Hroznová maska pro vypnutí vrásek
Obrázek Mast z Měsíčku lékařského
Hroznová maska pro vypnutí vrásek
  • olivový olej
  •  med
Hroznová maska pro vypnutí vrásek

Víte o tom, že Řekové mají ve zvyku jíst sedm oliv denně jako prevenci proti nemocem? Podívejme se společně na to, jak jsou olivy našemu tělu prospěšné. Jejich účinky vás určitě překvapí.

 

Kůra na vlasy

Díky obsahu vitaminů A a E účinkuje olivový olej na naše kadeře jako živá voda. Co jim tedy dopřát jednoduchou kúru? A pokud chcete podpořit i jejich lesk, pořiďte si hřeben z olivového dřeva!

 

Maska na suchou pleť

O tom, že se pleť v průběhu života mění, víme všichni. Čím je starší, tím je sušší, křehčí a náchylnější k tvorbě vrásek. Věděli jste ale, že ji můžete zregenerovat i pomocí oliv? Obsahují totiž flavoidy, které zlepšují její pružnost.
 

Hroznová maska pro vypnutí vrásek

Jak na kůru na vlasy:

Vlasy spláchneme vodou a vysušíme ručníkem. Poté v misce zahřejeme trochu olivového oleje a rozmasírujeme ho po celé hlavě. Na závěr vlasy obalíme potravinovou folii a necháme olej působit 2 hodiny. Vlasy si pak umyjeme šamponem a ošetříme kondicionérem. 
 

Jak na masku na suchou pleť: 

V misce ve vodní lázni smícháme 3 polévkové lžíce medu a olivového oleje a mícháme, dokud se obě ingredience nespojí dohromady. Poté masku naneseme na obličej, necháme ji působit 20 minut a pak ji opláchneme. Uvidíte, že vaše pleť bude zářit!

TIP: Další recepty z olivového oleje

Levné odličovadlo

Pokud vám došlo odličovací mléko, nemusíte zoufat – olivový olej vás zachrání a pomůže vám. Stačí ho nanést na odličovací tamponek a tím pak obličej otřít. Olej vás zbaví i voděodolných líčidel.

TIP

Olivový olej se hodí nejen na vlasy – můžete si ho také přidat do napuštěné vany, a udělat si tak omlazující koupel. Vaše pleť pak bude vláčná, jemná a bez vrásek. 
 

Autorka: Dita Oškerová, Bylinkové snění