loading

Ischias

MUDr. Ladislav Šafránek

Páteř - osobní zkušenosti s každodenní péčí

U bolestí páteře jsou nejčastějším zdrojem zpravidla dvě prapříčiny současně (znám to z vlastní zkušenosti):
Číst článek na Celostnimedicina.cz
S. L. Baker

Akupunktura překonává západní medicínu v řešení mírné bolesti zad

Výsledky jedné z největších náhodných studií o léčbě mírné bolesti zad ukazují, že akupunktura zřetelně pomáhá lidem s chronickými potížemi víc, než standardní lékařská péče. Ovšem výsledky studie s názvem SPINE (Stimulating Points to Investigate Needling Efficacy = stimulace bodů k prozkoumání účinnosti jehel), publikované v archivech interní medicíny dne 11. 5. 2009 přináší natolik významné závěry, až se odborníci pozastavují. Co je důvodem toho, že výsledky studie jsou tak zvláštní? Ne jeden, ale tři různé způsoby akupunktury poráží západní medicínu v tom, nakolik pomáhají při úlevě mírné bolesti zad.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
Radek Märtl

Dornova metoda

Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
PharmDr.Tomáš Arndt

Ischias

Každého z nás občas bolí záda, zejména pokud máme sedavé zaměstnání, zvláště pak práci u počítače nebo naopak fyzicky namáhavou práci. Proto není třeba navštěvovat lékaře při běžném „pobolívání“ zad. Někdy nám stačí pouze klid na lůžku v tzv. úlevové poloze. Ovšem choroba, označovaná ischias zasahuje hlavně sedací nerv, jedná se o zánět sedacího nervu, či je to dáno anatomickými změnami, což může být výhřez meziobratlové ploténky, která tlačí na nerv. Jedná se o bolest velmi úpornou. Jednou z dalších příčin může být dislokace (rozložení) meziobratlového skloubení.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
NAHORU
dny
:
hodiny
:
minuty
:
sekundy