loading

Test na lymskou boreliózu

Značka: MiraTes | Kód: z43550
MiraTes Test na lymskou boreliózu

Produkt není k dispozici. Vyberte si prosím jiné produkty z Klíště.
Děkujeme za pochopení.

Popis:

Domácí test na lymskou boreliózu je určen pro sebetestování k prokázání protilátek proti bakteriím borelia v krvi.

Klíště může chytit každý a často ho můžeme i přehlédnout. Je proto důležité vědět, zda je či není klíště infikováno bakterií borelia. Pomocí tohoto testu to lze snadno zjistit.

Test na lymskou boreliózu slouží k prokázání infekce bakterií borelia, která způsobuje onemocnění známé jako lymská borelióza. Test je používán laboratořemi i praktickými lékaři. Provádí se pomocí krevního vzorku získaného píchnutím do prstu. Kapka krve se spolu s kapkou reakčního činidla přidá do testovací kazety. Po 10 minutách můžete odečíst výsledek testu.

Balení:

  • 1 balíček IMP Lyme Test s kazetou a pipetou,
  • 1 lahvička s činidlem,
  • 1 sterilní lanceta,
  • 1 leukoplast,
  • 1 návod.

Upozornění:

Test je určen k jednorázovému použití. Před provedením testu si pečlivě přečtěte návod k použití. Skladujte při teplotě 4-30 °C, mimo dosah dětí.

Náš tip:

V naší nabídce naleznete také další přípravky na klíště a další diagnostické testy.

Informace o značce MiraTes

Společnost MIRATES je lídrem v oblasti zdravotnické diagnostiky pro domácí použití a uspokojuje požadavky zákazníků na informace, domácí testy a ostatní produkty, které jim mohou pomoci při kontrole jejich zdraví. Domácí testy MIRATES jsou stejně spolehlivé jako standardní laboratorní testy a navíc jsou speciálně uzpůsobeny pro domácí použití. Tyto testy nejsou používány jen běžnými spotřebiteli, ale i profesionálními zdravotnickými zařízeními, jako jsou nemocnice a ordinace praktických lékařů. Kromě výroby domácích testů je společnost MIRATES i evropským distributorem patentovaného gelu RescuDermTM k ošetření popálenin od slunce a ohně. Společnost MIRATES byla založena v roce 1999 se sídlem v holandském Rotterdamu. V roce 2005 byla založena společnost MiraTes Czech, s.r.o. jako výhradní distributor pro Českou a Slovenskou republiku.

KONTAKT: MiraTes Czech, s. r. o., Králova 279/9, 616 00 Brno - Žabovřesky.

Lékařská poradna

Máte otázky k produktu?
Zeptejte se odborníků

Recenze


70%
Hodnocení
22.06.2017

S testem na lymskou boreliózu jsem byla spokojená. Výsledek vašeho testu potvrdil i následující krevní test ordinovaný lékařem. Děkuji.

20%

17.07.2019
Test je pouze na jedno použití a ještě v návodu píš, že není zaručeno, zda test ukázal správné hodnoty, protože je nutné dodržet náležitý náročný postup, stejně musíte k lékaři.
100%

17.07.2019
Za celkem malý peníz jsem zjistil zdravotní stav. V laboratoři na mě chtěli 1200 Kč.
Lady Jeff
80%

17.07.2019
Test jsem si pro jistotu koupila dvakrát, kdyby se mi první pokus nepovedl. Píchnutí do prstu proběhlo už u prvního pokusu velmi lehce (až mě to překvapilo, jen to malinko štíplo). Krev pak teče po kapkách nějakou dobu, aby bylo možno stihnout nabrat ji v určeném množství do pipety, což je podle mne nejtěžší krokem celého testu. Nesmí se klepat ruce ani pipetu jakkoli mačkat, pak to jde krásně, krev se nasaje sama (u druhého pokusu jsem měla krev v pipetě až po vyznačenou čárku za pět vteřin, u prvního pokusu jsem se trápila asi 5 minut a krev si z prstu už vyloženě vymačkávala násilím). Je důležité pečlivě sledovat návod a dodržovat ho. Krev se pak nakape do malého kulatého okénka a přidá se pár kapek roztoku podle návodu. Jak jsem psala již výše, v obou případech mi pak nakapaná krev s roztokem prosákla až do původně bílého testovacího okénka (takže celé postupně zrůžovělo), ale zároveň se v něm objevil proužek u "C" = správnost provedení testu. Protože čárky, které se takto objeví, mohou mít různou intenzitu viditelnosti, zhoršuje se pak viditelnost případného pozitivního výsledku, který vyskočí v podobě proužku u písmenka "T" (a návod praví, že jakkoli slabá čárka se zde objeví, značí to velmi pravděpodobně přítomnost bakterií borélie v krvi). Z tohoto jsem byla nejvíce rozpačitá a zkoušela z různých úhlů, jestli se tam ta čárka objevila nebo ne. Nakonec jsem vyhodnotila, že mám test v obou případech negativní. Toť asi o provádění testu. No a pak se samozřejmě nabízí otázka, jak je test prokazatelný a funkční sám o sobě.
Pro: Podrobný návod (doporučuji před užitím testu přečíst vícekrát za sebou) Možnost otestovat se na boreliózu v klidu v domácím prostředí (pro nabrání krve do pipety je toho opravdu zapotřebí)

Proti: Poměrně komplikované dostat krev z prstu do titěrné pipety. Test jsem zkoušela dvakrát, v obojím případě se mi zabarvilo původně bílé testovací okénko nakapanou krví s roztokem do růžova - nevím, zda jde o chybu, v návodu se o tomto nic nepíše. Test mi sice v obou pokusech ukázal správnost jeho provedení (čárka u "C"), ale na druhou stranu se zabarvením okénka zhoršila možná viditelnost čárky u "T" (= pozitivního výsledku, tj. nakažení borélií).

90%

17.07.2019
Funguje. Největší problém byl propíchnout si kůži na prstě, aby vytekla kapka krve. :D

Další produkty od značky MiraTes

NAHORU