u skvělé Dity Oškerové v Bylinkovém kouzlení a v tipech pro jednotlivé orgány podle TČM.

Výzva bylinky

SOUTĚŽÍME NA NAŠEM INSTAGRAMU.

Celý listopad soutěžíme o balíček bylinek v hodnotě 1 000 Kč.

Balíček obsahuje: Hlívu ústřičnou Premium s vitamínem C, Maca BIO prášek, Dračí krev, Heřmánek květ, Ashwagandhu BIO, Meduňku nať bylinný čaj.

 

Podmínky soutěže s Prozdravi.cz:

  • Sledujte náš profil na instagramu prozdravi_cz
  • Přidejte alespoň 1x za období soutěže na Instagram VEŘEJNÝ příspěvek označený hashtagem #malazmenaklepsimu, týkající se daného tématu. 
  • Čím více příspěvků přidáte, tím vyšší máte šanci na výhru. :-)
  • Soutěž trvá po dobu jednoho měsíce, tj. aktuálně do konce měsíce listopadu 2021.
  • Po skončení výzvy vylosujeme jednoho výherce, kterému odešleme výhru.
  • Soutěže se nesmí účastnit zaměstnanci společnosti Vivantis ani jejich rodinní příslušníci.

Jak žije moudrostí babiček Terezka

Bylinky

 

Moje babička vždy říkala „Na každou nemoc vyrostla bylina.“


Podzim je v plném proudu, přichází chladné počasí a dny se zkracují. K tomuto období neodmyslitelně patří i časté oslabení imunity a náchylnost k různým nemocem. Tento měsíc se tedy zaměříme na přírodní prevenci proti podzimním neduhům, tak jak to dělali naši předci. Vsadíme na blahodárnou moc lokálních bylinek, ale inspirujeme se i v dalekých krajinách, jako například Tradiční Čínskou medicínou, či Ajurvédskou medicínou.
 

Objevte svět bylinek:

ALVEO Mint 950 ml
-6 %
Akuna
ALVEO Mint 950 ml
pozítří u vás
Muňa - Wira antigrip 70g
Salvia Paradise
Muňa - Wira antigrip 70g
pozítří u vás
Ostropestřec silymarin 200 mg 60 + 7 tablet ZDARMA
-8 %
MedPharma
Ostropestřec silymarin 200 mg 60 + 7 tablet ZDARMA
pozítří u vás
Kopřiva bylinný čaj 50g
Wolfberry
Kopřiva bylinný čaj 50g
pozítří u vás
Maca černá 100 tob.
Bestseller
Natural Medicaments
Maca černá 100 tob.
pozítří u vás
Kotvičník bylinný čaj 50 g
Wolfberry
Kotvičník bylinný čaj 50 g
pozítří u vás
Karkade - súdánský ibišek
Salvia Paradise
Karkade - súdánský ibišek
pozítří u vás
Lipový květ 30 g
-11 %
Allnature
Lipový květ 30 g
pozítří u vás
Arónie - Černý jeřáb BIO
Salvia Paradise
Arónie - Černý jeřáb BIO
pozítří u vás
Hloh obecný AF tinktura
Salvia Paradise
Hloh obecný AF tinktura
pozítří u vás

Říjen: Mikrobiom vyživený, organismus posílený

Říjnová výzva - Mikrobiom, probiotika

 

Proč je tak důležité myslet na svůj mikrobiom? Kromě toho, že bakterie ve střevech tvoří i více než 2 kg naší hmotnosti a je jich tam více než 100 biliónů, je jejich rovnováha či nerovnováha také zodpovědná za naše nálady. Naše střeva produkují až 90 % serotoninu (hormonu štěstí). Nevěříte? A slyšeli jste už o ose střevo - mozek

 

Ano, stav našich střev má velký vliv na to, jak se cítíme. Možná jste už slyšeli, že střeva jsou takový náš "druhý mozek". Proto je důležité naše hodné bakterie ve střevech podporovat, ideálně správným stravováním i správným denním režimem, dostatkem kvalitního spánku i pitného režimu. 

