Doprava ZDARMA od 1 500 Kč | 2 měsíce na vráceníZákaznický servis[email protected]|+420 468 006 311
0
Zpátky do školy

Prázdniny jsou už dávno za svou polovinou a děti brzy usednou do lavic. Některé se těší na své spolužáky i na nové vědomosti, některé by si prázdniny nejradši prodloužily na neurčito. Potom tu máme budoucí prvňáčky, kteří usednou do lavic poprvé. Pojďme dětem návrat do školy, nebo první usednutí do lavice co nejvíce zpříjemnit. Jak? To se dozvíte dále v článku.

Tipy pro posílení imunity dětí

Tipy pro posílení imunity dětí

 

Každý rodič to zná. Dítko přijde do kolektivu ostatních dětí a za nedlouho donese domů rýmu a kašel. Kontakt s ostatními ale děti potřebují a budují si tak kolektivní imunitu. Tady hraje důležitou roli péče o imunitní systém. Základem je zdravá strava a pohyb. Na pomoc můžeme přizvat i doplňky stravy vhodné pro děti.

 

Také si můžeme na rovinu říci, že dnešní potraviny bývají často chudé na živiny, z důvodu vyčerpané půdy. Proto je fajn sáhnout po kvalitních multivitamínech a podpořit správné fungování dětského organismu.

 

Náš TIP: Multivitamínové želatinky Rakytníček obsahují účinnou látku rakytník a směs ovocných koncentrátů s vitamíny bez konzervačních látek. Představují bohatý zdroj vitamínu C.

Dózy a boxy nejen na oběd

Dózy a boxy na oběd

 

Na dobrý obídek nebo na nakrájenou zeleninu a ovoce se hodí pevné boxy, ve kterých se jídlo nerozmačká. Těm vévodí nápadité provedení, veselé barvy a hravost. Přesně tak to mají děti rády. Navíc můžete zvolit láhev i dózu na jídlo ve stejném designu.

 

Náš TIP: Krásné láhve a boxy nabízí například značka R&B. Barevné provedení s obrázky pro malé stavitele, milovníky aut a motorek, dinosaurů nebo pro malé princezny si děti zamilují.

Termosky udrží nápoj dlouho v teple

Termosky do školy

 

Termosky jsou skvělými pomocníky na čaj, který se obzvlášť hodí na podzim a v zimě. Pořádně prohřeje, když školák přijde do třídy zmrzlý, třeba ze zimní koulovačky. Vzpomeňte si na své dětství - také jste je tolik milovali? :-) 

 

Náš TIP: Termosky Thermos jsou krásné a designové, navíc udrží oblíbený nápoj dlouho v teple. Nejsou ale pouze pro nápoje - v nabídce máme i termosky na pokrmy. Jedná se o prvního výrobce termosek na světě! Málo kdo již dnes ví, že slovo termoska je odvozeno právě od jména společnosti Thermos.

Láhve - zdravé a znovu použitelné

Láhve do školy

 

Pitný režim je potřeba dodržovat v každém věku. Nemusíme připomínat, že ideální pití je voda - děti ale mají často rády různé šťávy, čaje a podobně. Ať tak či tak, stylové láhve, které může dítko používat stále dokola to jistí. Bývají vyrobeny nejčastěji z odolného, přesto šetrného plastu nebo z pevného skla.

 

Náš TIP: Láhve Equa jsou vyrobeny z odolného borosilikátového skla a ze zdravotně nezávadného plastu bez BPA. Jejich hravý design zaujme na první pohled.

Zdravé snídaně, svačinky a mlsání

Zdravé mlsání pro děti

 

Dětské tělo má vysoké nároky na energii, vitamíny a minerály pro správný růst a vývoj. Proto bychom jako rodiče měli zajistit přísun kvalitních živin každý den. Ty zajistí zejména kvalitní, čerstvé potraviny - zelenina, ovoce, maso, vejce, mléčné výrobky. Zkrátka pestrá strava.

 

Víme ale, že to není vždy úplně jednoduchý úkol, často se to podobá spíše sci-fi filmům. Děti totiž milují sladkosti a mlsání. Dopřejte jim ho, ale s mírou a ideálně ve zdravější podobě. Tak třeba sušené ovoce je zdravé a je to skvělá pochoutka. Nebo oříšky a oříškové krémy. 100% ovocné kapsičky jsou také velká dobrota, kterou může mít školák vždy po ruce.

 

Náš TIP: Nevíte, co připravit dětem na svačinu? Inspirujte se v našich zdravých receptech na každý den.

Kapsička na svačinu, která šetří planetu

Kapsičky na svačinu

 

Látkové kapsičky na sváču jsou šikovnými pomocníky a navíc šetří přírodu. Nemusíte totiž stále dokola vyhazovat špinavé nebo protržené igelitové sáčky, ale kapsičku vyperete a můžete ji používat znovu a znovu. Ideální na namazané pečivo, ale i další dobroty.

 

Navíc můžete zvolit z veselých barev a designů, aby každá svačina lahodila nejen trávení, ale i očím. Protože děti často jedí hlavně očima.

 

Náš tip: Krásné designové kapsy na svačiny nabízí značka GoodWays a značka Tropikalia. Obě jsou jedinečné a originální, svým vlastním způsobem.

Zdravotní školní pantofle pro správný vývoj chodidel

Boty a pantofle do školy

 

Dětská noha vyžaduje kvalitní obuv, aby se mohla správně vyvíjet. Vsaďte na zdravotní pantofle a obuv. Víme sice, že z nich děti rychle vyrostou, ale věřte nám - za tu investici to stojí. Na chodidlech totiž stojí správná opora celého našeho těla.

 

Náš TIP: Oblíbená zdravotní obuv Santé je skvělá nejen pro dospělé, ale i pro dětskou nožku.

Co dělat, když školák přinese domů vši

Co dělat, když školák přinese domů vši

 

Ačkoliv bychom si přáli, aby tihle drobní škůdci už nejlépe neexistovali, sem tam se prostě objeví. Vši jsou nepříjemné téma, ale většina rodičů se s ním bohužel setká. Co dělat, když dítě domů přinese nevítané hosty?

 

Vsaďte na kvalitní přírodní přípravky - spreje a šampony. Existují také speciální vyčesávací hřebeny.