Doprava ZDARMA od 1 500 Kč | 2 měsíce na vráceníZákaznický servis[email protected]|+420 468 006 311
0
0

Hodnocení - Test na lymskou boreliózu

Značka: MiraTesKód: z43550
Domácí test na lymskou boreliózu je určen pro sebetestování k prokázání protilátek proti bakteriím borelia v krvi.

Celkové hodnocení

9 hodnocení | průměr 74 %
Přejít na detail produktu

Domácí test na boreliozu, snad i spolehlivý. Za tu jistotu to stojí.

Test je pouze na jedno použití a ještě v návodu píš, že není zaručeno, zda test ukázal správné hodnoty, protože je nutné dodržet náležitý náročný postup, stejně musíte k lékaři.

Za celkem malý peníz jsem zjistil zdravotní stav. V laboratoři na mě chtěli 1200 Kč.

Test jsem si pro jistotu koupila dvakrát, kdyby se mi první pokus nepovedl. Píchnutí do prstu proběhlo už u prvního pokusu velmi lehce (až mě to překvapilo, jen to malinko štíplo). Krev pak teče po kapkách nějakou dobu, aby bylo možno stihnout nabrat ji v určeném množství do pipety, což je podle mne nejtěžší krokem celého testu. Nesmí se klepat ruce ani pipetu jakkoli mačkat, pak to jde krásně, krev se nasaje sama (u druhého pokusu jsem měla krev v pipetě až po vyznačenou čárku za pět vteřin, u prvního pokusu jsem se trápila asi 5 minut a krev si z prstu už vyloženě vymačkávala násilím). Je důležité pečlivě sledovat návod a dodržovat ho. Krev se pak nakape do malého kulatého okénka a přidá se pár kapek roztoku podle návodu. Jak jsem psala již výše, v obou případech mi pak nakapaná krev s roztokem prosákla až do původně bílého testovacího okénka (takže celé postupně zrůžovělo), ale zároveň se v něm objevil proužek u "C" = správnost provedení testu. Protože čárky, které se takto objeví, mohou mít různou intenzitu viditelnosti, zhoršuje se pak viditelnost případného pozitivního výsledku, který vyskočí v podobě proužku u písmenka "T" (a návod praví, že jakkoli slabá čárka se zde objeví, značí to velmi pravděpodobně přítomnost bakterií borélie v krvi). Z tohoto jsem byla nejvíce rozpačitá a zkoušela z různých úhlů, jestli se tam ta čárka objevila nebo ne. Nakonec jsem vyhodnotila, že mám test v obou případech negativní. Toť asi o provádění testu. No a pak se samozřejmě nabízí otázka, jak je test prokazatelný a funkční sám o sobě.

Podrobný návod (doporučuji před užitím testu přečíst vícekrát za sebou) Možnost otestovat se na boreliózu v klidu v domácím prostředí (pro nabrání krve do pipety je toho opravdu zapotřebí)

Poměrně komplikované dostat krev z prstu do titěrné pipety. Test jsem zkoušela dvakrát, v obojím případě se mi zabarvilo původně bílé testovací okénko nakapanou krví s roztokem do růžova - nevím, zda jde o chybu, v návodu se o tomto nic nepíše. Test mi sice v obou pokusech ukázal správnost jeho provedení (čárka u "C"), ale na druhou stranu se zabarvením okénka zhoršila možná viditelnost čárky u "T" (= pozitivního výsledku, tj. nakažení borélií).

Funguje. Největší problém byl propíchnout si kůži na prstě, aby vytekla kapka krve. :D

Vyhozené peníze

i když bylo krve dostatek kontrolní okénko (bod) se vůbec nezabarvilo

kapka se nedá dobře nabrat do pipety