ČERVENEC - orgánem měsíce je krevní oběh

Bylinky pro krevní oběh

 

Tento měsíc přeje dovoleným, cestování a vůbec radosti ze života. I v době relaxace, odpočinku a poznávání nových zážitků je však třeba naslouchat svému tělu a při sebemenších potížích zmírnit zátěž.

Elementem léta je oheň, který neustále vzrůstá, proto musíme být opatrní. Barvu léta představuje oblíbená sytě červená, jež je však nejen nebezpečně přitažlivá, ale současně plní i varovnou funkci. Emoce tohoto období zastupují radost a spokojenost, užívejme si je tedy pomalu, ale jistě.  Posílíte-li v tomto období meridián srdce a osrdečníku, pak si tělo přirozenou cestou upraví problémy vznikající disharmonií v oblastech mozku, srdce, cév, krve a centrálního nervového systému.

Pokud potřebujete podpořit funkci krevního oběhu a činnost srdce, vyzkoušejte osvědčené přírodní prostředky, mezi něž patří například pohanka, hloh, srdečník, kaštan, jinan, nebo jmelí. Ve stravě se zaměřte na přísun omega 3 mastných kyselin, antioxidantů a vlákniny. A přidejte pohyb. Fyzická aktivita zvyšuje krevní tok, proto by bylo skvělé, aby se cvičení stalo součástí vašeho života hned teď.

Bylinky pro krevní oběh

Pohanka obecná (Fagopyrum esculentum)

Pohanka je známá pseudoobilovina, která obsahuje rutin. Je skvělým prostředkem pro podporu normální funkce kardiovaskulárního systému.

Hloh obecný (Crataegus laevigata)

Hloh přispívá k normální činnosti nervové a oběhové soustavy, podporuje normální činnost srdce. Má relaxační účinek - napomáhá usínání. Nejvhodnější forma jeho použití je tinktura z pupenů, z plodů hlohu se pak dá též připravit víno, z květů zase nálev.

Jmelí bílé (Viscum album)

Pro normální činnost cévní soustavy je též výborné jmelí, které najdeme na mnoha různých stromech. Jmelí přispívá k normální činnosti kardiovaskulárního systému, pomáhá udržovat správnou hladinu krevního tlaku, působí také jako antioxidant a podporuje udržování hladiny lipidů v krvi. Ideální formou užití je tinktura, ale lze připravit i studený macerát (jmelí se totiž nesmí zahřívat). S dávkováním je třeba být opatrný a rozhodně se během přípravy vyhnout bílým kuličkám, které jsou jedovaté.

Jírovec maďal (Aesculum hippocastanum)

Jírovec neboli kaštan koňský je skvělým přírodním pomocníkem, který přispívá k normální činnosti cévního systému. Většinou se užívá zevně, a to jako složka mnoha mazání na unavené svaly a klouby. Vnitřně se s ním nejčastěji setkáme v podobě tinktury z pupenů. Jírovec působí jako antioxidant, podporuje přirozenou obranyschopnost organismu, normální činnost kloubů, stav pokožky a ovlivňuje také (pre)menstruační a menopauzální komfort.

Jírovcová směs VXK 200 ml
Dědek Kořenář
Jírovcová směs VXK 200 ml
zítra u vás
Venisfér kapky 50 ml
Výhodné
Diochi
Venisfér kapky 50 ml
zítra u vás
Ruticelit 50 ml
Energy
Ruticelit 50 ml
zítra u vás
Koňská mast hřejivá 250 ml
Herbamedicus
Koňská mast hřejivá 250 ml
zítra u vás

Srdečník obecný (Leonurus cardiaca)

Srdečník podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému a hladinu krevního tlaku, přispívá ke komfortu při menopauze, k normální činnost srdce a nervové soustavy. Užívá se ve formě tinktury nebo jako součást bylinných čajových směsí. Srdečník však není vhodný pro těhotné ženy a měl by se užívat pouze v malém množství a krátkodobě. Sbírá se jeho nať.

Mátová směs MK 200 ml
Dědek Kořenář
Mátová směs MK 200 ml
zítra u vás

Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba)

Jinan pomáhá udržovat kognitivní funkce našeho organismu, podporuje mikrocirkulaci krevního systému, působí na krevní oběh, činnost mozku a paměť. Podporuej také periferní oběhový systém - oči a sluch. Je možné jej podávat ve formě tinktury nebo i čaje. Není však vhodný pro těhotné, kojící ženy, malé děti a osoby užívající léky na ředění krve.

Ginkgo 2500 mg 100 kapslí
Bestseller
Australian Remedy
Ginkgo 2500 mg 100 kapslí
zítra u vás