Principy ochrany soukromí na Prozdravi.cz

Prozdravi.cz se vám snažíme přizpůsobit na míru. Na základě vašeho chování na webu personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ nebo do prostoru mimo lištu souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit veškerá nastavení v Nastavení soukromí

DOPRAVA ZDARMA s nákupem vybraných produktů značky Natural Medicaments.
Doprava ZDARMA od 2 000 Kč  | 2 měsíce na vrácení
Zákaznický servis  [email protected] | +420 468 006 311
Menu

Covid - 19 - SARS-CoV-2 IgG/IgM testovací sada na protilátky - 1 ks v balení

Značka:
Účel Tato sada slouží ke kvalitativnímu stanovení IgG a IgM protilátek proti novému koronaviru SARS-CoV-2 v lidské krvi nebo séru nebo plazmě jako pomocná metoda při stanovení diagnózy koronaviru … Popis a parametry

Popis

Účel

Tato sada slouží ke kvalitativnímu stanovení IgG a IgM protilátek proti novému koronaviru SARS-CoV-2 v lidské krvi nebo séru nebo plazmě jako pomocná metoda při stanovení diagnózy koronaviru (COVID-19).

Princip testu:

Je využita metoda time-resolved fluorescence immunoassay. IgG a IgM protilátky ve vzorku se rychle navážou na fluorescenčně značené antigeny v zásobníku a vytvoří imunokomplexy. Pokud imunokomplexy migrují k IgM proužku (obaleny myšími protilátkami proti lidským IgM), jsou zachyceny komplexy obsahující protilátky SARS-CoV-2 IgM. Pokud imunokomplexy migrují k IgG proužku (obaleny myšími protilátkami proti lidským IgG) jsou zachyceny komplexy obsahující protilátky SARS-CoV-2 IgG. Stejným způsobem jsou fluorescenčně značené kuřecí IgY protilátky zachyceny u C (kontrolního) proužku (obaleny kozími protilátkami proti kuřecím IgY). Tyto zachycené imunokomplexy produkují fluorescenční signál, jehož síla je přímo úměrná jejich koncentraci v daném analytu (tedy SARS-CoV-2 IgM a IgG). Po excitaci UV zářením (o vlnové délce 365 nm) emitují imunokomplexy obsahující SARS-CoV-2 IgM a IgG záření a tvoří světelné proužky v příslušných oblastech pro proužky Ig M a IgG. Stejným způsobem se objeví světelný proužek v oblasti pro kontrolu, což svědčí o správném operačním postupu a o spolehlivosti výsledku. Přítomnost světelných proužků v oblasti pro IgM a IgG určuje, jestli jsou ve vzorku přítomny SARS-CoV-2 IgM a/nebo IgG protilátky (v tomto pořadí). Když je souprava použita společně s GT-100 Time-resolved fluoroimmunoassay analyzátorem, je fluorescenční signál světelných proužků odečten a porovnán s přednastavenými hraničními hodnotami. Vzorek je považován za pozitivní na přítomnost SARS-CoV-2 IgM a/nebo IgG, pokud je signál větší než je hraniční hodnota

Komponenty

1 reakční zásobník

Každý zásobník je určen pro jediný test a obsahuje nitrocelulozní membránu, absorpční papír, oblast pro vzorek, oblast pro kontrolu a PVC desku.

Nitrocelulozní membrána je obalena myšími protilátkami proti lidskému IgM, IgG a kozími protilátkami proti kuřecímu IgY. Oblast pro kontrolu obsahuje fluorescenčně značený SARS-CoV-2 antigen a kuřecí IgY.

Příbalový leták

Potřebný materiál k odečtení výsledků:

K odečtení výsledků použijte následující zařízení:

Režim baterky: UV baterku (vlnová délka 365 nm) – je součástí balení

Zařízení k odběru vzorku (pipeta) – je součástí balení

Skladování a stabilita

Skladujte zásobníky na suchém místě při teplotě 2-30 °C  a vyhněte se působení přímého světla. Neotevřené balení je stabilní do vypršení expirační doby uvedené na obalu. Po otevření by mělo být okamžitě použito.

