loading
Zkuste malou změnu s Prozdravi.cz

„Příště už to udělám jinak, ale dneska naposledy ještě tak, jak mám ve zvyku…“

Kdopak tohle zná? Troufáme si říct, že naprosto každý. Je to zkrátka v našich genech, které nám nadělila matka příroda. Ale víte co? Je to mnohem snazší, když víte, že „v tom nejste sami“, když vás někdo motivuje, žene vpřed a inspiruje. A tak jsme se rozhodli pro celoroční výzvu s jednoznačným heslem „I malá změna může být velkou změnou k lepšímu“. Nemusíte si hned ukrojit velké sousto, které je pro vás demotivující, můžete se k cíli dostat malými krůčky, které nebudou tak těžké, zato dosažitelnější. Na každý měsíc jsme si tak připravili jednu výzvu, která může výrazně změnit kvalitu vašeho života. A proč na měsíc? Protože je vědecky dokázáno, že když se jednomu cíli věnujete minimálně 3 týdny, tak si vypěstujete návyk. To tedy znamená, že ten čtvrtý týden už to budete mít v hlavě zcela přirozeně. A abychom se mohli vzájemně podporovat, vznikla pro tyto účely facebooková skupina, kde si budeme společně vyměňovat vlastní zkušenosti a navzájem se inspirovat. A také soutěžit!

Na konci měsíční výzvy vás čeká prozření – že to jde, že to nebylo nic těžkého a že už se bez toho ani neobejdete. A samozřejmě také trochu motivující odměna hlavně pro začátek, který je nejtěžší, na konci měsíce vylosujeme z vašich příspěvků 1 účastníka výzvy, který od nás dostane odměnu v podobě hodnotného balíčku. O co soutěžíme se dozvíte hned z kraje každé měsíční výzvy.

A už žádné zítra! Začínáme hned dnes! 

Téma výzvy na duben se ponese v duchu „Co si zasadím, to si taky sním!“ Ale nebojte, nemusíte být žádný zahradník. Stačí si jen pořídit klíčící misku, a nebo si poradit ještě více ekologičtěji – připravit si vlastní klíčící pet lahev (návod bude) nebo zasít řeřichu na kousek vaty. Na jaře potřebujeme spoustu nových vitamínů, které nám po zimě chybí. A ty nám nejvíce dají právě zelená čerstvá semínka a klíčky. Nemusíte k tomu vyvinout ani příliš úsilí, semínka chtějí jen dostatek vody. Nic víc. A za pár dní už můžete sklízet. A co je na tom skvělé, že ani nemusíte být šéfkuchař a vymýšlet složité recepty. Stačí si je přidat na chleba, do salátu nebo do polévky. Nebojte, spolu s Andreou alias Api Astrum, která se stala ambasadorem dubnové výzvy, vám budeme sázet i nápady s recepty. Za vaše příspěvky označené hashtagem #malazmenaklepsimu vás navíc odměníme i my. Z příspěvků na konci měsíce vylosujeme 1 šťastlivce, který získá balíček plný semínek.

Andrea alias Api Astrum

Andreu jsme si nevybrali kvůli tomu, že by měla statisíce fanoušků, tak jak je to u většiny zvykem. Ač se to zdá v dnešní době uvěřitelné nebo ne, my jsme se řídili naší intuicí. Něco nám našeptávalo, že Andrea je přesně ta holka, která je z našeho "těsta", která si vybrala přírodní cestu ke svému zdraví. A jsme tak velmi rádi, že přijala naši pozvánku stát se ambasadorkou dubnové výzvy a po celý měsíc vám bude dělat průvodce klíčením a semínkařením. 

"Miluju přírodu, bylinky, zahradničení, dobré vegetariánské jídlo a tvoření se syny. Snažím se svojí rodinou žít udržitelně a soběstačně, alespoň z části jak to jde. Klidný život na venkově, v souladu s přírodními cykly, mi k tomu velmi napomáhá. Doma se stravujeme vědomě a cíleně některými nutričně velmi bohatými potravinami tak jak pestrý rok postupně nabízí. Patří mezi ně i klíčky a různé výhonky, které jsou nejen zjara pro náš organizmus dosti prospěšné. Ráda předávám své několikaleté zkušenosti dalším, a proto jsem se zapojila do této výzvy. Přeju si, aby se z nakličování i pro vás stala běžná rutina a bavilo vás to."

