loading

Hřib kovář - sušené houby 20 g

Značka: Wolfberry | Kód: z56397
Wolfberry Hřib kovář - sušené houby 20 g<br /><strong>Hřib kovář</strong>
Vege
× Štítek Vege garantuje bezmasé složení.

Všechny vegetariánské produkty

Vegan
× Štítek Vegan garantuje složení pouze rostlinného původu.

Všechny veganské produkty

Bez laktózy
× Výrobek neobsahuje mléčný cukr laktózu.

Všechny produkty Bez laktózy

Bez lepku
× Výrobek je buď z přirozeně bezlepkových surovin, nebo u něho výrobce garantuje složení bez lepku.

Všechny produkty Bez lepku

Produkt není k dispozici. .
Děkujeme za pochopení.

Popis:

Hřib kovář - sušené houby 20 g Wolfberry. Hřib kovář je jedlá houba z čeledi hřibovitých. Patří k nejrozšířenějším z barevných hřibů. V gastronomii mají hřiby své stálé místo. Ať čerstvé či sušené, výborně ochucují jídlo. Při sušení ztrácejí houby na hmotnosti. Na 10g sušených hub je pak třeba cca 100 - 140 g hub čerstvých. Sušené houby jsou určené hlavně k tepelné úpravě.

Kovář je kuchyňsky všestranným hřibem. Hodí do klasické smaženice stejně jako do dalších houbových receptů. Uplatní se při přípravě polévek, omáček, gulášů, apod. Pokrmům dává výtečnou chuť a jemně červený nádech. Před použitím jej namočte asi na 1 hodinu do vlažné vody, důkladně propláchněte a vždy povařte cca 10 minut. Při konzumaci je nutná delší tepelná úprava, poněvadž syrový nebo nedovařený může vyvolat trávicí potíže. Hřib kovář má slabě houbovou vůni a mírnou, lahodnou chuť.

Hřib kovář (Boletus luridiformis) patří k nejrozšířenějším z barevných hřibů. Roste zpravidla ve skupinách v jehličnatých, smíšených i listnatých lesích. Snáší půdy mírně zásadité až kyselé. V podstatě je tolerantním druhem, který roste ve všech typech lesů. Hojně se vyskytuje zejména v horských a podhorských oblastech na chudších, písčitých, kamenitých nebo hlinitých půdách.

Nutriční hodnoty ve 100 g
Energetická hodnota: 1808 kJ/432 kcal; Tuky: 5,2 g; z toho nasycené mastné kyseliny: 1,5 g; Sacharidy: 42 g; z toho cukry: 1,2 g; Vláknina: 32 g; Bílkoviny: 38 g; Sůl: 0,15 g.

Složení:

Hřib kovář - sušené houby

Balení:

20 g

Země původu: Česká republika

Upozornění:

Výrobek uchovávejte na suchém a studeném místě. Po otevření chraňte před vlhkem. Pro delší dobu udržení jedinečného aroma skladujte při teplotě - 18°C.

Informace o značce Wolfberry

Wolfberry propojuje čisté potraviny se zdravým životním stylem.

Wolfberry s.r.o. disponuje skladovými prostory a výrobními kapacitami, kterými projde ročně více jak 250 tun kvalitní sušené kustovnice, sušeného ovoce, oříšků, čajů, luštěnin, šťáv a sirupů, které se dále třídí, balí a zpracovávají.

KONTAKT: Wolfberry s.r.o., Bohunická 24, Brno, 61900

Lékařská poradna

Máte otázky k produktu?
Zeptejte se odborníků
NAHORU