Doprava ZDARMA od 1 500 Kč | 2 měsíce na vráceníZákaznický servisinfo@prozdravi.cz|+420 468 006 311
0
0
Zkuste malou změnu s Prozdravi.cz

Celý uplynulý rok jsme pracovali sami na sobě. Naučili jsme se spoustu velkých věcí a zapracovali jsme s naší výzvou na tom, aby nám v našem těle bylo dobře. Teď ale přišel čas na péči o naši milovanou přírodu, proto se tentokrát naše výzvy nesou v duchu ochrany a spolupráce s přírodou.

 

Stále pokračujeme ve Facebookové skupině "Malá změna s Prozdravi.cz" a na našem instagramu pod hashtagem:

 

 

Naší výzvou provází Terezie Němcová - Terezka v kuchyni

Moje cesta ke zdravějšímu životnímu stylu je neodmyslitelně spojená s tím, že jsem přestala jíst maso a postupně začala omezovat i mléčné výrobky. Nerada sebe i ostatní lidi zavírám do škatulek vegetarián, vegan atd., protože to má podle mého názoru za následek, že se mnoho lidí rostlinné stravy obává a bere jí jako něco extrémního a podivného.


Každý si musí najít svou cestu a netvrdím, že by obsah nákupního košíku měl být u všech lidí stejný, ale věřím, že pokud tomu lidé dají šanci, zjistí, že si mohou náramně pochutnat, cítit se hned po vydatném obědě plní energie a navíc udělají něco prospěšného pro své zdraví i naší planetu.

 

Kromě stravování se zabývám i zdravým životním stylem, jógou a inspiruji na své cestě ostatní. Najdete mě na mém blogu Terezkavkuchyni.cz a také na mém Instagramu.

Jím regionálně, myslím globálně

Výzva - regionální potraviny

 

Že vám není osud naší planety lhostejný, je jasné - protože jste tady s námi a účastníte se výzvy. Planeta je domovem nás všech, lidských i zvířecích bytostí a rostlin. Stejně tak je domovem každého z nás naše vlastní tělo. Pro tento život máme pouze jedno jediné a je důležité se o něj správně starat. Správně ho krmit, šatit, pečovat o něj a rozmazlovat ho. Každý den nám vykazuje tu největší službu, je nám skvělým pomocníkem a průvodcem v každé činnosti, pro kterou se rozhodneme. Oplaťme mu to tou nejlepší možnou péčí a zároveň udělejme něco skvělého pro místní malé farmáře.

 

Březen a duben se nese ve znamení lokálních nákupů potravin a zdravé výživy v BIO kvalitě.

Výhra - sušička ovoce Concept

 

Až do konce dubna jsme soutěžili o skvělou sušičku ovoce a zeleniny Concept v hodnotě 1 600 Kč.

 

Výhercem se stal/a: Lucie H. a my jí moc gratulujeme. :-)

Jak nakupuje regionálně a myslí globálně Terezka

Už je to tady! Naprosto jasně je ve vzduchu cítit jaro. S příchodem jarních měsíců se nezadržitelně blíží i rozmanitý výběr lokálního a sezónního ovoce, zeleniny a bylinek, na který se nemohu dočkat.


Na výzvu „Jím regionálně, myslím globálně“ se osobně moc těším. Vím, že v tomto směru nejsem ani z daleka dokonalá a ráda se na toto téma spolu s Prozdraví.cz zaměřím. Myslím, že zmírnění ekologické stopy, kterou zanechají některé potraviny, které jsme si navykli jíst denně, ačkoli k nám musí urazit tisíce kilometrů, je přesně ta oblast, kde se může projevit naše malá změna k lepšímu. Navíc tuto změnu může udělat každý z nás.


Není potřeba se zcela vzdát nelokálních potravin, ale prospějeme životnímu prostředí (i sami sobě), když se budeme snažit primárně jíst lokální a sezónní potraviny a například exotické ovoce začneme vnímat jako něco speciálního a luxusního.


