loading

Uzdravení bez léků a bez lékařů (David Servan-Schreiber)

Značka: Knihy | Kód: z3900
Knihy Uzdravení bez léků a bez lékařů (David Servan-Schreiber)

Produkt není k dispozici. .
Děkujeme za pochopení.

Popis:

Věhlasný psychiatr a neurolog David Servan-Schreiber, otec tzv. "medicíny emocí", ve své knize Uzdravení bez léků a bez lékařů dokládá, že depresi, úzkost a stres lze vyléčit bez psychoterapie a antidepresiv.

Neurolog a psychiatr David Servan-Schreiber, otec tzv. "medicíny emocí", je věhlasnou mezinárodní autoritou v oblasti kognitivní neurologie a neurobiologie emocí. Založil a vedl středisko komplementární medicíny při Pitsburské univerzitě. V současné době působí jak v USA, tak ve Francii. Jeho kniha Uzdravení bez léků a bez lékařů byla přeložena do 26 jazyků.

Úryvek z úvodu:

Každý život je jedinečný a každý život má svá úskalí. Leckdy se přistihneme, že někomu jeho život závidíme: "Kdybych byla krásná jako Marylin Monroe", "Kdybych měla literární talent jako Marquerite Duras", "Kdybych mohl vést dobrodružný život jako Hemingway"... Být na jejich místě, nepotýkali bychom se se stejnými problémy; v každém případě bychom neměly ty, které máme nyní. Zato bychom však měli jiné - ty, s nimiž se potýkali oni.

(...) Sebevraždu zvolil i Hemingway, jehož před hlubokým pocitem existenciální prázdnoty neuchránil nevšední životní styl ani udělení Nobelovy ceny. Marguerite Duras, nadaná okouzlující spisovatelka, kterou její milenci přímo zbožňovali, zcela podlehla alkoholu. Zdá se tedy, že talent, sláva, moc, peníze ani obdiv žití zásadním způsobem neusnadňují.

Přitom existují šťastní jedinci, kteří žijí harmonicky a obvykle mají pocit, že k nim je život štědrý. Dokážou ocenit lidi ve svém okolí a drobné všední radosti, jako je jídlo, spánek, klid přírody a krása města. Rádi tvoří a budují, ať se jedná o konkrétní věci, plány, nebo vztahy. Takoví lidé nevyznávají určité náboženství, nepatří k žádné sektě. Setkáváme se s nimi po celém světě. Někteří jsou bohatí, jiní ne, někteří žijí v manželství, jiní sami, někteří mají nějaké výjimečné nadání, jiní jsou zcela obyčejní. Všichni zakusili prohry, zklamání a těžké chvíle, jimž nikdo neunikne. Ale celkově vzato se zdá, že snáze čelí překážkám - jako by měli zvláštní schopnost zmobilizovat v nepříznivé situaci veškeré síly a dát své existenci smysl, jako by si vytvářely niternější vztah k sobě samým, k druhým a k životní náplni, kterou si zvolili.

Co jim umožnilo takového stavu dosáhnout? Za dvacet let studia medicíny a praxe zejména na velkých západních univerzitách, ale také u tibetských lékařů a indiánských šamanů jsem přišel na některé metody, které se osvědčily mým pacientů, i mně samotnému. K vlastnímu překvapení jsem zjistil, že nejsou totožné s těmi, kterým jsem se učil na univerzitě, tedy že nejde o léky ani o psychoanalýzu.

Počet stran: 232

Rozměry: 135 x 210 mm

Vazba: vázaná

Jazyk: český

Náš tip:

Další informace o knize Uzdravení bez léků a bez lékařů naleznete v článku Léčba úzkosti prospívající imunitním buňkám.

Informace o značce Knihy

Pod značkou KNIHY naleznete všechny knihy, které máme v nabídce.

Lékařská poradna

Máte otázky k produktu?
Zeptejte se odborníků

Recenze


100%
Hodnocení
10.04.2014

Kniha Uzdravení bez léků a bez lékařů je mi tématicky blízká. Zaujalo mě zejména to, že toto téma zpracoval odborník - lékař. Je to vynikající, srozumitelné, užitečné čtení.

30.12.2013

Kniha Uzdravení bez léků a bez lékařů je jistě nádherná kniha pro všechny, kteří mají zájem o zdraví své či bližních. Jedná se o oblast problematiky zaměřenou na léčbu formou, která není nijak násilná, nemá žádné vedlejší nepříznivé účinky, oblast velice zajímavou. Je to nádherná kniha pro všechny (laiky), kteří chtějí této problematice aspoň trochu rozumět.

even
100%

23.09.2019
Kniha je mi tématicky blízká. Zaujalo mě zejména to, že toto téma zpracoval odborník - lékař. Je to vynikající, srozumitelné, užitečné čtení.
NAHORU