Jak na masáž obličeje

Chcete se už dlouho pustit do masáže obličeje, ale nevíte jak na to? Je to jednoduché, řekli bychom že skoro až intuitivní. Taková masáž navíc krásně zbavuje stresu a napětí.  A co vy, máte rádi masáž obličeje a děláte si ji každý den, ob den, týdně, nebo jste ji ještě do své každodenní péče nezařadili? Byla by to škoda ji nevyzkoušet, už jen za to uvolnění stresu a starostí to stojí.

Vyzkoušet můžete i face rollery a gua sha z přírodních krystalů.

Podél lícních kostí

 

Konečky všech prstů kromě palce přejíždíme od koutků úst až ke vnějším koutkům očí. Tento pohyb krásně vypíná vrásky v místě nosoretní rýhy.

Masáž nosoretní rýhy

Krouživé pohyby

 

Konečky prostředníčku a prsteníčku děláme kroužky směrem od sebe přes celé čelo a potom malé kroužky na spáncích. Navodí příjemnou relaxaci.

Krouživá masáž obličeje

Masáž nosu

 

 

Konečky palce a ukazováku přejíždíme přes nos odzhora dolů a nahoru. Palcem z jedné strany, ukazovákem z druhé strany. Hmat krásně pomůže uvolnit nos a dutiny.

Masáž nosu

Drobné spirálky na obličeji i na krku

 

Konečky prostředníčku a prsteníčku namasírujeme obličej i krk. Začneme od brady směrem ke spánkům a přejdeme na krk, kde kroužíme ze stran jak je nám to příjemné. Hmat je skvělý pro vypínání vrásek na krku.

Masáž krku

Masáž čela proti vráskám i stresu

 

Znáte ty vrásky, které se dělají mezi obočím když se mračíme? Tak přesně na ty se zaměřuje tento hmat. Konečky prstů kromě palců přejíždíme přes čelo od středu směrem k okrajům.

Masáž čela

Pomocníci pro příjemnou masáž

Touží vaše pleť po hydrataci, trápí vás akné či jiné problémy? Mrkněte na přírodní kosmetiku.