 

Naši říjnovou výzvu a soutěž o balíček pro podporu mikrobiomu v hodnotě 1 000 Kč vyhrála Michaela Z. Gratulujeme!

Výzva říjen - mikrobiom

Jak myslí na svůj mikrobiom Terezka

Terezka - mikrobiom

 

Po minulém měsíci, kdy jsme se v rámci výzvy Malá změna k lepšímu zaměřili na ekologii a přírodu kolem nás, svou pozornost nyní zaměřme na zdravé a vyvážené stravování. To, co jíme totiž přímo ovlivňuje střevní mikrobiom každého z nás a tím i obranyschopnost celého těla. To je bezpochyby téma, které je s příchodem podzimu a zimy velmi aktuální.


V říjnu se tedy budeme navzájem inspirovat zdravými recepty bohatými na vlákninu, ale i zařazováním fermentovaných produktů do našich jídelníčků a omezováním průmyslově zpracovaných potravin. Kromě stravování je pro náš mikrobiom také velmi důležitý kvalitní spánek, vyvarování se stresu a dodržování pitného režimu.

 

Těmito malými změnami podpoříme naši imunitu a své tělesné i duševní zdraví. 
 

Mikrobiom, probiotika

Září: EKO-logika do každé domácnosti

Výzva - Ekologická domácnost

EKO-logika se nás týká mnohem více, než kdy dřív, aniž si to třeba uvědomujeme. Často se stává, že spoléháme na ostatní - že oni spasí náš svět a my nemusíme hnout brvou. To ale není pravda - změna musí vycházet z každého z nás.

 

Jen pokud se semkneme a každý den uděláme malou změnu pro přírodu, můžeme v klidu a pokoji předat tento svět v dobrém stavu budoucím generacím. Pojďme proto společně dělat malou změnu k lepšímu - vyměňme chemické úklidové prostředky za přírodní a v přírodě snadno rozložitelné, plastový sáček na ovoce za látkový, jednorázové menstruační pomůcky za kalíšky a kalhotky, plastová brčka a kelímky za skleněné láhve apod.

 

Naši zářijovou výzvu a soutěž o balíček pro EKO domácnost v hodnotě 1 000 Kč vyhrála Kateřina B. Gratulujeme!

Výzva - Ekologická domácnost

Jak žije EKO-logicky Terezka

Terezka - EKO logická domácnost

Mám pocit, že jako lidstvo rádi od přírody čerpáme, ale jakmile máme udělat něco navíc, abychom přírodu šetřili, třeba si připlatit pár korun a zvolit šetrnější variantu oblečení, jídla, nebo třeba pracího prostředku, už hledáme výmluvy, proč to nejde. Téma ekologičtější domácnosti pak často odsuneme na druhou kolej.


Na druhou stranu sama vím, že udělat první kroky a svou domácnost začít měnit k lepšímu není úplně snadné. Všichni (doufám) víme, že klasický komerční prací prášek, gel na mytí nádobí, nebo přípravek, který používám na čištění odpadu, ani třeba jednorázová houbička na nádobí nejsou šetrné k přírodě. Člověk ale tápe a neví kde začít a jak poznat produkty, které ekologické jsou. Ve výsledku člověk raději zůstane u toho, co zná, protože má pocit, že stejně nikdy nemůže žít na 100 procent ekologicky.


Každá málá změna k lepšímu se ale počítá a nejde o žádnou velkou vědu. Tento měsíc se spolu s Prozdraví.cz zaměříme právě na ekologickou domácnost a spolu s vámi se budeme navzájem inspirovat změnami, které může úplně každý ve svém životě udělat. Přírodu máme totiž opravdu jen jednu. 
 