Máme velké štěstí, v jaké úrodné krajině žijeme, tak toho zkusme maximálně využít. 

Terezka v kuchyni
VA0050 Vakuová svářečka fólií
Doprava zdarma-8 %VýprodejAkce s kódem
Concept
VA0050 Vakuová svářečka fólií
do 11.12. u vás
Odšťavňovač Fresh černý LO7027
-13 %VýprodejAkce s kódem
Concept
Odšťavňovač Fresh černý LO7027
do 11.12. u vás
Klíčící miska malá 11 cm Wolfberry
Akce s kódem
Wolfberry
Klíčící miska malá 11 cm Wolfberry
do 11.12. u vás

UKONČENÉ VÝZVY

Dám novému roku zelenou

Výzva - dám novému roku zelenou

 

Nový rok je pro mnohé obdobím nových začátků a předsevzetí.

 

Všichni doufáme, že ten následující rok bude veselejší a hlavně naplněný zdravím. Spojíme své síly a uděláme pro to maximum, hned v naší lednovo-únorové výzvě. Na našem zdraví nejvíce záleží, a nikdo jiný za nás potřebné změny neudělá.

 

Zaměřili jsme se na:

• posílení imunity,

• správné cvičení a sportování,

• výživu,

• pobyt na čerstvém vzduchu,…

Soutěž
Výhra - výzva nový rok

Až do konce února jsme soutěžili o balíček v hodnotě 2 000 Kč.

 

V tématickém balíčku najdete: Čekankový sirup, Body pills fat killer, Clean touch čistič lahví 1 kg, Lunch box M - bílý, Bylinná směs lymfatická, Epsomská sůl 500 g, Zelená káva 100 g, Protein pasta Penne z červené čočky BIO 250 g.

 

Výhercem se stal/a: Markéta R. a my jí moc gratulujeme! :-)

 

Jak dává novému roku zelenou Terezka

Nový rok vždy přináší pocit pomyslného startu, otočení listu a možnosti změnit naše životy k lepšímu. Osobně si nemyslím, že by bylo s čímkoli, co toužíme udělat, potřeba čekat na určité datum v kalendáři, ale zároveň může přelom roku poskytnout dobrý podnět k tomu, konečně začít. Ať už jste si dali předsevzetí jakékoli, jděte do výzvy odhodlaně, ale v klidu a s rozmyslem. Nezoufejte, pokud se vám vše nezdaří hned napoprvé a jděte si i tak dál za svými cíly.


Pokud jste se rozhodli začít jíst zdravěji, cvičit a shodit pár (nebo více) kil, platí předchozí věta dvojnásobně. Lehce se může stát, že se do všeho okamžitě pustíte na 200 % a po dvou týdnech klopýtnete, ztratíte odhodlání, neuvidíte výsledky okamžitě a svou snahu tak zahodíte úplně.


Raději tedy začněte pozvolna. Poslouchejte své tělo, dopřávejte mu kromě kvalitní zdravé stravy a pohybu i dostatek odpočinku a spánku, dbejte na přísun tekutin a věřte mi, že výsledky se dostaví, co nevidět. 

Terezka v kuchyni - Dám novému roku zelenou

Nakoupím méně, daruji více

 

Letos se pokusme vynechat předvánoční shon a užijme si podzimní a zimní dny v klidu a v pohodě. Poznali jste, co se pod trochu tajemným názvem naší výzvy skrývá? 

 

Jde o to, že každý z nás máme tu nejcennější komoditu, a tou je náš čas. Čas, o kterém každou vteřinu našeho života rozhodujeme, jak ho investujeme. Můžeme ho investovat do nákupu drahých dárků, nebo ho můžeme věnovat našim blízkým, kteří tolik touží po vlídném slovu, doteku, porozumění a lásce. A věřte, že takový milý kontakt nenahradí ani ten nejlepší dárek na světě. Darujeme si tedy navzájem více času, povídejme si spolu a vzájemně si naslouchejme. Třeba u šálku lahodného čaje nebo u praskajícího krbu.

