loading

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 perleťově bílá 1 ks + Nápojová láhev Ionic-CARE

Značka: Högner | Kód: z56175
Högner Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 perleťově bílá 1 ks + Nápojová láhev Ionic-CARE
Doprava zdarma
{{ vivalang.productIsNotAvailableWatch }}
{{ product.backupPrice }}
{{ vivalang.onPurchase }} {{ product.quantityDiscount.nextPriceCount }} {{ vivalang.andMorePieces }} {{ vivalang.cartAmountUnit }} {{ vivalang.youSave }} {{ product.quantityDiscount.savedPrice }} / {{ vivalang.currencySlashPiece }} {{ vivalang.minimumQuantityToOrder }} {{product.minQuantity}} {{ vivalang.cartAmountUnit }}
{{ product.price }} / ks
{{product.delivery}}
 • Dopravné už od 10 Kč. Blesková doba dodání
  ×

  Nejlevnější dopravné
  Dopravné už není překážkou! U nás je totiž dopravné již od 10 Kč.

  7 způsobů dopravy
  Vyberte si ten nejmilejší způsob dopravy. K dispozici vám je dodání Do ruky od České pošty, IN TIME, který zásilku doručí na adresu, PPL, výdejní místa PPL ParcelShop a Uloženky a naše vlastní výdejny.

  Více informací
 • Lhůta na vrácení 6 měsíců
  × Lhůta na vrácení 6 měsíců

  6 měsíců na vrácení zboží bez udání důvodu
  Dostanete tolik času, kolik potřebujete. Během 6 měsíců od obdržení balíčku nám můžete neporušené zboží bez udání důvodu kdykoliv vrátit.

Popis:

Ionic-CARE Triton X6, produkt roku v letech 2015, 2016 a 2017, je účinná čistička vzduchu s vestavěným ionizátorem. Čištění dosahuje účinnosti 90-96 %. Pracuje na principu elektronového větru a nečistoty zachytává na elektrostatický filtr, ten není potřeba nikdy vyměňovat. Čistička vzduchu Ionic-Care vyčistí plochu až 187,5 m3. Velkou výhodou přístroje je fakt, že funguje naprosto nehlučně.


Výhody čističky

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6:

 • pomáhá odstraňovat alergeny, pyly, plísně, mikroprach, cigaretový kouř,
 • snižuje výskyt bakterií a plísní,
 • je absolutně nehlučná,
 • není nutné kupovat výměnné filtry,
 • má minimální provozní náklady,
 • funguje zároveň jako ionizátor,
 • má 3 stupně výkonu pro různou velikost místnosti,
 • 3 barevné varianty,
 • snadná údržba, obsluha i čištění.

Zkušenosti s Ionic-Care Triton X6:

"Přístroj umístěn na lednici v přízemí RD, zapnutý 24 hodin denně na minimální výkon, eliminuje zápach ze dvou psů a kouř z cigaret a krbových kamen, patrný úbytek prachu, nehlučný, po 14 dnech zatím nebylo třeba čistit. Je účinný, spolehlivý a v zimě velmi užitečný."Čistící funkce přístroje:

Čištění vzduchu funguje na dvou principech. Jednak přímou filtrací vzduchu přes elektrostatický filtr, který nečistoty zachycuje, jednak pomocí tzv. clusterů (shluků). Všechny nečistoty jsou kladně nabité a anionty, které Ionic-CARE produkuje, je spojí k sobě do větších částic, tedy clusterů. Tyto shluky rychleji klesají k zemi, kde je zametete nebo vysajete. Čistička vzduchu tedy zabraňuje tomu, abyste nečistoty polelující vzduchem vdechovali.

 

Co je vlastně ionizace vzduchu?

S ionty se setkáváme od prvního nadechnutí, každé prostředí je ionizováno. Na naše zdraví má ale zásadní vliv fakt, zda v ovzduší panuje iontová rovnováha nebo nikoliv. V přírodě jsou kladné i záporné ionty většinou v rovnováze, v místech s vyšší koncentrací záporných iontů (aniontů) se nám pak dýchá nejlépe. Anionty převažují u tekoucí vody, ráno v lese, na mořském pobřeží apod. Naopak civilizace způsobuje, že vzduch je nabitý převážně kladnými ionty. Nedostatek aniontů činí vzduch těžkým a špatně dýchatelným. Nejde ale pouze o situaci v rušných velkoměstech. Nezdravý vzduch je dnes prakticky v každé domácnosti a kanceláři - kopírky, počítače, televizory, umělá okna, chemické výpary z čistících prostředků, syntetické koberce, klimatizace - to vše má za následek ovzduší, pro které naše tělo není stavěno. Pro to, abychom byli zdraví a cítili se svěží, potřebujeme záporné ionty, které lze vytvořit uměle právě pomocí ionizátoru vzduchu v čističce vzduchu Ionic-Care.

