loading

Zázvorový čaj

Se zázvorovým čajem se někdy setkal snad každý z nás. Někomu chutná, někomu se naopak hnusí, ale pravda je, že zázvor má příznivé účinky. Zázvorový čaj se odjakživa podával při nachlazení a nemocech. Znáte jistě přísloví, že "kudy zázvor chodí, tudy léčí". Zázvorový čaj pochází z Číny, kde představuje jak lék, tak i pochutinu. Pro ty z nás, kteří chuť zázvoru zrovna nemilují, máme dobrou zprávu, zázvor totiž nemusí tvořit základ čaje, ale může být jen přísadou, například černý čaj se zázvorem a broskví.

Recept na zázvorový čaj

Zázvorový čaj si můžete připravit i doma. Pro ty z vás, kterým je odporná jeho kořenová a pálivá chuť, máme recept, který chuť zázvoru zmírní. Zázvorové čaje v naší nadídce můžete připravit tak, že jde o opravdovou delikatesu. Aby měl čaj sílu, je potřeba kořen nakrájet a nastrouhat. Do čaje bychom měli přidat jak kolečka zázvoru, tak i drť, která se v čaji téměř úplně rozpustí. Další ingrediencí je med, se kterým bychom neměli šetřit, do jednoho hrníčku můžeme dát i několik lžic. Posledním zástupcem je citron, který by měl celý čaj dochutit, proto bychom s jeho dodáváním měli být opatrní.

Recept na zázvorovou limonádu

Oloupejte asi 2cm kořene zázvoru a na jemno nastrouhejte. Doplňte lžičkou cukru a zalijte 0,5l vařící vody. Místo cukru je možné dát med. Nechte cca 5 minut vyluhovat. Nádobu s limonádou naplňte ledem a nechte vychladnout. Limonádu podávejte s plátkem citrónu a máty. Lze ji již vyhlazenou dochutit citrónovou šťávou.

 
Aktivní filtry:
Zázvorový čaj×
38 produktů
Řadit dle:oblíbenosticeny
Doprava zdarma s B17
Scholl
Produkt týdne Dolorcann Bio
Žlučník
NAHORU