 

Pojďme společně udělat malou změnu pro naše rodiny a věnujme si navzájem více času a lásky.

Do konce prosince jsme soutěžili o balíček v hodnotě 2 000 Kč.

 

V tématickém balíčku najdete: Set 5 tampónků se stromečky s pratelným pytlíčkem, Tuhý šampon pro normální vlasy 55 g, Sada 3 bavlněných kapesníčků v látkovém pouzdře, Masážní a tělový olej Levandule 100 ml, Allskin Makadamiový olej BIO 100 ml, Bio tělový a masážní olej - Relax, Lipozomální vitamín C 60 kapslí, BIO Matcha Tea Harmony 60 g, MIX čajů Ranní, polední a noční, BIO 20 sáčků.

 

Výhercem se stal/a: Mária V. a my jí moc gratulujeme! :-)

Jak obdarovat blízké podle Terezky

I když se to zdá nemožné, Vánoce už se začínají kvapem blížit a s nadcházejícím Adventem přichází i další výzva a soutěž s mottem „Nakoupím méně, daruji více.“.

Těžko najdete většího milovníka Vánoc a sváteční atmosféry, než jsem já. To samé platí i o zálibě ve vymýšlení, vyrábění, nakupování i dávání dárků. Miluji, když je dárek vymyšlený s láskou a přímo na míru pro mého blízkého člověka, když má dárek nějaký smysl a nápad.

Jsou 4 typy dárků, kterými své blízké obdarovávám pravidelně a na které nedám dopustit:

 

1. Něco, o čem se přede mnou daný člověk letmo zmínil kdykoli během roku a já si to poznamenala. Není nad to, když jde o pořádné překvápko a obdarovaný ani netuší, že o svém přání někdy s někým mluvil.

2. Vyrobené dárky. Do téhle kategorie pro mě spadá jídlo (všichni muži v rodině milují můj tradiční, vánoční nakládaný hermelín), nebo ručně dělané poukázky na masáže, snídaně do postele, hlídání dětí, nebo prohlížení starých fotek s prarodiči.

3. Produkty, které mám sama vyzkoušené, oblíbené a chci se o ně podělit i s ostatními. Do téhle kategorie u mě spadá především zdravá výživa, ekologické prostředky a kosmetika, ale také knihy, nebo dobré portské, které jsem měla na dovolené v Portugalsku. Jde o dárky, o kterých předpokládám, že se k nim ten člověk pravděpodobně sám nedostane, ale sama jsem byla natolik nadšená, že to chci předat dál.

4. Zážitky. Může jít o lístky na divadelní představení, koncert, seskok s padákem, plavba lodí, let balónem, voucher do dobré restaurace, nebo třeba roční předplatné Netflixu… Možností je nespočet a myslím, že pro každého se něco najde. Navíc tím můžete v dnešní nelehké době podpořit podnikatele a poukázku využít, až se omezení opět uvolní.

Postarám se o svůj les

 

Také tolik milujete procházky lesem, dýchání čerstvého vzduchu do plných plic a sbírání hub?

 

Podzim je ideální čas, kdy do lesa vyrazit. Uděláte něco pro zdraví svoje i svých dětí. Děti navíc naučíte lásce k přírodě, k lesním rostlinám i zvěři. :-)

 

Příroda umí být obrovsky štědrá nejen na jaře, ale i na podzim. To se týká nejen hub, ale i šípku, kopřiv a dalších bylinek, které můžete právě v lese najít a nasbírat.

 

Les dokáže zkrátka léčit tělo i duši. Můžete tady vypustit své problémy, nebo jen tak meditovat ve stínu stromů. V lese je zkrátka cítit harmonie, která vás zaručeně uvolní a nabije novou, pozitivní energií. Tak tomu dejte šanci, a vyrazte ještě dnes.

V září a říjnu jsme soutěžili o balíček v hodnotě 2 000 Kč.