 

Wolfberry

Patronem dubnové výzvy se stala společnost Wolfberry, která naši soutěž podpořila a věnovala hodnotný balíček plný semínek. Věřte tomu nebo ne, ale zaměstnancům společnosti Wolfberry projde pod rukama více jak 250 tun semínek ročně. To je teda pořádná porce na zobání, že… V nabídce mají semínka k vlastnímu klíčení jako jsou mungo fazolky, cizrna, hrášek, hořčice, nebo semínka vojtěšky, která zejména teď před Velikonoci krásně ozdobí váš stůl ještě než skončí na talíři. Wolfberry umí ale zpracovat i semínka na za studena lisované oleje. Kromě semínek umí zužitkovat i zbytek rostlinky, jako natě, kořeny, květy a plody. V jejich sortimentu tak nechybí ani sušené ovoce, sypané čaje nebo speciální druhy mouky.

Celou nabídku naleznete na tomto odkazu.

Jak se zapojit?

 • Sledujte naši facebookovou skupinu Malá změna s Prozdravi.cz, instagramový účet @prozdravi_cz a hashtag #malazmenaklepsimu
 • Nasdílejte fotku, jak pracujete na své změně, na svou IG zeď nebo do naší facebookové skupiny a označte ji hashtagem #malazmenaklepsimu 

 

Pravidla soutěže

 • Soutěž trvá po dobu 1 měsíční výzvy - tj. od 1. dne v měsíci do posledního dne v měsíci.
 • Výjimku tvoří pouze dubnová soutěž, která začíná s termínem spuštění, tj. 7.4.2019.
 • Každá výzva má své specifické téma, které odtajníme 1. den v měsíci.
 • V každé výzvě proběhne soutěž o 1 tematický hodnotný balíček.
 • Na konci měsíční výzvy budeme z příspěvků losovat 1 výherce.
 • Čím více příspěvků za měsíc přidáte, tím máte vyšší možnost na slosování.
 • Do soutěže se můžete zapojit kdykoliv a není nutné přispívat každý den.
 • Stejně tak v podmínkách není, že se musíte účastnit každé měsíční výzvy.
 • Výzev celkově proběhne 12 – začínáme v dubnu 2019 a končíme v březnu 2020
 • Pořadatelem soutěže je společnost VIVANTIS a.s. se sídlem Školní náměstí 14, 537 01, Chrudim II, IČ: 25977687.
 • Účastníkem soutěže se stává každý účastník starší osmnácti let, který akceptuje pravidla soutěže.
 • Určení výherce proběhne do 3 dnů od ukončení měsíční výzvy.
 • Výherce bude o výhře informován prostřednictvím sourkomé zprávy na svém facebookovém nebo instagramovém účtu.
 • Každý soutěžící dává svůj souhlas se zveřejněním svého jména a příjmení na listině výherců, která bude zveřejněna na internetových stránkách Prozdravi.cz.,
 • Soutěže se nesmí zúčastnit zaměstnanci VIVANTIS a.s a jejich rodinní příslušníci.

Soutěžíme o balíček zdravých produktů v celkové hodnotě 2000,- Kč. V balíčku najdete:

kniha Jíme zdravě s Fitrecepty I., kniha Jíme zdravě s Fitrecepty II., BIO ředkev bílá semínka ke klíčení Wolfberry, BIO alfalfa semínka ke klíčení Wolfberry, BIO Řeřicha semínka ke klíčení Wolfberry, BIO semínka ke klíčení hrášek Wolfberry, BIO hořčice semínka ke klíčení Wolfberry, BIO cizrna semínka ke klíčení Wolfberry, BIO chia semínka ke klíčení Wolfberry, BIO adzuki semínka ke klíčení Wolfberry, BIO bazalka semínka ke klíčení Wolfberry, Olej z pšeničných klíčků Wolfberry, Lněný olej Wolfberry, klíčící sítko Wolfberry, klíčící miska Wolfberry, Bio Life crackers s medvědím česnekem Lifefood ,Bio Life sweets pohánky kokosové Lifefood, BIO slunečnicový olej Country Life, Konopné semínko Country Life, Dýňové semínko Country Life, Slunečnicová semínka Country Life, Len hnědý Country Life

 

NAHORU