Srpen: Pořádně se napiju, tělo zdravím zaliju

Pitný režim

Pro naše tělo je kvalitní a dostatečný pitný režim jako živá voda. Znáte ten pocit, kdy toho celý den moc nevypijete a bolí vás hlava? Postupně se k tomu přidá i zhoršený stav pleti, únava a další nepříjemnosti. Pojďme s těmito problémy jednou pro vždy zatočit. A kdy jindy se zaměřit na pitný režim, než v srpnu - měsíci termoregulace.

 

Kolik vody bychom denně měli vypít? Říká se, že alespoň půl litru vody na každých 15 kg hmotnosti. To ale rozhodně nepočítáme kafíčka, která naše tělo naopak odvodňují. Pitný režim můžeme proložit i bylinnými čaji. Nevhodné jsou sladké limonády, silně mineralizované vody, mléko a kakao. Máme na vás jednu otázku: Kdo z vás pije každé ráno na lačno sklenici vlažné vody (případně s citronem)? :-) I taková malá změna může být pro organismus velkou změnou k lepšímu...

 

Naši srpnovou výzvu a soutěž o balíček pro pravidelný pitný režim v hodnotě 1 000 Kč vyhrála Zuzana K. Gratulujeme!

Soutěž - pitný režim

Jak dodržuje kvalitní pitný režim Terezka

Terezka v kuchyni - pitný režim

Jestli něco neodmyslitelně patří ke zdravému životnímu stylu, a doslova i ke zdraví celého organismu, je to rozhodně dodržování pitného režimu.


Pokud vás totiž trápí suché vlasy, nehezká pleť, zažívací potíže, bolesti hlavy, nateklé části těla, únava, nebo třeba i zápach z úst, zamyslete se na prvním místě nad tím, zda za den vypijete dostatek vody.


I když se zdá, že vypít denně pár sklenic vody není nic těžkého z vlastní zkušenosti vím, že vytvořit si ten správný návyk a nemuset se do každé sklenice vyloženě nutit, není lehké. Sama jsem totiž téměř celý život měla s pitným režimem velký problém a to mi způsobilo také mnoho zdravotních potíží. Mohu vás ale ujistit, že není nemožné se pitnému režimu naučit a když vydržíte pít pravidelně několik týdnů, bude si vaše tělo o tekutiny samo říkat. Vy už pak nikdy nikam nevyrazíte bez vlastní lahve s vodou.

Červenec: Dovolená u vody, chvíle plné pohody

Dovolená u vody, chvíle plné pohody

Jak si nejlépe užít léto? Za nás je skvělá volba příroda, v horkých letních dnech ideálně u vody. Užít si spoustu legrace s rodinou i s přáteli, ale také načerpat síly a relaxovat, prostě si jen tak být a vychutnávat si tu pohodu.

 

Podělte se s námi o své plány na letní dovolenou, co si s sebou balíte, kam vyrážíte, nebo přímo o fotky z dovolené. Klidně můžete přidat jen fotku z víkendu s přáteli v přírodě, na festivalu, u vody, u babičky a dědy na prázdninách,... Letní dovolenkové a odpočinkové fantazii se meze rozhodně nekladou. :-) My na oplátku na začátku srpna vybereme jednoho z vás, kdo vyhraje krásný balíček, který se hodí nejen na dovolenou, ale i na výlety do přírody, opalování a mlsání.

 

Naši červencovou výzvu a soutěž o krásný balíček pro pohodovou dovolenou v hodnotě 1 000 Kč vyhrála Petra B. Gratulujeme!

Výhra do soutěže - červenec

Jak si užívá dovolené Terezka

Jak si užít léto

Léto je v plném proudu a proto s výzvou Malá změna k lepšímu zamíříme tento měsíc k vodě a do přírody.


Ať už si budete horké dny užívat u bazénu na zahradě, horského jezera, či na pláži u moře, nezapomeňte se chránit před sluníčkem kvalitním opalovacím krémem s dostatečným SPF a samozřejmě i následnou péčí po opalovaní. Já sama mám velmi citlivou pleť a proto pečlivě vybírám především krém právě na obličej. Můj oblíbený najdete i v červencovém soutěžním balíčku.


