Doprava ZDARMA od 1 500 Kč | 2 měsíce na vráceníZákaznický servisinfo@prozdravi.cz|+420 468 006 311
0
0
Přírodní barvení vajíček

Letos barvíme vajíčka společně s přírodou a vyhýbáme se chemickým barvám. Tak pojďte do toho s námi a pochlubte se svými výtvory.

Kraslice jedna báseň

Barvení vajíček přírodním způsobem je jednoduché! Prozradíme vám, jak na to.


Budete potřebovat:

  • vejce - ideálně bílá,
  • horkou vodu,
  • ocet,
  • a další ingredience podle požadované barvy.

 

U každé přírodní barvy platí, že čím více zvolené ingredience přidáte a čím déle budete vajíčka máčet, tím výraznější bude výsledná barva. Vajíčka vkládejte do horké, ale nikoli vařící vody. V každém odvaru je důležitý ocet!

Přírodní barvení vajíček

ORANŽOVÁ/HNĚDÁ – SLUPKY Z CIBULE: Slupky z cibule spolu s horkou vodou a 2 lžícemi octa vykouzlí oranžové až hnědé vajíčko. Můžete použít i hnědé vajíčko.

ŽLUTÁ - KURKUMA: 2 velké lžíce kurkumy v horké vodě s octem a vajíčka budou krásně žlutá.

MODRÁ/FIALOVÁ - ČERVENÉ ZELÍ: Půl hlávky zelí nakrájíme na proužky a vaříme 10 minut ve vodě. Jakmile voda trochu vychladne, vložíme do ní vajíčka. Pokud přidáme ocet, budou vajíčka do fialova, pokud přidáme trochu sody, budou vajíčka do modra.

MODRÁ - BORŮVKY: Šťávu z mražených borůvek nebo zavařeninu z borůvek můžete využít pro obarvení vajíčka v podobné barvě, jako u červeného zelí. Šťávu přivedeme k varu a přidáme ocet, po odstavení vložíme vajíčka.

ZELENÁ - ŠPENÁT: Mražený špenát na 10 minut povaříme s octem a do tohoto horkého vývaru vložíme vajíčko.

ČERVENÁ/RŮŽOVÁ - ČERVENÁ ŘEPA: Do sklenice s horkou vodou nastrouhejte půlku středně velké řepy, přidejte ocet a promíchejte.

Další tipy:

 

  • MRAMOROVANÁ vejce získáte tak, že je zabalíte do slupek, ovážete hadříkem a 8-10 minut povaříte. Potom je ještě ve slupkách nechte, aby byla barva pořádně sytá.

 

  • OTISK LUPÍNKŮ na vajíčku získáte pomocí elastické látky nebo obinadla. Lupínek přitiskněte k vajíčku, obalte látkou a zavažte. Teprve potom vložte do odvaru.

 

Pro barvení vajíček se hodí i přírodní potravinářská barviva.

Pokud chcete mít vajíčka nádherně lesklá, potřete je špekem nebo sádlem.

Přírodní barvení vajíček

Recept na velikonočního beránka

 

Kromě barvení vajíček si můžete upéci i lahodného veganského beránka podle blogerky Marušky Veg. Recept v textové podobě najdete pod tlačítkem.

 

 

Vykoledujte si zdravou odměnu

Přejeme krásné a pohodové Velikonoce.