loading

Aniball - Zdravotnická pomůcka pro těhotné

Značka: Aniball | Kód: z52616
Aniball Aniball - Zdravotnická pomůcka pro těhotné
Doprava zdarma

Produkt není k dispozici. .
Děkujeme za pochopení.

Popis:

Aniball slouží k předporodní přípravě, kdy účinným způsobem napomáhá k aktivaci svalů potřebných při porodu a současně připravuje poševní vchod a hráz na průchod dítěte.

Aniball není výmyslem této doby, ale inspiruje se pomůckami používanými v africkém porodnictví. Tato pomůcka neslouží pouze k fyzické, ale také k psychické přípravě na porod. Díky cvičení dochází k přípravě porodních cest na průchod dítěte. Pomůcku Aniball oceníte i po porodu, kdy přispívá k účinné poporodní rehabilitaci.

Zdravotnický prostředek Aniball funguje na jednoduchém principu nafukování silikonového balonku ruční pumpičkou. Pravidelný trénink před porodem umožňuje větší flexibilitu tkání, které by mohly potenciálně prasknout při průchodu hlavičky dítěte. Díky tomu, že je hráz uvolněná, nejen že neklade takový odpor, ale aktivně urychluje rození dítěte. Takto připravená tkáň se pak daleko lépe hojí. Aniball pomáhá nejen k uvolňování těchto svalů, ale zároveň je i pocitovou přípravou na porod.

Jak používat:

Aniball je vhodné začít používat nejdříve od ukončeného 36. týdne těhotenství. Pro samotné cvičení si vyhraďte přibližně 15-30 minut. Zaujměte polohu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Před samotným zavedením balonku se uvolněte a snažte se zůstat uvolněná po celou dobu cvičení. Schopnost soustředěného stahování a uvolňování svalstva je pro výsledek cvičení velmi důležitá.

Uchopte balonek za plastový krček a zaveďte jeho větší zaoblenou část (cca 7 cm) do pochvy. Pro snazší zavedení doporučujeme balonek nejprve jedním nebo dvěma stisky nafouknout. Také je možné povrch balonku zvlhčit.

Pokud máte balonek zavedený a nezpůsobuje vám bolest či jiné nepříjemné pocity, stiskněte několikrát ruční pumpičku. Nafukováním balonku dochází ke zvyšování tlaku, který působí na okolní svalovinu a oblast hráze. Počet stisků je při prvním cvičení nízký (1-5 stisknutí), při dalších cvičeních se postupně zvyšuje. Zvětšováním balonku uvnitř pochvy dochází k napínání svalstva a pocitu pnutí, které je při procvičování normální. Pomocí ventilu můžete objem balonku v průběhu cvičení kdykoliv zmenšit.  Opakujte tento postup po dobu 1-2 minut v intervalech po 10 vteřinách - vtáhnout a uvolnit.

Po dokončení cvičení můžete balonek vyjmout. S plným soustředěním se při nádechu snažte maximálně uvolnit svaly pánevního dna a představte si, že se balonek dostane samovolně bez tlačení z pochvy ven. V tomto vám může pomoci hluboké dýchání. Při výdechu zůstává balonek uvnitř, při nádechu uvolňujete pánevní dno a balonek se posouvá směrem z pochvy ven. Tlak musí vycházet pouze z pánevního dna (nesmíte cítit zvyšující se tlak v hlavě ani tlačit). V případě, že má balonek tendenci vyklouznout při vypuzování moc rychle, přidržujte jej rukou. Předejdete tak případnému poranění.

Náš tip:

V naší nabídce naleznete také další pomůcky pro těhotné.

Informace o značce Aniball

Značka Aniball se zaměřuje na výrobu pomůcek pro těhotné a přípravu nastávajících maminek na porod.

KONTAKT: RR Medical s.r.o., Jihlavská 671/7, 664 41 Troubsko.

Lékařská poradna

Máte otázky k produktu?
Zeptejte se odborníků
NAHORU