Nezapomínejte ani na pitný režim, který je v letních měsících extra důležitý. Také se můžete nechat inspirovat produkty z výherního balíčku a sbalit si s sebou k vodě pár zdravějších variant vašich oblíbených dobrot a předejít tak impulzivním náletům na stánky s langoši a hranolkami.


Nejdůležitější ze všeho je ale to, abyste si léta užívali plnými doušky, načerpali hromadu vitamínu D3 ze sluníčka, posbírali co nejvíce zážitků, užili si legraci, načerpali energii a strávili čas s přáteli a rodinou. Za uplynulý rok to všichni potřebujeme, jako sůl.


To vše foťte, přidávejte na instagram a označujte malazmenaklepsimu. Jeden z vás vyhraje krásný balíček od Prozdraví.cz.

Červen: Obléknu nehty a vlasy do přírodní krásy

Dlouhé, krátké, po ramena, pod lopatky, pod zadek, žádné.. Každé vlasy jsou krásné a dokáží toho o své majitelce či majitelovi mnoho prozradit. Stejně jako v případě pleti, i vlasy jsou zrcadlem našeho vnitřního stavu. Jak o sebe pečujeme, jak relaxujeme a sportujeme, jak máme čisté tělo - vše se ve vlasech i nehtech odráží. Už ve starodávných medicínách uměli číst ze stavu nehtů či vlasů o člověku a jeho způsobu života či zdravotních obtížích.

 

Vlasy i nehty potřebují naši vnitřní i vnější péči. U nehtů je to alespoň základní úprava - stříhání, pilování a úprava nehtové kůžičky. U vlasů je to stříhání, barvení, mytí, masky, tužidla a mnoho dalšího. Z vnitřní péče je to samozřejmě hodně o našem jídelníčku a psychice. Dokonce mnohé intolerance potravin se mohou na stavu našich vlasů a nehtů podepsat. Za zdravé, pevné a lesklé vlasy i nehty zodpovídají proteiny, hlavně keratin. Pokud s těmito druhy potravin nemáte problém, vsaďte na kvalitní maso, ryby, špenát, ovesné vločky, vajíčka a podobně. Pro psychickou pohodu si pravidelně zacvičte, zameditujte, vyrazte do přírody nebo si napusťte vanu a relaxujte.

 

Naši červnovou výzvu a soutěž o balíček pro krásné, zdravé vlasy a nehty v hodnotě 1 000 Kč vyhrála Sylva B. Gratulujeme!

Výhra - přírodní vlasová péče

Jak pečuje o své nehty a vlasy Terezka

Jak pečovat o vlasy

Vlasy jsou korunou krásy a většina z nás se snaží, aby vypadaly dobře a zdravě. I když správně zvolená vlasová kosmetika je velmi důležitá a na kvalitu našich vlasů má zcela jistě vliv, není to to jediné, na co bychom se při péči o vlasy a potažmo i nehty měli zaměřit.


Zkuste tento měsíc udělat malou změnu k lepšímu právě pro své vlasy a nehty, dopřát jim extra péči v podobě zábalu, či masky, ale také dodržováním pitného režimu a dostatečným přísunem všech živin a vitamínů. Na vlasy a nehty má největší vliv vitamín C, který podporuje přirozenou tvorbu kolagenu v těle, ale také vitamíny B, A nebo vitamín D. Důležitý je i dostatečný přísun zinku a hořčíku.


V neposlední řadě pak má na stav našich vlasů vliv i celkový životní styl a stres. Věnujte se sami sobě a dopřejte si alespoň hodinu týdně jen a jen pro sebe. Zacvičte si, meditujte, přečtěte si knížku, připravte si bylinkovou koupel, jděte se sami projít do přírody, nebo si udělejte takový malý zkrášlující večer. Cokoli vám pomůže zklidnit tempo a relaxovat. Vaše tělo (i vaše vlasy a nehty) to zcela jistě ocení. 

