loading

Přípravky pro správnou funkci žlučníku v akci

Tradiční čínská medicína kromě vzájemné kooperace všech orgánů v našem těle zohledňuje i vliv přírody na lidský organismus. Stejně jako orgán je součástí orgánové soustavy a ta našeho celého organismu, tak člověk je součást přírodního ekosystému, součást planety. A tak i přírodní změny mají vliv na celkový zdravotní stav člověka. V březnu bychom si tak měli vzpomenout i na svůj žlučník, který je zpravidla zanedbáván, alespoň do chvíle než se začíná ozývat.

V březnu končí období zimy a pomalu se v našem těle začíná probouzet nová živoucí energie. Jaro je ve znamení elementu dřeva, který je v našem těle zastoupen játry a právě zmiňovaným žlučníkem. Tyto dva orgány fungují ve vzájemné symbióze, proto jestliže jsou přetížené játra, ozve se většinou žlučník. Při onemocněních žlučníku a žlučových cest lze s úspěchem jako doplněk léčby užívat čaje z léčivých rostlin, hlavně ve formě směsí, ale i jako čaje z jednotlivých rostlin. Tyto čajové směsi obsahují jako hlavní účinné složky hořčiny, silice, třísloviny a flavonoidy. Tyto látky mají pozitivní účinky při poruchách trávení. Rovněž podporují tvorbu a vylučování žluči. Dále zmírňují nadměrnou fermentaci ve střevech a mají i antibakteriální účinky.

Jaké byliny mají vliv na zklidnění žlučníku?

 • Řepík lékařský
 • Jablečník obecný
 • Smetanka lékařská
 • Krušina olšová
 • Heřmánek pravý
 • Máta peprná
 • Kurkuma dlouhá

Žlučník je dutý (jin) párový orgán jater. Jeho onemocnění či podráždění signalizuje často i problémy jater. Zánět žlučníku ohrožuje slinivku břišní. Nejčastějšími problémy žlučníku jsou žlučníkové kameny a zánět. Nejčastější příčinou obtíží je obliba těžkých a smažených jídel, jejich nevhodné kombinace a nervové vypětí. V případě, že se vytvoří kameny, které obsadí vývod do dvanácterníku, vznikají žlučníkové koliky, a potom není jiné řešení než kameny odstranit. Samotná operace může nést svá rizika jako je nebezpečí sepse, trombózy a zatížení organismu narkózou. Operační řez také kazí pohled na naše bříško.

Lépe je těmto stavům předcházet. V případě ne akutních obtíží, které ještě nevyžadují chirurgický zásah doporučujeme přírodní léčbu žlučníku zahrnující 4 kroky:

 1. mírná žlučníková dieta + před jídlem a po jídle pití hořkých žlučníkových čajů
 2. 20 denní kúra přípravku Rabanon
 3. užívání bylinného přípravku Regalen
 4. reflexní terapie (masáž zóny žlučníku na plosce pravé nohy - vyhledat bolestivý bod a jemně masírovat)

Za 4 - 6 týdnů můžete být opět fit. Až se zbavíte potíží, vyvarujte se těžkých jídel, především pokud jste tzv. vynervovaní, předráždění a rozčilení.

 
Aktivní filtry:
V akci×
6 produktů
Řadit dle:oblíbenosticeny
Doprava zdarma s Betaglukany
NAHORU