Doprava ZDARMA od 1 500 Kč | 2 měsíce na vráceníZákaznický servisinfo@prozdravi.cz|+420 468 006 311
0
0

ŘÍJEN - orgánem měsíce je žaludek

Bylinky pro žaludek

 

Východní medicína vnímá žaludek jako klíč k nebeské energii čchi, která se získává z potravy. Právě žaludek je totiž místo, kde pomocí trávicích šťáv rozžvýkaná strava zraje a dává tak pozdější podnět střevům, aby vykonávala svůj úkol. Už jen kvůli tomu je důležité při stravování myslet na dvě věci – jakou stravu přijímáte a v jakou dobu.

Žaludek nás také učí říkat lidem, co cítíme, a dodává nám odvahu ventilovat své emoce ven, jelikož právě kvůli hromadění nepříjemných pocitů pak v žaludku vzniká velmi známý tlak doprovázený bolestí. Je proto důležité si všechny křivdy a nevyřčené obavy nenechávat pro sebe, ale naopak je dostávat ven – to nám totiž také pomůže k tomu, abychom se s nimi lépe vyrovnali.

Správná funkce žaludku

Za normálních, ideálních podmínek by neměl být problém udržet správnou funkci našeho žaludku. Stačí pravidelná zdravá a pestrá strava. Je rovněž důležité, abychom potravu správně rozžvýkali - doporučuje se jedno sousto žvýkat třicetkrát až padesátkrát. Zní to sice trochu zvláštně, ale soustředění se na jídlo je opravdu důležité - proto nám počítání našeho žvýkání může pomoct soustředit se na sto procent a uvědomovat si tak, kolik toho opravdu sníme. Takto můžeme zabránit nezdravému přejídání - nejvíce to hrozí například u knížky či u televize, při sledování napínavého filmu. Nevnímáme, kolik toho sníme, protože náš mozek se soustředí na sledování příběhu v televizi. A hltání nás někdy může doslova bolet - ať už při pomalém sestupu příliš velkého sousta do žaludku, nebo později při křečích v břiše, jelikož hltání přispívá k nadýmání.

Volba kvality jídla je také velice důležitá. V dnešní uspěchané době je velice lehké sklouznout ke stravování se ve fastfoodech, k pití velkého množství kávy, stres se valí ze všech stran... Pokud to je možné, zpomalte a vyvarujte se tomu. Připravujte si raději jídlo doma, protože za mastná jídla z fastfoodů nám žaludek opravdu nepoděkuje.

Bylinky pro žaludek

Nevolnost může mít i jiné příčiny než nespokojený žaludek, ale když už se nám podaří si žaludek "zkazit" např. přejedením, sáhneme po heřmánku. Další vhodné bylinky jsou také máta peprná, meduňka a zázvor. Uvaříme si z daných bylinek čaj a snažíme se do sebe dostat 1 až 3 šálky denně. Při zvracení ovšem ze začátku postupujeme opatrně - vlažný čaj do sebe vpravujeme pomalinku, za pomocí čajové lžičky, aby nám ho při příliš rychlém vypití nevrátil žaludek hned zpátky.

Cestovní horečku určitě také známe všichni - čeká nás několikahodinová cesta a naše psychika nám automaticky vyvolává nevolnost či střevní potíže. Na žaludeční nevolnost nám opět pomůže zázvor či máta. Uvaříme si čaj ideálně již před cestou. Žaludek by se měl uklidnit a nebude nás cestou tolik trápit.

Pro podporu normální činnosti trávení a celého gastrointestinálního traktu lze využít řadu bylinek. Sáhnout můžeme po kořenu lékořice, čaji ze směsi heřmánku, meduňky, máty peprné, fenyklu nebo mochny husí. Skvělé jsou také borůvky, které můžeme užívat sušené, nebo si z nich uvařit čaj. Jsou ideální i pro děti - ty totiž uvítají jejich ovocnou chuť. Uvařit si můžeme také čaj ze sušených natí bylinky zvané sporýš lékařský. V kuchyni nic nezkazíme přidáním rozmarýnu do jídel. Tato voňavá rostlinka podporuje zažívání a stimuluje chuť k jídlu. Nedoporučuje se ovšem užívat ji příliš v období těhotenství. Pomoct nám mohou i zapařovací obklady z heřmánku na oblast žaludku či teplé koupele nohou.

Nezapomínejme ovšem, že bylinky jsou sice velkými pomocníky a silnými bojovníky, ale pokud se potíže nezlepší, návštěva lékaře je stejně nezbytná.

Zázračná masticha 

Masticha neboli mastix je známa jako velice účinný prostředek řešení trávicích obtíží všeho druhu. Jedná se o pryskyřici z keře lentišku (Pistacia lentiscus), který roste na jihu řeckého ostrova Chios. Masticha obsahuje podle současných zjištění více než 100 látek s blahodárnými účinky na žaludek a trávicí soustavu. Masticha je bez přehánění fenomenální substancí s širokým uplatněním ve farmacii, výrobě potravin a kosmetiky. Nejúčinnější forma užívání mastichy jsou mastichové  kapsle se 100% mastichou bez příměsí. Nadšení uživatelé si oblíbili mastichové krystaly ke žvýkání pro hygienu ústní dutiny.

Žádná jiná přírodní surovina nemá tak úžasné účinky a přitom tak malou lokalitu výskytu.
 

Chios Masticha Strong&Pure 40 kapslí
Bestseller
Mastic Life
Chios Masticha Strong&Pure 40 kapslí
pozítří u vás
Ostropestřec Extrakt 90 kapslí
BestsellerS dárkem
Natural Medicaments
Ostropestřec Extrakt 90 kapslí
pozítří u vás
Parozin 90 kapslí
BestsellerS dárkemVýhodné
Natural Medicaments
Parozin 90 kapslí
pozítří u vás