 

Koncentrovaný univerzální čistič 1 l - severský les, Bio Březovou šťávu (bez cukru), Matcha metličku, Tea tree olej, Balzám na rty Jedle Bělokorá 9 ml, Tuhý deodorant BIO 60 g - Severské dřevo, Medosil 65 g, Tekutý vitamín D 30 ml, Zlatý doušek - Reishi 100 g, Prostředek na mytí nádobí s heřmánkem a klementinkou 950 ml, Aviváž s vůní květů jabloně a mandlí 750 ml.

 

Výhercem se stal/a: Jana J. a my jí moc gratulujeme! :-)

Jak vnímá Terezka energii lesů

Staré národy věřily, že jsou stromy živé bytosti, které mají pocity, poslouchají a rozumí nám. Některé kultury věřily, že na sebe různí bohové a duchové berou podobu stromů, nebo že na stromech žijí posvátné a magické bytosti.


Ať už měli naši předkové pravdu nebo ne, myslím, že návštěvy lesů na nás a naše zdraví mají rozhodně blahodárný účinek. Lesy jsou klidným a tichým místem, které v sobě ale skrývá neuvěřitelnou energii a když tomu budeme přístupní, můžeme z nich načerpat sílu, posílit a zlepšit své duševní zdraví. Kromě vlivu na psychického zdraví jsou lesy užitečné i pro naše zdraví fyzické. Jsou totiž zdrojem množství bylinek, dřevin a hub.


Lesy jsou zkrátka bohatství a my máme ohromné štěstí, že jich v naší malé republice máme kolem sebe tolik. Mějme tedy každý strom v úctě, starejme se o přírodu a neznečišťujme ji.  

Vážím si každé kapky

 

Voda je pro nás životně důležitá. Často si ji ale všímáme až tehdy, když je s ní nějaký problém - pokud je vody málo a jsou sucha, nebo příliš a jsou záplavy.

 

Pojďme ji společně v červenci a srpnu věnovat pozornost, kterou si zaslouží. Po každé napuštěné vaně zalijeme kytky vodou, která omývala naše tělo. Pořídíme si kvalitní vodní filtr nebo si vyhlédneme čistou studánku. Pokud máte zahradu, můžete si pořídit barel, chytat do něj dešťovou vodu a tu dále využívat pro zalévání.

 

Učme děti vážit si vody a neplýtvat s ní zbytečně. Učme je, že voda je důležitá a bez ní by nebyl život.

V červenci a srpnu jsme soutěžili o balíček v hodnotě 2 000 Kč.

 

BIO Matcha Tea Harmony, Equa láhev na pití, Ecoegg na praní, Tuhé BIO olivové mýdlo laSaponaria, zdravý zubní kartáček Curanatura, BIO zubní pastu s kokosovým olejem, Epsomskou sůl s levandulí, Lapacho kůru a Koloidní stříbro ve spreji.

 

Výhercem soutěže se stal/a: Alena K. a my jí moc gratulujeme! :-)

Jak si Terezka váží každé kapky

70 % světové plochy je pokryto vodou. No jo, jenže naprostou většinu tvoří voda slaná a z toho zbytku navíc velkou část tvoří ledovce. Zkrátka pitné vody je opravdu málo.

 

I když tenhle fakt tak nějak podvědomě moc dobře víme, těžko si to reálně připustit a v každodenním životě nedostatek vody řešit, když na místě, kde jsme se narodili si můžeme kdekoli na ulici koupit vodu v lahvi, teče nám doma z kohoutku a navíc (což je fakt, který mě dokáže znovu a znovu šokovat) pitnou vodou myjeme nádobí, splachujeme záchody, nebo třeba i zaléváme zahradu.

 

Proto se na to zkusme všichni opravdu zaměřit a představit si, kolik vody denně spotřebujeme. Samozřejmě pitný režim je pro naše tělo velmi důležitý a já osobně si ho hlídám, jak jen to jde. Ale co ta zbylá voda?

