Doprava ZDARMA od 1 500 Kč | 2 měsíce na vráceníZákaznický servisinfo@prozdravi.cz|+420 468 006 311
0
0
Konopná mast s myrtovým olejem - recept
Obrázek Konopná mast s myrtovým olejem
Budete potřebovat na Konopnou mast s myrtovým olejem
  • 60 g bambuckého másla 
  • 40 g kokosového oleje 
  • 30 g sušeného technického konopí 
  • 20 g sušeného měsíčku lékařského 
  • 10 kapek éterického oleje z myrty
K čemu slouží Konopná mast s myrtovým olejem

Konopí je známé svými všestrannými příznivými účinky. Využívá se hojně při ekzémech, vyrážkách, bolestech kloubů a svalů. Hodí se také na opruzeniny, popáleniny nebo štípance od komárů. Tato mastička by proto rozhodně neměla chybět ve vaší přírodní lékárničce! 

Jak připravit Konopnou mast s myrtovým olejem

Ve vodní lázni rozpustíme bambucké máslo i kokosový olej a přidáme bylinky. Asi 10 minut vše zvolna zahříváme a mícháme, pak odstavíme hrnec z vařiče. Necháme obsah 10 dní na chladném místě odležet, nakonec směs opět zahřejeme do tekuté formy a přecedíme přes plátýnko do nádobky. Mast necháme ztuhnout v lednici a můžeme začít používat. Uchováváme při pokojové teplotě, mast vydrží cca půl roku.

P.S. Užívejte zevně na postižená místa.

TIP č. 1

Výborných výsledků dosáhnete i v případech, kdy postižené místo natřete konopnou mastičku ve slabší vrstvě, přiložíte na něj igelitovou fólii, navrch dáte bavlněnou plenu nebo ručník, tím pak vše pořádně upevníte a necháte mast působit přes noc.

TIP č. 2

Pokud se spálíte, stačí popáleninu zchladit pod proudem studené vody a okamžitě natřít silnější vrstvou masti. Po vstřebání popáleninu znovu silněji namažte.

TIP č. 3

U začínající rýmy, nachlazení a bolesti v krku mastí natřete nos a čelo, namasírujte krk a převažte jej šátkem. Mast napomáhá k uvolňování hlenu.

Autor: Dita Oškerová, Bylinkové snění