Doprava ZDARMA od 1 500 Kč | 2 měsíce na vráceníZákaznický servisinfo@prozdravi.cz|+420 468 006 311
0
0
Špenátová maska pro zářivou pleť recept
Obrázek Špenátová maska pro zářivou pleť
Budete potřebovat na špenátovou masku - ingredience

• 1 l slunečnicového oleje 
• hrst třezalky tečkované

Bio Slunečnicový olej lisovaný za studena 1l
Saloos
Bio Slunečnicový olej lisovaný za studena 1l
pozítří u vás
K čemu slouží špenátová maska

Třezalkový olej je skvělý na spáleniny od sluníčka, na masáže břicha a strií, bolavé nohy a aknózní pleť. Vyvarujte se ale po jeho aplikaci přímému slunečnímu záření alespoň na 24 hodin!

 

Už i naše babičky věděly, že má v sobě svatojánská noc, jež spadá z 23. Června na 24. června, velikou sílu a že bylinky, které v ten den nasbíráme, jsou daleko účinnější než kdykoliv předtím. Vydejte se tedy na sběr léčivek právě v tuto chvíli, kdy je vzduch prosycený láskou, nespoutaností a svobodou. Svatojánská noc je celé věky opředena tajemstvím a magií. Keltové slavnost slunovratu, který kolem svátku svatého Jana přichází, pojali jako oslavu bohyně Matky.

 

Křesťanství – stejně jako u jiných svátků – navázalo na pohanské oslavy letního slunovratu a slavilo svátek Jana Křtitele. Květy třezalky je nejlepší sbírat právě na svátek svatého Jana, jelikož je v tuto chvíli třezalkový olej nejsilnější a oplývá magickou mocí. Po použití třezalky se ale vyhýbejte přímému sluníčku, mohla by vás postihnout nepěkná vyrážka. 

Jak připravit špenátovou masku

Květy třezalky tečkované dáme do velké zavařovací sklenice a zalijeme olejem tak, aby byly všechny květy ponořené. Sklenici necháme stát 6 týdnů na slunci, každý den ji protřepeme. Nakonec scedíme přes jemné plátýnko a nalijeme do tmavé lahvičky. Uchováváme v suchu při pokojové teplotě.

Autor: Dita Oškerová, Bylinkové snění