loading

Cysty vaječníků a prsní žlázy

celostnimedicina.cz

Cysty na vaječníkách

Cysty jsou dutiny různé velikosti naplněné tekutinou a umístěné pod povrchovou blánou vaječníků (vzácně uvnitř nebo na stopce). Ve většině případů jsou nezhoubné a v některých případech mohou zmizet bez léčby. Vyskytují se častěji u žen, které kouří.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
Alex Howard

Cysty na vaječníku může kladně ovlivnit i změna životního stylu (názor)

V rámci každého menstruačního cyklu rostou a dozrávají ve vaječnících folikuly. V těch se vyvíjí vajíčka a jedno z nich bývá uvolněno do vejcovodu (označujeme jako ovulace). V případě polycystického ovariálního syndromu (Polycystic Ovary Syndrome - PCOS) bývají vaječníky mnohem větší, než je obvyklé a vyskytuje se v nich množství nevyvinutých folikulů, které se sdružují do shluků podobných trsům vína.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
MUDr. Pavel ŠÁCHA

Homotoxikologie - ženské potíže

70 - 80 % všech žen trápí poruchy cyklu, jako např. potíže při menstruaci. Během menstruace trpí křečovitými bolestmi v podbřišku, bolestmi zad a nevolností až ke zvracení.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
MUDr. Pavel ŠÁCHA

Hormonální kacířství - estrogenová vražedná pravda - díl první

Ženy jsou mylně informovány o jejich hormonech, ke škodě na jejich zdraví, zatímco farmaceutické firmy sklízejí ohromné zisky. Přes 300 let, počínaje 13. stoletím až do 16. století, vládl pro ohromné množství lidí žijících po celé Evropě a Skandinávii inkviziční teror. Politické, ekonomické a náboženské vlivy té doby společně působily proti ženám, které byly zastiženy, jak se protiví jejich záměrům.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
MUDr. Pavel ŠÁCHA

Hormonální kacířství - estrogenová vražedná pravda - díl devátý

Uvádění estrogenivé dominance. Přírozený vzhled těla je tvořen dvěma hormony - progesteronem a estrogenem ve velmi citlivé a přesné rovnováze tak, aby rozmnožovací schopnost byla maximalizována. Ty dva hormony se velmi těsně navzájem doplňují a ačkoliv jsou obecně vzájemně antagonisté, jeden také pomáhá tomu druhému.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
NAHORU
dny
:
hodiny
:
minuty
:
sekundy