loading

Menstruační kalíšek LUNACUP - vel. 1 (menší)

Značka: LUNACUP | Kód: z56650
LUNACUP Menstruační kalíšek LUNACUP - vel. 1 (menší)
Vyberte variantu
{{ vivalang.productIsNotAvailableWatch }}
{{ product.backupPrice }}
{{ vivalang.onPurchase }} {{ product.quantityDiscount.nextPriceCount }} {{ vivalang.andMorePieces }} {{ vivalang.cartAmountUnit }} {{ vivalang.youSave }} {{ product.quantityDiscount.savedPrice }} / {{ vivalang.currencySlashPiece }} {{ vivalang.minimumQuantityToOrder }} {{product.minQuantity}} {{ vivalang.cartAmountUnit }}
{{ product.price }} / ks
{{product.delivery}}
 • Dopravné už od 10 Kč. Blesková doba dodání
  ×

  Nejlevnější dopravné
  Dopravné už není překážkou! U nás je totiž dopravné již od 10 Kč.

  7 způsobů dopravy
  Vyberte si ten nejmilejší způsob dopravy. K dispozici vám je dodání Do ruky od České pošty, IN TIME, který zásilku doručí na adresu, PPL, výdejní místa PPL ParcelShop a Uloženky a naše vlastní výdejny.

  Více informací
 • Lhůta na vrácení 2 měsíce
  × Lhůta na vrácení 2 měsíce

  2 měsíce na vrácení zboží bez udání důvodu
  Dostanete tolik času, kolik potřebujete. Během 2 měsíců od obdržení balíčku nám můžete neporušené zboží bez udání důvodu kdykoliv vrátit.

Popis:

Kalíšek LUNACUP je určený pro opakované použití při menstruaci. Je vyrobený z velmi kvalitního jemného lékařského silikonu.

Menstruační kalíšek LUNACUP je moderní, pohodlná a bezpečná hygienická pomůcka, která je výbornou náhradou vložek a tampónů. Zajišťuje 100% ochranu po dobu 12 hodin. Jeho používání je možné celý den i noc, během sportu, plavání i cestování. Chrání před infekcemi, šetří životní prostředí a oproti vložkám a tamponům je ekonomicky výhodný. Menstruační kalíšek LUNACUP se závádí podobně jako tampón, ale nikoliv hluboko, ale na okraj pochvy.

Zatímco tampón a vložka krev absorbují, menstruační kalíšek ji sbírá. To znamená, že nezpůsobuje podráždění ani vysoušení sliznice a také posbírá více krve (3x tolik co běžný tampón). Kalíšek LUNACUP pojme 15 ml (menší) nebo 20 ml (větší) menstruační krve než je třeba jej vyprázdnit. Tampón velikosti Standard/Normal pojme 6-9 ml. Největší tampóny Super Plus pojmou 12-18 ml. Kalíšek LUNACUP tak vyprazdňujte 2-3x déle než předtím s tampónem.

Kalíšek LUNACUP je navrhnutý tak, aby se vložil do pochvy, kde sbírá krev a pak se vyndal, opláchl a znovu zavedl každých až 12 hodin. Lehké utěsnění (pomocí podtlaku) je vytvořeno vaginálními stěnami a to umožňuje sbírat krev v kalíšku bez protékání nebo zápachu. Tento podtlak se zruší před vyndáním kalíšku a umožní vám ho vyprázdnit, opláchnout a znovu zavést.

Menstruační kalíšek je uvnitř pochvy udržován na místě poševními svaly: díky své ohebnosti a měkkosti materiálu nemůže způsobit žádné zranění. Průchod z pochvy do dělohy je pouze velikosti špendlíkové hlavičky, takže není možné, aby se menstruační kalíšek "ztratil".

Menstruační kalíšek LUNACUP má uvnitř zcela hladký povrch, což usnadňuje jeho čištění. Ve spodní části kalíšku a na stopce jsou vystouplé prstence, zajišťující pevné uchopení kalíšku a tak snadnější vyjmutí. Tvar kalíšku je kuželovitý (nikoliv tvar zvonu), což více odpovídá anatomii ženského těla. Díky tomu je snadné jej zavést. Pevný horní okraj zajišťuje dobré rozvinutí kalíšku po zavedení a přilnutí kalíšku k poševní stěně. Dírky na kalíšku jsou umístěné hodně vysoko pro větší objem kalíšku a na boku jsou objemové rysky pro měření síly menstruace. Na spodku kalíšku jsou rýhy pro snadnější uchopení a vyjmutí.

NÁVOD K STERILIZAČNÍMU SÁČKU

Menstruační kalíšek LUNACUP jste obdrželi v obalu, který zároveň slouží jako sterilizační sáček, tedy k sterilizaci (vyčištění) kalíšku před použitím. Obal si uchovejte!

