loading

Vitamín C (kyselina L-askorbová, askorbát sodný)

Vitamin C zná lidstvo téměř 100 let. Kurděje (následek jeho nedostatku) jsou také někdy nazývané jako nemoc námořníků plavících se měsíce na lodi bez zdroje tohoto vitaminu. Jedním z nich byl Jacques Cartier, jehož posádku kurděje rovněž postihly. Tento zkušený námořník zakotvil na řece St. Lawrence a na radu místních Indiánů začala posádka lodi konzumovat kůru a jehličí jistého stromu. Všichni se vyléčili. Po návratu tuto historku Cartierovi však nikdo nevěřil.

Vitamín C je pro člověka nezbytnou látkou, kterou si však lidský organismus neumí sám vyrobit. Je tedy nutné jej přijímat z potravy či pomocí doplňků stravy. Céčko je důležité pro lidské zdraví.

Vitamin C přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm, k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže, zubů. Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, k normální psychické činnosti, k normální funkci imunitního systému.  Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem, ke snížení míry únavy a vyčerpání a k regeneraci redukované formy vitaminu E. Zvyšuje vstřebávání železa.

 
Filtrovat
Produkty obsahující

Aktivní filtry:
Vitamín C×
Vitamín C (kyselina L-askorbová, askorbát sodný)×
347 produktů
Řadit dle:oblíbenosticeny
NAHORU