Doprava ZDARMA od 1 500 Kč | 2 měsíce na vráceníZákaznický servisinfo@prozdravi.cz|+420 468 006 311
0
0
Zdravá výživa

Jak se stravovat zdravě a vyváženě? Tato otázka nás provází již roky a ani odborníci se v tom neshodují. Pravděpodobně je to tím, že každý z nás je jiný a má jiné výživové nároky. Někdo potřebuje maso, někdo preferuje vegetariánství či veganství. Někdo potřebuje jíst 5x denně, někomu to stačí pouze 2x denně. Nejdůležitější je naučit se poslouchat své tělo

Vegetariánská a veganská strava

Vegetariánství a veganství

Víme, že trend vegetariánství či veganství se stále rozšiřuje, zejména mezi mladými lidmi. Máme k tomu různé pohnutky, nejčastěji etické - nechceme ubližovat zvířatům. Stále častěji ale k těmto výživovým směrům vedou i zdravotní potíže.

Co je důležité pro všechny vegany a vegetariány? Rozhodně je to rozmanitost stravy. Známe mnoho veganů a vegetariánů, kteří sahají pouze po zpracovaných potravinách, sušenkách a dalších potravinách pro rychlé zaplácnutí, které jsou plné jednoduchých sacharidů. Na takové stravě ale nemůže dlouhodobě prospívat nikdo. Dříve nebo později se objeví problémy. Ty jsou signálem, že je potřeba něco v jídelníčku změnit a zaměřit se na pestrost a vyváženost všech složek - bílkovin, tuků, cukrů, vitamínů a minerálů. Tak na to myslete. :-) 

Probio kaše kokos s belgickou čokoládou 25 x 60 g
BestsellerAkce s kódem
Topnatur
Probio kaše kokos s belgickou čokoládou 25 x 60 g
do 11.12. u vás

RAW strava

RAW strava

RAW stravování bylo dlouhou dobu módním trendem, poslední dobou o něm ale není již tolik slyšet. Jsme toho názoru, že stravování by mělo být přizpůsobené i klimatickým podmínkám. Určitě to znáte - v létě máte mnohem větší chuť na šťavnatý meloun nebo na salát. Zkrátka když je venku vedro, nepotřebujeme tolik vařené a pečené stravy, ale raději dopřejeme tělu syrové potraviny. V zimě bychom si asi pravděpodobně vychlazený meloun nedali a preferujeme naopak teplé polévky, vařená a pečená jídla. 

Určitě není od věci dát si sem tam zdravou, RAW dobrotu - třeba snídani nebo svačinu. Pozorujte, co to s vámi dělá a jak se po takovém jídle cítíte. V našich klimatických podmínkách ale není úplně zdravé žít pouze na živé, syrové stravě. Tento styl stravování si umíme celoročně představit v tropických oblastech. :-)

Umeocet 500 ml
Akce s kódem
Country Life
Umeocet 500 ml
do 11.12. u vás
Ostropestřec plod celý
-11 %Akce s kódem
Salvia Paradise
Ostropestřec plod celý
do 11.12. u vás

Oblíbené značky zdravé výživy

Topnatur
Allnature
Organis
Natu
Goodie
Tipy pro zdravé stravování - díl druhý
Tipy pro zdravé stravování - díl třetí