Pokud mikrovlnnou troubu nemáte, tak se nic neděje. Kalíšek sterilizujete vyvařením v hrnečku na sporáku (postup popsán v návodu ke kalíšku).

Návod k použití sterilizačního sáčku:

1. Dejte cca 40ml (asi tak 3 lžice) studené vody do sáčku. Vložte čistý menstruační kalíšek (řádně jej předtím omyjte vodou) a uzavřete pomocí „zipu“ sterilizační sáček.

2. Vložte sáček doprostřed otáčecího talíře uvnitř mikrovlnné trouby tak, aby stál vzpřímeně. Zapněte troubu na plný výkon. Čas záleží na výkonu Vaší trouby. 1100W a více: 1,5 minuty / 800-1000W: 3 minuty / 500-800W: 5 minut Varování: Celý sáček se musí uvnitř otáčet. Pokud je mikrovlnná trouba příliš malá, nelze ji k tomuto účelu použít.

3. Jakmile se trouba vypne, nechte tam sáček ještě 5 minut stát, aby vychladl. Sáček i potom může být stále velmi horký, proto použijte utěrku či rukavici k vyndání sáčku z trouby. Nechte sáček stále zavřený a opatrně vylijte zbytek vody skrze otvor na straně.

4. Otevřete zip a vyndejte opatrně kalíšek, stále může být ještě horký. Nechte sáček volně vyschnout.

Složení:

lékařský silikon vysoké kvality (Dow Corning QP1 USA)

Jak používat:

Součástí kalíšku je velmi podrobný návod použití včetně ilustrací.

 1. Umyjte si ruce.
 2. Opláchněte kalíšek vodou, aby byl vlhký.
 3. Zaujměte vhodnou polohu.
 4. Složte kalíšek.
 5. Zaveďte kalíšek.
 6. Vyprázdněte kalíšek (obvykle po 4-6 hodinách ve dnech se silnou menstruací, po 10-12 hodinách ve slabších dnech).

Balení:

1 ks menstruační kalíšek (čirý, růžový nebo fialový) + látkový sáček ze 100% bavlny

Velikost 1 (menší) je určena pro ženy do 30 let věku a před porodem. Kalíšek má průměr 40 mm a délku 45 mm plus 25 mm stopka. Obsah kalíšku je 25 ml.

Upozornění:

Záruka 5 let, životnost 10 let. U čiré varianty kalíšku dojde po několika letech ke změně zabarvení silikonu do žluta. Je to přirozená změna, bez vlivu na funkčnost a zdraví. Kalíšek neobsahuje ftaláty a je z hypoalergeního materiálu (nezpůsobuje alergické reakce). Nitroděložní tělísko a kalíšek se neovlivňují a můžete tak kalíšek používat. Antikoncepční vaginální kroužek (Nuva ring) je stejně jako kalíšek uložen v pochvě a na období menstruace se vyjímá. Nedoporučuje se používat společně. V případě, že máte časté záněty, tak kalíšek tyto problémy obvykle odstraní nebo zmírní. Některé ženy kalíšek používají i mimo menstraci do bazénu, pro dodatečnou ochranu pochvy a jejího prostředí.

Kalíšek LUNACUP prošel testy zdravotní nezávadnosti:

 • SZÚ - Státní zdravotní ústav ČR,
 • SGS - Švýcarská certifikační autorita
 • ATC - Nezávislá testovací laboratoř
 • Lékařský silikon QP1 od Down Corning - prošel testem na implantaci do těla na 7 dnů.

Náš tip:

V naší nabídce naleznete také další přípravky na menstruaci.

Informace o značce LUNACUP

Česká společnost LUNACUP začala v roce 2013 vyrábět menstruační kalíšek jako vhodnou náhradu nehygienických a nepohodlných vložek a tampónů. LUNACUP již změnil životy žen po celém světě.

KONTAKT: 333 s.r.o., Dolní 1, 580 01 Havlíčkův Brod.

Lékařská poradna

Máte otázky k produktu?
Zeptejte se odborníků

Recenze


100%
Hodnocení
09.08.2017

S menstruačním kalíškem Lunacup jsem velice spokojená. Doporučuji.

29.06.2017

Menstruační kalíšek LUNACUP jsem si koupila na doporučení kamarádky, která je s ním spokojená. Mně je velmi sympatický díky své myšlence jako takové - čistota, ekologie... Zatím trochu "bojuju" s jeho zaváděním resp. s tím, že se ne vždy správně rozevře a potom protéká, takže se zatím jistím vložkou a proto jeho přínos zatím není 100%. Ale s každým dalším použitím je to lepší a "více si rozumíme", takže to nevzdávám a věřím, že brzy už to půjde všechno hladce.

NAHORU