loading

Kakaové máslo BIO 500 g

Značka: Wolfberry | Kód: z56414
Wolfberry Kakaové máslo BIO 500 g<br /><strong>Kakaové máslo</strong>
Bio
× Produkt splňuje platné legislativní podmínky pro označení BIO.

Všechny BIO produkty

BIO certifikát
Vege
× Štítek Vege garantuje bezmasé složení.

Všechny vegetariánské produkty

Bez laktózy
× Výrobek neobsahuje mléčný cukr laktózu.

Všechny produkty Bez laktózy

Bez lepku
× Výrobek je buď z přirozeně bezlepkových surovin, nebo u něho výrobce garantuje složení bez lepku.

Všechny produkty Bez lepku

Produkt není k dispozici. .
Děkujeme za pochopení.

Popis:

Kakaové máslo BIO 500 g Wolfberry. Kakaové máslo je ideální ingrediencí při pečení a vaření pokrmů. Má jemnou čokoládovou chuť a vůni.

Lisováním rozdrcených nepražených kakaových bobů, resp. kakaové hmoty, vzniká kakaové máslo. Jedná se o čistý tuk z kakaových bobů. Kakaové máslo se používá na zjemnění chuti čokolády při její výrobě. Máslo je vytvořeno pomocí speciálního drcení a lisování kakaových bobů při nízké teplotě, která zachovává enzymy a živiny.

Výhodou kakaového másla je jeho odolnost vůči vysokým teplotám (cca 200°C).

Kakaové máslo má přirozeně zvláčňující schopnosti a lehounké čokoládové aroma. Trvanlivost, příjemná vůně a vhodná skladba antioxidantů jej předurčují k použití v kosmetice, farmacii i potravinářském průmyslu. Zde je hlavní složkou prakticky všech typů čokolád.

Výroba
Kakaové máslo vzniká jako druhotný produkt při zpracování kakaových bobů. Po sklizni se boby nechají přirozeně fermentovat. Následně se čistí a myjí. Poté se suší a pomelou na drť, ze které se lisuje čistý tuk nazývaný kakaovým máslem. Odtučněná drť se pak mele na kakaový prášek.

Nutriční hodnoty ve 100 g výrobku:
Energie: 3707 kJ / 885 kcal, Tuky: 99g, z toho nasycené mastné kyseliny: 61g, Sacharidy: 0,5g, z toho cukry: 0,5g, Vláknina: 0g, Bílkoviny: 0,4g, Sůl: 0g

Jak používat:

Má velice jemnou čokoládovou chuť a vůni. Nepřebíjí chutě ostatních ingrediencí, ale naopak je více zvýrazní. Kakaové máslo lze použít na pečení, vaření a smažení (sladkých a slaných pokrmů). Nespornou předností kakaového másla je, že neobsahuje žádný cholesterol. Pokud toužíte po kvalitní čokoládě, kterou si chcete sami vyrobit, je kakaové máslo skvělou ingrediencí.

Balení:

500 g

Země původu: mimo EU
Výrobeno: Česká republika

Upozornění:

Skladování:
Uchovávejte v chladu, suchu a temnu.

Informace o značce Wolfberry

Wolfberry propojuje čisté potraviny se zdravým životním stylem.

Wolfberry s.r.o. disponuje skladovými prostory a výrobními kapacitami, kterými projde ročně více jak 250 tun kvalitní sušené kustovnice, sušeného ovoce, oříšků, čajů, luštěnin, šťáv a sirupů, které se dále třídí, balí a zpracovávají.

KONTAKT: Wolfberry s.r.o., Bohunická 24, Brno, 61900

Lékařská poradna

Máte otázky k produktu?
Zeptejte se odborníků
NAHORU