Levandulový sirup proti stresu
Obrázek Levandulový sirup proti stresu
Budete potřebovat na levandulový sirup - ingredience

• 2 hrsti čerstvé levandule
• 1 l převařené horké vody
• 800 g cukru krupice
• 1 citrón nakrájený na kolečka
• špetku kyseliny citronové

K čemu slouží levandulový sirup

Miluji omamnou vůni levandule, bez níž si léto nedokážu ani představit. Tento sirup se navíc připravuje úplně jednoduše a v limonádě chutná přímo božsky! 

 

I když je léto krásné, může nás intenzita slunečních paprsků a horka vyčerpat. V takových chvílích je výborná levandule, která nás dokáže krásně zklidnit a navodí v nás pocit harmonie. Možností máme spoustu – z levandule si můžeme připravit skvělou koupel, lahodný sirup či chutnou limonádu nebo bylinku použít při inhalaci 100% éterického oleje právě z levandule, přičemž si stačí pár kapek nakapat na obyčejný papírový kapesníček a z něho vdechovat nádhernou vůni.

Jak připravit levandulový sirup

Do veliké sklenice dáme omyté, nastříhané stonky i s květy levandule. Přidáme kolečka citrónu, vše zalijeme převařenou, horkou vodou a necháme obsah 24 hodin louhovat. Poté směs přecedíme přes jemné sítko do hrnce a přivedeme výluh k varu. Přidáme do něj cukr a kyselinu citrónovou a slabě sirup vaříme, dokud nám nezhoustne. Nakonec jej přelijeme do pěkné sklenice a uchováváme v lednici.

P.S. Jedna čajová lžička před spánkem a budete spát jako medvídek!

 

Tip na lahodnou limonádu:

Do sklenice nalijeme sirup a zalijeme ho jemně perlivou vodou. Přidáme kostky ledu, několik plátků citrónů a vše dozdobíme čerstvými bylinkami. Teď už nám jen zbývá tuto dobrotu ochutnat! 

Autor: Dita Oškerová, Bylinkové snění