Doprava ZDARMA od 1 500 Kč | 2 měsíce na vráceníZákaznický servis[email protected]|+420 468 006 311
0

Přidali jsme na Prozdravi.cz přes 450 nových bylinek a superpotravin. Prozdravi.cz je díky tomu ještě zelenější.

Salvia Paradise s.r.o. je plně českou rodinnou firmou, která zpracovává i dováží přírodní látky z celého světa i naše české komodity.

Specializuje se na chemicky nezatížené přírodní látky, čímž může tvrdit i o výrobcích z druhého konce světa, že jsou v BIO kvalitě.

Únava

Únava pochopitelně pramení z našeho každodenního poměru aktivit a odpočinku. Není však tajemstvím, že i ryze přírodní národy zaháněly únavu bylinami.

Zdaleka jediným prostředkem však nebyla a ani dnes nemusí být káva a v ní obsaženy kofein. Existují další plodiny, které obsahují přírodní formy kofeinu. Ale i byliny, jejichž stimulační účinek spočívá v jiných obsahových látkách.

Imunita

Zdraví našeho imunitního systému je téma, které skloňujeme v každém ročním období.

Imunitu dáváme do souvislosti s jarní únavou a potřebou detoxikovat, s letní vyšší fyzickou aktivitou i s podzimními plískanicemi a zimními mrazy.

Adaptogeny na stres

Adaptogeny jsou látky, které pomáhají našemu organizmu přizpůsobovat se (adaptovat se) na okolní vlivy.

Tako skupina látek je v současnosti fenoménem v oblasti přírodních látek, protože pomáhá našemu tělu vypořádávat se s každodenním vypětím, kterému jsme denně vystavováni.

Antioxidanty na volné radikály

Antioxidanty jsou látky, které chrání naše tělo před působením volných radikálů. Volné radikály však nemají původ pouze v našem okolí.

V každém momentě, kdy naše buňky štěpí živiny z potravy na energii, tak při tomto ději vznikají v buňkách reaktivní volné radikály. Antioxidanty brání těmto reaktivním látkám v poškození našich vlastních buněk.

Trávení

Starověké civilizace i dnešní gastronomie dobře vědí, že pro správné zažívání není nejdůležitější příjem základních cukrů, tuků a bílkovin.

Je potřeba dodávat tělu specifické přírodní látky, které jednak podporují tvorbu trávicích šťáv a regeneraci sliznic žaludku a střev, ale též látky podporující prospěšné střevní bakterie (střevní mikrobiom).

Srdce, cévy, krevní tlak

Jestli je někdo opravdu pod neustálým tlakem povinností, tak je to naše srdce a každá céva v našem těle.

Náš náročný pracovní den zakončíme odpočinkem a spánkem, ale naše srdce a cévy pracuji 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Péči o ně je tedy k nezaplacení.

Sexuální zdraví, plodnost

Sexuální kondice je pro naše tělo vrcholným pilířem fungování. Ano, je tomu opravdu tak.

I v přírodě pokud má živočich dostatek potravy, odpočinku a je v dobré zdravotní kondici, tak může následovat probouzení jeho sexuálních pudů. Není tajemstvím, že řada bylin dovede tyto tělesné funkce přírodním způsobem podporovat.

Semínka

Semena tvoří základní stavební kámen naší stravy. Už v dobách lovců a sběračů i s pozdějším nástupem zemědělství byla a jsou semena základem naší obživy.

Zdaleka tam nepatří jen semena obilovin a luštěnin. Dnes saháme po semínkách i pro jejích obsah specifických látek s rozličnými účinky na naše tělo.

Zelené potraviny

Zelené potraviny jsou označovány jako potraviny budoucnosti. Jde o superpotraviny doslova nabité vitamíny a minerálními látkami. Ostatní potraviny se s nimi v tomto ohledu mnohdy ani nemohou měřit.

Zelené potraviny nám dávají příslib poskytnou tělu živiny, na které jsou bohužel současné běžné potraviny vlivem nejen chemie chudé.

Sušené ovoce

Sušené ovoce nám dává možnost vychutnat si sladkou chuť ovoce i prospěšnost jeho vitamíny.

Dnes dokonce můžeme volit velice šetrné sušení mrazem (lyofilizaci), kdy si ovoce uchovává až neuvěřitelných 90% svých vitamínu.

Koření

Ať už dáme přednost vegetariánskému pokrmu, nebo plátku masa, tak bez koření by jakýkoliv pokrm skončil fádně. Přitom koření není jen pepř, sůl a jedna směs koření v našem šuplíku.

Naopak, koření je doslova jedno velké gastronomické odvětví s mnoha příznivými zdravotními benefity pro naše tělo i mysl.