loading

Paradentóza

Břetislav Nový

Bolesti zubů, dásní a bylinky

Správné čištění zubů, odmítání potravin s obsahem cukru a bílé mouky, časté návštěvy zubaře a pilné dodržování jeho rad vás oddálí od zubních potíží. Přes všechna předsevzetí se ale nedaří z přemnohých příčin a svodů rady a pravidla dodržet a problém je tu. A kdyby jen tu, on je ve vás a to navíc na tak důležitém místě, jakým je váš úsměv. Ale ten v ten čas je obvykle na čas ten tam...
Číst článek na Celostnimedicina.cz
Simona Grygárková, Dis.

Hřebíček (Flos caryophylli aromatici)

Hřebíčkovec vonný je asi 20 metrový stále zelený tropický strom, který má hustou, kuželovou a symetrickou korunu. Vyskytuje se na Madagaskaru, v Brazílii, Zanzibaru a Pembě. Kmen tohoto statného stromu má šedavou kůru. Listy bývají po vyrašení světle žlutozelené, ale pak zkožovatí a vybarví se do tmavě zelené barvy. Květy hřebíčkovce jsou uspořádány v hustých vrcholičnatých květenstvích nachově červené barvy. Jejich kalich je srostlý, skládá se ze čtyř červených korunních plátků, který ale brzy opadají. Plodem jsou eliptické jedno či dvou semenné bobule.

Číst článek na Celostnimedicina.cz
MUDr. Ladislav Šafránek

Paradentoza - jak se opravdu uzdravit z této nemoci

Obrátilo se na mne několik čtenářů, které zaujala moje zmínka o úspěšném boji s paradentozou v článku "Úvod do karmické mediciny". Měli zájem o podrobnosti. Tady jsou:
Číst článek na Celostnimedicina.cz
PharmDr.Tomáš Arndt

Problémy s dásněmi

Velká řada lidí ve věku nad 35 let trpí zdravotními problémy s dásněmi. Dokud si to uvědomíme včas, můžeme předejít řadě nepříjemností. Ty bývají často oteklé, citlivé a krvácející. Jsou dva typy zdravotních problémů s dásněmi odborně označovaných jako gingivitida a periontitida.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
NAHORU
dny
:
hodiny
:
minuty
:
sekundy