Odběr a příprava vzorku

Může být použit vzorek krve, séra nebo plazmy.

Vyhněte se testování vysoce lipemických, zakalených a hemolyzovaných vzorků.

Postup při testování
Režim baterky
Nechte vzorek dosáhnout pokojové teploty.
Vyjměte zásobník z balení.

Přidejte pipetou 30 µl krevního vzorku nebo 20 µl séra/plazmy do vzorkovací oblasti zásobníku.

Přidejte vzorek zde:
30 µl krve

nebo

20 µl séra/plazmy

Nechte naplněný zásobník při pokojové teplotě 12 minut.
Po uplynutí 12 minut osvětlete testovací oblast UV baterkou a odečtěte výsledky.

Vyhodnocení výsledků
Pro režim baterky:
IgM a IgG Pozitvní
IgM Pozitvní
IgG Pozitivní

Negativní

Neplatné výsledky

Poznámka: Pokud jsou výsledky na kontrolním proužku nečitelné, znamená to, že nejsou spolehlivé. V takovém případě si znovu pečlivě přečtěte postup a proveďte test znovu s novým zásobníkem.

Diagnóza a léčba infekce SARS-CoV-2 by neměla záviset pouze na stanovení SARS-CoV-2 IgG/IgM. V úvahu musí být vždy brány klinické symptomy, zdravotní historie a další laboratorní výsledky pacientů.
Po aplikaci myší monoklonální protilátky se v imunozobrazovacích metodách a imunoterapii u pacientů objevila antimyší protilátka (HAMA). Kvůli HAMA efektu může být imunitní analýza falešně pozitivní. Sada byla vytvořena tak, aby se co nejvíce zabránilo těmto  poruchám. Efekt 5% HAMA séra na testovací výsledky je ±15 %.
Interference: hemolýza, žloutenka, lipidové krevní a revmatické faktory – tyto všechny mohou ovlivnit výsledky testování. Test SARS-CoV-2 IgG/IgM neovlivňuje hemoglobin až do 5 g/l, bilirubin až do 0,1 g/l, triglycerid až do 10 g/l, revmatický faktor až do 150 UI/ml.
Ředění vzorku pro testování není doporučeno.

Výkonnost

Prediktivní pozitivní hodnota: sada vykazuje shodu 5/5 s pozitivním továrním referenčním materiálem.
Prediktivní negativní hodnota: sada vykazuje shodu 20/20 s negativním továrním referenčním materiálem.

Opakovatelnost: Každý ze dvou pozitivních referenčních materiálů je testován desetkrát. Všechny výsledky by měly být pozitivní.

Balení

1 ks

Upozornění

Jedná se o test pouze pro profesionální diagnostické použití.

Toto činidlo je určeno pouze k použití pro vědecké výzkumy a mělo by být použito striktně podle návodu.
Nepoužívejte zásobník pokud je balení poškozeno, etiketa je nečitelná nebo je zásobník prošlý.

Testovací zásobník slouží pouze pro jeden test a nemůže být použit znovu.

Nejezte vysoušecí prostředek.
Činidla mohou používat pouze vyškolené osoby s laboratorní praxí. Uvedený postup musí být přesně dodržen. Vzorky, použitá činidla a spotřební materiál jsou zdravotnický odpad, který je potenciálně nebezpečný a měl by být zlikvidován podle národních a místních regulací.

Lékařská poradna

Máte otázky k produktu?

Zeptejte se odborníků

Poradit se

Objednávky a informace

Po-Pá: 8-19 h

So-Ne: 10-18 h

+420 468 006 311

[email protected]

Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin - byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Ověřeno zákazníky

Hodnocení tohoto kousku

53 % Celkem 3 hodnocení Všechna hodnocení
dny
:
hodiny
:
minuty
:
sekundy