Doprava ZDARMA od 1 500 Kč | 2 měsíce na vráceníZákaznický servis[email protected]|+420 468 006 311
0
Pravá zimní pohoda

Hrneček čaje, a nebo horké kakao. Plamínek svíčky, který zahřeje a potěší na duši. Přírodní kosmetika, která rozmazlí každý koutek našeho těla. Dárky zabalené včas, domácnost uklizená a žádná honička. Tak si představujeme tu pravou pohodu v těchto chladných dnech.

TIP č.1: Šálek lahodného čaje

Lahodné čaje

 

Hrneček čaje je ve chladném počasí vždy dobrý nápad. Zahřeje a díky své krásné vůni a lahodné chuti potěší na těle i na duši. Nejen čaj, i horké kakao, horká vysokoprocentní čokoláda a nebo káva přijdou určitě vhod. A co vy, dáváte přednost čajům nebo kávě?


Náš TIP: Vybrali jsme pro vás oblíbené BIO fair trade čaje English Tea Shop, které mají jedinečné složení, chuť i vůni. Kromě lahodné chuti a pečlivě vybraného složení nabízí krásné obaly, dárkové kazety i adventní kalendáře.

TIP č. 2: Zdravé cukroví a dezerty

Zdravé cukroví

 

Znáte to – napečete kupu cukroví a musíte od něj odhánět děti, manžela a další členy domácnosti, aby něco do Vánoc zbylo. Po Vánocích zase nastane období, kdy si stěžujete, že to nikdo nejí. Jak napéci množství „tak akorát“ poradit neumíme, recepty ze zdravých surovin a tipy jak přes svátky nepřibrat ale známe.

 

Náš TIP: Zkuste letos pečení zdravěji. Čím dál větší oblibu si získává LOW CARB výživový směr, v kterém omezujeme jednoduché sacharidy a dodáváme tělu komplexní zdroje bílkovin, tuků a výživných látek. Mrkněte na směsi na pečení, nebo to letos zkuste třeba bez lepku. Uvidíte, jak bude vaše zažívání vděčné. :-)

TIP č. 3: Svíčky a aromaterapie

Svíčky a aromaterapie

 

Plamínek svíčky ve chmurných dnech potěší, zahřeje a rozpouští starosti. Klasický parafín obsahuje zbytky ropných produktů a jejich spalováním se do vzduchu uvolňují toxické látky. Právě proto jsme pro vás vybrali ty ze sójového vosku, u kterých nic takového nehrozí. Navíc díky přírodním éterickým olejům úžasně voní. To ale není všechno – kromě svíček voňavý domov vykouzlí i aroma spreje či difuzéry.

 

Náš TIP: Připravte si za dlouhých zimních večerů vlastní svíčku, nebo darujte tuhle kreativní sadu od Tropikalia svým blízkým - kreativcům.

TIP č. 4: Voňavá a rozmazlující přírodní kosmetika

Přírodní kosmetika

 

Naše pokožka dostává v tomto období pořádně zabrat. Přechody z tepla do zimy ji nemusí vůbec dělat dobře. Výsledkem je suchá, popraskaná pokožka, na obličeji se často objeví šupinky. Sáhněte proto po kvalitní péči, skvěle se hodí některé druhy přírodních pleťových olejů.

 

Náš TIP: Širokou škálu rozmazlujících pleťových olejů nabízí úžasná česká značka Renovality.

TIP č. 5: Bylinky pomohou a potěší

Bylinky, které potěší

 

Podívali jsme se na zoubek bylinkám ve vztahu ke správné funkci našich orgánů. Které bylinky jsou vhodné pro naše plíce? Jak podpořit funkci tlustého střeva? Důležité je myslet i na naše orgánové hodiny podle tradiční čínské medicíny – v určitý čas má daný orgán nejvíc napilno a potom přijde doba, kdy bychom ho měli nechat odpočívat.

 

Náš TIP: Mrkněte na skvělé knížky nadupané bylinkovými recepty od A do Z od bylinkářky Dity Oškerové.

TIP č. 6: Zachumlejte se a užijte si sladký spánek

Klidný spánek

 

Klidný a ničím nerušený spánek je v těchto dnech důležitější než kdy jindy. Znáte to - ráno jdete do práce za tmy a vracíte se z ní také za tmy. Naše tělo je od přírody přizpůsobeno změnám ročních období a proto právě teď vyžaduje kvalitnější a delší spánek.

 

Mnoho z nás má ale se spánkem kdejakou potíž. Nemůžeme usnout nebo nespíme dostatečně hluboce a ráno se nám nechce vůbec z postele. Znáte to? Zkuste melatonin nebo některé bylinky, které jsou pro relaxaci jako stvořené. :-)

TIP č. 7: Myslete na výběr dárků, úklid i pečení v dostatečném předstihu

Balení dárků i úklid v předstihu

 

Stres je náš nepřítel. Abychom se mu co nejvíce vyhnuli, je fajn zapřemýšlet, co vše bude potřeba na Vánoce připravit. Komu letos pořídíte jaký dárek - nebo plánujete dárky vyrobit? kdy budete péci cukroví a v jakém množství? Kdy se vrhnete na velký úklid - a máte na něj připravené všechny pomocníky?


Náš TIP: Připravte si už během října „TO DO list“ a odškrtávejte si splněné úkoly a nakoupené dárky. Všechno pak zvládnete daleko víc v klidu.

Hledáte tipy na ty nejlepší dákry ze srdce přírody? Najdete je pod následujícím tlačítkem.