Květen: Zdravá pokožka a vyživená pleť

Výzva - zdravá pokožka a vyživená pleť

Kůže je našim největším orgánem a taky zrcadlem procesů v těle. Měli bychom jí tedy věnovat pořádnou dávku každodenní péče. Vyhlásili jsme květen měsícem péče o pokožku a pleť. Proč zrovna květen? Jaro v plném proudu, sluníčko už pořádně vystrkuje růžky a je potřeba pleť po zimě probudit, detoxikovat a připravit na letní opalovačky. A jakým způsobem? Podle nás je nejlepší co možná nejvíce přirozený způsob, v souladu s přírodou a jejím bohatstvím.

 

Budeme tedy probírat přírodní péči o náš zevnějšek od A do Z - od krémů, olejů, až po masky, jíly, vezmeme to i přes sprchu/vanu a probereme sprchové gely a tuhá mýdla a nezapomeneme ani na vnitřní výživu pleti. Vitamíny, minerály a správná výživa jsou totiž také velmi důležité, aby naše pleť zářila.

 

Naši květnovou výzvu a soutěž o balíček pro krásnou, zdravou pleť a pokožku v hodnotě 1 000 Kč vyhrála Pavla Ž. Gratulujeme!

Soutěž

Jak pečuje o svou pokožku Terezka

Terezka v kuchyni

Na trhu najdeme tisíce a tisíce přípravků na zkrášlení pleti, redukci vrásek, hydrataci i léčbu akné, ekzému, nebo jiných problémů. I když věřím, že je důležité dodržovat hygienu a pleť vyživovat zvenku, jsem také přesvědčená, že je vždy potřeba začít především uvnitř. Naše kůže totiž často dokonale zrcadlí zdravotní stav organismu, nedostatek spánku, psychické rozpoložení i celkovou životosprávu včetně kouření, nedostatku tekutin, nebo naopak nadmíry alkoholu. A na to jsou jakékoli krémy, masky, peelingy i mastičky zkrátka krátké.

 

Sama jsem se svou pletí mnoho let bojovala a červené skvrny na tvářích i akné na čele maskovala silným líčením. Ve chvíli, kdy jsem změnila životní styl, začala dodržovat především pitný režim, zařadila do jídelníčku kvalitní potraviny, zaměřila se na příjem všech potřebných vitamínů i minerálů a především si dala do pořádku svou psychiku, začala se vzpamatovávat i má pleť.

 

Přestala jsem se svou kůží tedy bojovat a naopak se jí snažím „naslouchat“ a pozorovat, jak reaguje. Vnímám jí jako květinu, o kterou je potřeba se starat a i když moje pleť není perfektní a nošení roušek i stres z aktuální situace se na ní negativně odráží, už vím, na co je potřeba se v péči o ní zaměřit.

Terezka v kuchyni

 

Moje cesta ke zdravějšímu životnímu stylu je neodmyslitelně spojená s tím, že jsem přestala jíst maso a postupně začala omezovat i mléčné výrobky. Nerada sebe i ostatní lidi zavírám do škatulek vegetarián, vegan atd., protože to má podle mého názoru za následek, že se mnoho lidí rostlinné stravy obává a bere jí jako něco extrémního a podivného.


Každý si musí najít svou cestu a netvrdím, že by obsah nákupního košíku měl být u všech lidí stejný, ale věřím, že pokud tomu lidé dají šanci, zjistí, že si mohou náramně pochutnat, cítit se hned po vydatném obědě plní energie a navíc udělají něco prospěšného pro své zdraví i naší planetu.

 

Kromě stravování se zabývám i zdravým životním stylem, jógou a inspiruji na své cestě ostatní. Najdete mě na mém blogu Terezkavkuchyni.cz a také na mém Instagramu.