Technické parametry:

Napájení: 220-240V / 50Hz
Příkon: max. 12W
Rozměry: výška 71 cm
Váha přístroje: 3,2 kg
Hlučnost: max. 8 dB
Vzduchový výkon: až 65 m3/hod
Protiprašná účinnost: 96 %

Koncentrace záporných iontů v cm3 ve vzd. 50 cm:

4,2 . 105

Koncentrace záporných iontů v cm3 ve vzd. 250 cm:

2,7 . 10 2

Max. plocha místnosti při stand. výšce stropu:

75 m2

Produkce ozónu: 0,005 ppm (přípustný limit =  0,05 ppm)

Jak používat:

Čistička vzduchu Ionic-CARE má 3 stupně výkonu. Nevíte, který zvolit? Pomůže vám velikost místnosti, ve které chcete přístroj použít:

 • LO (nízký výkon):
  • prostor o rozloze cca 15 m2,
  • příkon je průměrně 5W,
  • vzduchový výkon je 15 m3/hod.,
  • cyklus opakující se v intervalech 20 vteřin provozu (proces čištění + ionizace vzduchu) + 120 vteřin pauza.
 • MED (střední výkon):
  • prostor o rozloze cca 50 m2,
  • příkon je průměrně 7W,
  • vzduchový výkon je 38 m3/hod.,
  • cyklus opakující se v intervalech 20 vteřin provozu (proces čištění + ionizace vzduchu) + 20 vteřin pauza.
 • HI (plný výkon):
  • prostor o rozloze cca 75 m2,
  • příkon je průměrně 12W,
  • vzduchový výkon je 65 m3/hod.,
  • neustále probíhající proces čistění + ionizace vzduchu.

Údržba čističky vzduchu:

Pravidelně je třeba opakovat dvě činnosti:

 • Čištění elektrostatického filtru - provádí se ideálně jednou za 4-7 dní (podle míry znečištění). Filtr lze otřít suchým hadrem i omýt vodou. Zpět do přístroje se vrací po úplném vyschnutí.
 • Čištění ionizačních drátků - provádí se ve stejném intervalu jako u filtru a slouží k němu výsuvné táhlo na boku přístroje.

Červená signalizace "clean" upozorňuje, že přístroj již vůbec nečistí, nebo že je poškozen. S údržbou tedy nečekejte na rozsvícení této kontrolky.

Balení:

1 ks

Upozornění:

Pozorně si pročtěte návod k použití čističky vzduchu. Přístroj zapínejte na výkon, který odpovídá kubatuře místnosti, nikoliv na vyšší. Ionic-CARE nesmíte používat v blízkosti zvlhčovače vzduchu a v místnostech s otevřeným ohněm. Pokud větráte, vypněte přístroj.

Náš tip:

V naší nabídce naleznete také další ionizátory vody a vzduchu.

Více informací o produktu Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 naleznete v článku Chraňte se před smogem, inverzí a respiračními chorobami.

Informace o značce Högner

Společnost HÖGNER nabízí unikátní produkty určené pro vaše zdraví a moderní životní styl. Všechny nabízené produkty jsou certifikovány v souladu i nad rámec platné legislativy, což potvrzuje jejich kvalitu. V sortimentu společnosti HÖGNER naleznete např. čističky a ionizátory vzduchu Ionic-CARE a ultrazvukový zvlhčovač vzduchu Ocean-CARE.

KONTAKT: HÖGNER s.r.o., Veverkova 1343, 500 02 Hradec Králové 2.

Lékařská poradna

Máte otázky k produktu?
Zeptejte se odborníků

Recenze


96%
Hodnocení
31.05.2018

S čističkou vzduchu jsme velmi spokojeni, slouží přesně podle informací od výrobce. Člověk se diví, když čistí toto zařízení, kolik prachu se tam najde (i když pravidelně doma uklízí a myslí si, že je čisto :-)). Máme dobrý pocit, že jsme udělali zase něco pro naše zdraví. Určitě bychom čističku doporučili dalším lidem, zvláště dnes, kdy je tolik problémů s alergiemi.

17.01.2018

S čističkou vzduchu jsem velmi spokojená. Vyhovuje mi, že je tichá a v místnosti cítím svěží vzduch.

15.01.2018

Čističku vzduchu Ionic-CARE Triton X6 jsem kupovala pro syna i dceru k Vánocům na základě mých zkušeností, protože také jednu vlastním a jsem s ní nadmíru spokojená. Podle odezvy jsou obě jejich rodiny také velmi spokojeny.

15.01.2018

S čističkou vzduchu jsme moc spokojeni, provoz je nenáročný, velmi snadno se udržuje. Její účinky oceňujeme zvlášť nyní v zimním období, kdy je omezená možnost větrání.

15.01.2018

Čistička vzduchu je užitečný výrobek. Je neuvěřitelné, co je ve vzduchu, což zjišťujeme při čištění filtrů.

Další produkty od značky Högner

NAHORU