 

Zkusme zachytávat dešťovou vodu a zalévat s ní zahradu, pořídit si spořící násadku na kohoutek, přemýšlet nad tím, jak dlouho se sprchujeme, nebo třeba i nad tím, že na produkci 1kg hovězího masa se spotřebuje 16 000 litrů vody.
Udělejme každý malou změnu k lepšímu a společně šetřeme vodu pro budoucí generace.

Pomůžu sobě i přírodě

Pomůžu sobě i přírodě - výzva s Prozdravi.cz

 

Nějakou dobu jsme si vyzkoušeli, jaké to je být zavřený doma, v karanténě. O to víc bychom si měli vážit toho, když můžeme jít na procházku a svobodně se nadechnout čerstvého, jarního vzduchu. Proto se naše další výzvy ponesou v duchu sounáležitosti s přírodou a jejím bohatstvím, které nám poskytuje každý den, aniž si to třeba uvědomujeme.

 

Asi tu nemusíme psát, jak by se člověk měl chovat v přírodě, nepohazovat nikde odpadky apod. to doufáme všichni dobře víte. Ale stojí za zmínění (pro některé zopakování), co všechno pro naši přírodu můžeme udělat.

 

Můžeme si pořídit vlastní láhev a nekupovat si pití v plastu. Můžeme sáhnout po přírodním opalovacím krému, a nevypouštět tak škodlivé chemické látky do vody při plavání a zároveň si jimi nezanášet tělo. Můžeme učit naše děti respektu a ochraně přírody, a můžeme společně s nimi poznávat různé druhy zvířat a rostlin. Zapojit se společně do iniciativ, jako je "Ukliďme Česko" nebo "Sázíme stromy". Nemusíme nutně sekat trávu a můžeme nechat prostor hmyzu a včelám, které jsou i pro naše přežití a život tady zásadní.

Soutěž o hodnotný balíček - výzva

V květnu a červnu jsme soutěžili o balíček v hodnotě 1500 Kč.

 

Kokosovou misku a lžičku z ebenu Tropikalia, Přírodní repelent a přírodní čisticí sprej na ruce WoodenSpoon, kosmetické tampony Mama Natura, sáček z bavlny na výrobu rostlinného mléka Casa Organica, 80% čokoládu Lifefood, kokosový olej Sefiros, rakytníkovou tyčinku More & More, lahůdkové droždí a BIO kuskus Country Life a makové chipsy Damodara.

 

Výhercem se stal/a: Klára H. a my jí moc gratulujeme! :-)

Jak Terezka pomáhá přírodě

Jsem přesvědčená, že jsou dvě místa, která budou mým „doma“ ať už budu dělat ve svém životě cokoli a nacházet se zrovna kdekoli. Těmi místy jsou moje tělo a planeta, na které žiji. Je to věc, kterou máme my lidé všichni společnou, a přesto se často pořádně nestaráme ani o sebe, ani o přírodu.


Někdy se setkávám s názorem, buď vše, nebo nic. „K čemu je, že nepoužívám plastové sáčky na ovoce, když stejně jezdím autem.“ „Nemá smysl jíst celý den zdravě, protože nakonec stejně sušence k odpolední kávě neodolám“...


Když takhle budeme uvažovat všichni, žádná pozitivní změna nikdy nepřijde a i když já rozhodně nejsem v ničem stoprocentní, jsem přesvědčená, že i malá změna může být velkou změnou k lepšímu. Každý malý krok ať už v péči o sebe, nebo naší Zemi se počítá. Tak zkusme udělat vědomě každý měsíc malý krůček k tomu, abychom pomohli sobě i přírodě. Já sama se o to snažím a i když má domácnost ani kuchyně určitě není zcela netoxická a zero waste, myslím, že jsem se za poslední roky právě takovými malými krůčky opravdu hodně posunula vpřed a že jsem na správně cestě. 

Jak jsme na sobě společně zapracovali minulý rok? Prohlédněte si uplynulé výzvy.