Principy ochrany soukromí na Prozdravi.cz

Prozdravi.cz se vám snažíme přizpůsobit na míru. Na základě vašeho chování na webu personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ nebo do prostoru mimo lištu souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit veškerá nastavení v Nastavení soukromí

2 měsíce na vrácení
Zákaznický servis  [email protected] | +420 468 006 311
Menu

Aids

Ing. Ilona ROZHOŇOVÁ

AIDS a úspěch české vědy

Vědecký tým Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR, vedený ředitelem ústavu Antonínem Holým, vytvořil chemickou sloučeninu, která znamená naději v boji proti AIDS.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
MUDr. Pavel ŠÁCHA

Sex virus - HPV, herpes virus, kondylomata - genitální bradavice

Odhaduje se, že každým rokem přibývá 1 milión nových případů infekce jedním z více než 50 známých typů lidského papilomaviru, který je také původcem genitálních bradavic. Všeobecně se nazývá papilloma a ve vědecké literatuře se označuje HPV.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
Prof. RNDr. Vladimír Karpenko, CSc.

Virus HIV: stále nepokořený

Tisková konference 23. dubna 1984 byla zvlášť očekávaná, protože na ní vystoupily dvě osoby, které měly rozptýlit rodící se temné mračno strachu. To se objevilo začátkem osmdesátých let, kdy lékaři začali bezvýsledně bojovat s chorobou vymykající se běžným formám. Lidé, kteří onemocněli, vykazovali v konečné fázi naprostou ztrátu imunity, takže příčinou úmrtí mohla být třeba obyčejná rýma, a často byly u těchto pacientů pozorovány choroby jinak velmi vzácné. Zrodil se název AIDS, jenž nás od té doby provází.
Číst článek na Celostnimedicina.cz
celostnimedicina.cz

Počet nakažených syfilidou v Praze se za rok téměř zdvojnásobil

Počet případů syfilidy v hlavním městě stoupl loni oproti předchozímu roku skoro o 45 %, z 202 na 292. Výskyt bakteriálního onemocnění, které se přenáší zejména pohlavním stykem, v metropoli meziročně stoupá od roku 2006 výrazně. Nemoc se přenáší nechráněným sexuálním stykem. S tímto rokem se také stoupající trend výskytu syfilidy po letech útlumu objevil v celé České republice,  řekla epidemioložka Zdena Jágrová z Hygienické stanice hlavního města Prahy (HSHMP).
Číst článek na Celostnimedicina.cz