loading

Atopický ekzém

Články sú z portálu celostnimedicina.cz, slovenské preklady článkov pre vás ešte len pripravujeme.

celostnimedicina.cz

Sužuje vás atopický ekzém? Máme pro vás nový způsob řešení

I v České republice se dají najít ojedinělé příběhy lidí, kteří díky svému životnímu příběhu začnou pomáhat druhým lidem. Dnešní rozhovor bude zajímat především lidi trpící atopickým ekzémem.

Přinášíme Vám rozhovor s člověkem, který coby atopik tak dlouho bezvýsledně hledal pomoc u lékařů, až se rozhodl pomoci si sám. Podařilo se mu dlouhodobým studiem rozdílu mezi zdravou a atopickou pokožkou, konzultacemi s dermatology, farmaceuty a lékaři podporující alternativní medicínu vyvinout a vyrobit ucelenou řadu výrobků, které se věnují péči o problematickou pokožku atopiků zvenku i zevnitř. Protože testoval všechny výrobky sám na sobě, mohl najít ideální řešení. K rozhovoru jsme pozvali Martina Fukse, který stojí za vznikem řady Protopan.

Číst článek na Celostnimedicina.cz
MUDr. Pavel ŠÁCHA

Proč se objevují alergie?

Věčná otázka. Můžeme alergie ovlivňovat? Co můžeme dělat, pokud je alergie dědičná? Člověk, který zdědí dispozici k alergii, se nazývá atopik. Jeho problém se může projevit ekzémem, sennou rýmou, astmatem a mnohými jinými alergickými příznaky. Na začátku při početí je jen ta dispozice a postupně se přidávají faktory, které zesilují a urychlují projev alergie nebo naopak utužují regulační mechanizmy a příznaky alergie se neprojevují.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
Hana Poukarová

Nemoci z pohledu homeopatie: Jsme skutečně stále zdravější?

K rozvinutí nemoci je nutná vrozená predispozice (ať už genetická nebo získaná v průběhu života například potlačující léčbou) a určitý stupeň vnímavosti a citlivosti k vyvolávající příčině, která má schopnost v těle spustit nemoc. Pokud se nemoc potlačuje chemickou cestou, nedochází ke zlepšování celkového zdraví, ale naopak k jeho úpadku a objevování se dalších zdravotních potíží, přičemž starý zdravotní problém společně se svou příčinou zůstává stále aktivní, nevyřešený. Je pouze potlačený pravidelnými dávkami léků.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
PharmDr.Tomáš Arndt

Hlíva ústřičná s vitamínem C

Hlíva ústřičná patří mezi nejznámější houby, které mají příznivé účinky na naše zdraví a je dostupná vlastně pro každého. Její latinský název je Pleurotus ostreatus a patří mezi jedlé houby. Její klobouk je hladký a má šedou až šedohnědou barvu. Roste v lesích na pařezech či na dřevě listnatých stromů, ale je hojně pěstována, i u nás.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
Mgr. Zuzana Švédová, Dis.

Žampion brazilský

Žampionů existuje na několik druhů, některé z nich jsou dostupnější, jiné méně, co jim však nelze odepřít, je jejich pozitivní vliv na naše zdraví. Mnohé z nich se vyznačují svými antibakteriálními, antibiotickými a antidiabetickými účinky, napomáhají stabilizovat hladinu krevního cukru, předcházejí procesu kornatění cév, chrání před vznikem rakoviny. Zmírňují projevy lupénky, pomáhají léčit atopický ekzém. Za zmínku stojí také jejich vysoká biologická hodnota, kdy obsahují širokou škálu vitamínů skupiny B, jako jsou B1, B2, B3, B9, dále pak provitamín A a E. Co se minerálních látek týká, nechybí draslík, vápník, železo, fosfor, selen a zinek.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
NAHORU