loading

Léčba zemí, Průvodce výchovou zdravých dětí v nezdravém světě (Maya Shetreatová-Kleinová)

Značka: Knihy | Kód: z45628
Knihy Léčba zemí, Průvodce výchovou zdravých dětí v nezdravém světě (Maya Shetreatová-Kleinová)

Produkt není k dispozici. .
Děkujeme za pochopení.

Popis:

Léčba zemí je přelomová kniha, která navždy změní váš pohled na péči o zdraví dítěte.

V době, kdy se dětem předepisuje stále víc léků, převrací dr. Shetreatová-Kleinová na hlavu lékařská paradigmata a vysvětluje, jak významně může dětem prospět skutečně dobrá strava a kontakt s živou zemí. Její kniha, plná nečekaných pohledů, fascinujících odborných poznatků a praktických rad, vám dá vše, co potřebujete, aby vaše děti mohly být zdravé. Zároveň odpovídá na otázky:

  • Proč jsou dnešní děti tak často chronicky nemocné a musejí užívat léky?
  • Proč má stále víc dětí alergii na běžné potraviny?
  • Jak může potravinová alergie způsobit potíže v celém organismu a nepříznivě ovlivnit vývoj či chování dítěte?
  • Co ve skutečnosti znamená jíst bio a vyhýbat se geneticky modifikovaným potravinám, proč je (ne)zdravé maso nebo mléko či proč byste neměli pít fluoridovanou vodu?
  • Jak jíst opravdu zdravě, aby každé sousto prospívalo střevům, tělu, mozku a celému dětskému organismu?

Máte-li děti nebo je plánujete, je Léčba zemí pro vás přímo zdravotní biblí. Ve spolupráci s dr. Shetreatovou-Kleinovou totiž můžete svoje děti uchránit řady chronických tělesných i duševních trápení, a to nejen pro dobu dětství, ale pro celý jejich (delší a zdravější) život.

Úryvek z úvodu:

Jak řekl velkých ochránce přírody John Muir: "Zataháte-li v přírodě za jednu věc, záhy zjistíte, že je propojena se vším ostatním." Technologický a průmyslový pokrok s sebou přinesl nepředvídatelné důsledky, jež nebývale negativně ovlivnily zdraví a vývoj našich dětí.

A nám nějak uniklo, že to nejdůležitější, co naše děti potřebují, aby byly zdravé a spokojené, pochází z přírody. Naše tělo se vyvinulo v souladu s přírodou, na buněčné úrovni nalezneme všechny její prvky. A pro dětský organismus je naprosto nezbytné, aby dostával potravu bohatou na živiny, plnou slunce, čerstvého vzduchu a čisté vody, hojnou vitamíny, minerály, fytochemickými látkami a zdraví prospěšnými mikroorganismy. A to vše pochází z půdy.

Jistě znáte rčení "Jste to, co jíte". Já bych je poupravila na "Jste to, co jí vaše strava". Jíme rostliny a živočichy. Živočichové žerou rostliny. A co "jedí" rostliny? Slunce, vodu, vzduch... a hlínu. Ano, hlínu. tu hlínu, kvůli které tak vyvádíme, když se v ní děti vyválí. Jsme-li to, co "jí" naše strava, pak jsme zdraví puze tak, jake jzdravá země, z níž naše strava vychází. Potraviny jsou přímým ukazatelem kvality půdy: mnohé živiny v potravě pocházejí z hornin, zvířecího trusu, bakterií, brouků, červů a hub, jež v harmonické spolupráci živí naši půdu. Ve stejném přímém, dynamickém vztahu, v jakém jsme s potravou, jsme tedy i se zemí a přírodou. A nebudeme-li o půdu a o přírodu pečovat, naše potraviny bohužel nebudou obsahovat potřebné množství živin.

Počet stran: 328

Rozměry: 145 x 208 mm

Vazba: brožovaná

Jazyk: český

Náš tip:

V naší nabídce naleznete také další knihy o dětech.

Informace o značce Knihy

Pod značkou KNIHY naleznete všechny knihy, které máme v nabídce.

Lékařská poradna

Máte otázky k produktu?
Zeptejte se odborníků

Další produkty od značky Knihy

NAHORU