loading

Výživa dětí chutně, pestře, moderně (Ing. Jarmila Mandžuková)

Značka: Knihy | Kód: z4435
Knihy Výživa dětí chutně, pestře, moderně (Ing. Jarmila Mandžuková)

Produkt není k dispozici. .
Děkujeme za pochopení.

Popis:

K celkovému zdravému vývoji a růstu dítěte je potřebná vyvážená, pestrá a pravidelná výživa. V raném věku dítěte se vytvářejí základy k pozdějším stravovacím návykům. Strava mnohých dětí je jednostranná, doma uvařená jídla jsou ve stále větší míře nahrazována polotovary či již hotovými pokrmy.

Ing. Jarmila Mandžuková se narodila 23. června 1959. Vystudovala Vysokou školu zemědělskou a při Pedagogické fakultě absolvovala žurnalistický kurz. K jejím velkým zálibám patří gastronomie, alternativní metody léčby, zdravý životní styl a astrologie. Od roku 1990 se psaní věnuje profesionálně.

Při přípravě knihy Výživa dětí chutně, pestře, moderně jsem si dala nelehký úkol - problematika výživy je velice složitá a informace v dostupné literatuře často rozporuplné. Snažila jsem se vycházet ze seriózních a uznávaných výživových doporučeních a také trochu z vlastních zkušeností, kterém jsem získala při výchově svých dětí. Součástí knihy jsou jednoduché recepty, které zvládnou i začínající hospodyňky.

Většina maminek se ve výživě dětí řídí především "vrozenými instinkty" a předávavými zvyklostmi. Často se spoléhá na rady svých rodičů či kamarádek. Moc bych si přála, aby se tato kniha stala dobrou kamarádkou a pomůckou všem, kteří se snaží vychovávat svoje děti tak, aby byly zdravé, spokojené a šťastné.

Úryvek z úvodu:

Jídelníček by měl být co nejpestřejší, pokud se budete snažit vařit stále něco jiného a nového, budete mít jistotu, že vaše dítě dostane všechny živiny, které jeho vyvíjející se organismus potřebuje. Jen jídelníček, ve kterém se objeví co nejvíce různých potravin, může zajistit výživové potřeby malých strávníků v plné šíři. Přitom je důležité vařit jednoduchá jídla, vařené, dušené a pečené pokrmy žaludek dětí snadno stráví. Maso nemusí být každodenní nezbytnou potravinou, z bohaté nabídky dalších surovin (zeleniny, obilovin, těstovin a luštěnin) můžeme připravit velmi chutné a výživné bezmasé pokrmy. Dětí trpí důsledky nesprávné výživy mnohem více a daleko častěji než dospělí, neboť mají relativně vyšší příjem živin nutných pro růst a vývoj.

Počet stran: 166

Rozměry: 150 x 215 mm

Vazba: vázaná

Jazyk: český

Náš tip:

V naší nabídce naleznete také další knihy o dětech.

V naší nabídce naleznete také další knihy od Ing. Jarmily Mandžukové.

Další informace o zdravé výživě dětí naleznete v článku Jak naučit a povzbuzovat děti, aby jedly zdravě.

Informace o značce Knihy

Pod značkou KNIHY naleznete všechny knihy, které máme v nabídce.

Lékařská poradna

Máte otázky k produktu?
Zeptejte se odborníků

Další produkty od značky Knihy

NAHORU