Principy ochrany soukromí na Prozdravi.cz

Prozdravi.cz se vám snažíme přizpůsobit na míru. Na základě vašeho chování na webu personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ nebo do prostoru mimo lištu souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit veškerá nastavení v Nastavení soukromí

2 měsíce na vrácení
Zákaznický servis  [email protected] | +420 468 006 311
Menu

Osteoporóza

MUDr. Pavel ŠÁCHA

Osteoporóza a přírodní medicína

Osteoporóza je nemoc vnitřního prostředí a léčení je dlouhodobé. Probíhá uvnitř těla, ne vně. Terapie osteoporózy je považována za anorganický problém, ale je to problém organický. Často se léčí jako problém se zásobováním vápníkem. Skutečný nedostatek vápníku v kostech je aktuální v raném dětství a znamená rachitidu- křivici. U ní je kost měkká, chybí tu vápník. Je to způsobeno nedostatkem vitamínu D. Tento nedostatek způsobuje změknutí kosti a ta se zdeformuje. Jakmile přivádíme vit. D, vápník se může opět v kostech doplňovat. Rád bych zdůraznil něco zvlášť důležitého. Nedostatek vápníku v kosti způsobí sice měkkost kosti, ale nezpůsobí křehkost a lámavost - to je důležité- měkkou, ale ne lámavou kost.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
MUDr. Ladislav Šafránek

Osteoporóza - léčba úspěšně vyřešena!

Toto je sdělení zatím jen krátce a na úvod: v České republice jsme jako první na světě našli velmi efektní způsob na léčbu osteoporózy. V praxi jej provozujeme již od roku 2001 a k dnešním dnům máme již dostatek zkušeností s dobře rozpracovanou praxí. Jsme celosvětově první a dlouhodobě jediní (zapsáno v červnu 2004), kteří mají u svých klientek a klientů zřetelné a opakovaným denzitometrickým vyšetřováním potvrzené přírůstky kostní hmoty - navíc v mnoha případech doprovázené dalšími regeneračními efekty, zatímco "zbytek světa" osteoporózu dosud nanejvýš zastavoval - a to ještě mnohdy za cenu velmi nežádoucích až vysloveně toxických vedlejších účinků.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
MUDr. Bohdan Haltmar

Osteoporóza - komplexní pohled na uzdravení a prevenci

Osteoporóza patří k tzv. civilizačním chorobám a představuje jedno z  nejzávaž-nějších onemocnění s plošným dopadem na populaci. Ve vyspělých zemích postihuje asi 8 % obyvatelstva a její léčba včetně komplikací odčerpává významnou část z rozpočtu zdravotnictví. Rozvoj osteoporózy probíhá často bezpříznakově a projeví se až jejími závažnými komplikacemi, mezi které patří kompresní zlomeniny obratlů, krčku stehenní kosti a předloktí. Proto také bývá nazývána “tichý zloděj kostí”. V tomto smyslu se osteoporóza podobá takovým onemocněním, jako je např. hyperchole-sterolémie či hypertenze. Zlomeniny postihují nejčastěji populaci 60letých a starších, s dalším stárnutím obyvatelstva bude případů přibývat. Až 20 % pacientů umírá během prvního roku po příhodě a až 50 % je v dalším životě pohybově hendikepováno či přímo odkázáno na sociální služby.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
Ethan Huff

Osteoporóza - nezbytnost zásadotvorných potravin pro zdravé kosti

Pokud se budete ptát lidí, co považují za primární pro zajištění zdravých kostí, většina z nich bude zřejmě uvádět dostatečný přísun vápníku. Jak ale bylo zjištěno již dříve, pouhým přísunem vápníku předcházet osteoporóze nebo ji dokonce léčit – to je jako pokoušet se stavět zeď z cihel bez malty, protože v takovém případě chybí další životní komponenty nutné k zabudování vápníku do kostí.  Vápník v potravě vždy vyžaduje další vitamíny a minerály, aby se mohl účinně vstřebat a uložit. A co víc, jen zásadité prostředí bohaté na kyslík umožňuje stavbu silných a zdravých kostí. Současný výzkum totiž dokládá, že primárním faktorem pro udržení zdravého stavu kostí je zajištění správné úrovně pH v těle (poměr kyselých a zásaditých složek). Další příjem nového vápníku v potravě hraje u dospělého organismu pouze podpůrnou úlohu.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
MUDr. Ladislav Šafránek

Co je to osteoporóza?

Onemocnění kostní tkáně, které vlivem postupné ztráty kostní hmoty vede ke zvýšené křehkosti kostí. V důsledku tohoto jevu dochází u lidí trpících tímto onemocněním k četnějším zlomeninám. Název vychází ze dvou řeckých slov (osteo – kost, poros – otvor).
Číst článek na Celostnimedicina.cz
Oblíbené:
  Eregma MAX power 100 tbl. + 20 tbl. ZDARMA
  Eregma MAX Power je velmi komplexní a velmi účinný přírodní přípravek určený k podpoře sexuálních funkcí. Tablety pro...
  -25%
  Natural Medicaments Eregma MAX power 100 tbl. + 20 tbl. ZDARMA ---
  do 11.8. u vás 585 Kč439 Kč
  Ovosan 90 kapslí
  Ovosan je originální přírodní preparát získaný z ischemizovaných kuřecích embrií, který je čs. patentem. Obsahuje...
  Areko Ovosan 90 kapslí ---
  do 11.8. u vás 2 090 Kč
  Melatonin Forte 100 tablet
  Melatonin přispívá k zkrácení doby nutné pro usnutí a k zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového...
  Pharma Activ Melatonin Forte 100 tablet ---
  do 11.8. u vás 269 Kč