Poradit se s lékařem

Samolepící bloček ZDARMA (akce platí do 29.2.2012 nebo do vyprodání zásob)

Bio Café Sereno je prvotřídní jemná mletá vysokohorská káva bez kofeinu z oblastí Nikaragui a Guatemaly je 100% arabika z ekologické produkce, která je vhodná do překapávače nebo jako turecká káva. Kávy značky GEPA jsou praženy tradičním dlouhotrvajícím postupem, díky kterému jsou silné a mohou být dávkovány úsporně. Bio Café Sereno bez kofeinu dosahuje na stupnici chuti od 1 (jemná) do 5 (silná káva) hodnotu 1.
BUĎTE ORIGINÁLNÍ, BUĎTE FÉR
GEPA nakupuje tuto kávu přímo od malých pěstitelských družstev z vysokohorských oblastí Nikaragui a Guatemaly. Jedno z guatemalských družstev Asociace Chajulense sdružuje indiánské pěstitele kávy. Místní ženy, aby zaručily nejvyšší kvalitu této kávy, kávová zrnka třídí ručně (např. jeden kontejner o 250 pytlích trvá cca 1 týden). Díky vyšší výkupní ceně mohou tato družstva pořádat např. večerní kurzy pro dospělé a posílat své děti do školy a rozvíjet moudrost tradiční medicíny. Jedno družstvo plánuje z ušetřených peněz založit ekologický hotel.
Bio Café Sereno bez kofeinu bylo vypěstováno za spravedlivých podmínek, které mimo jiné zaručují: výrazně vyšší cenu pro drobné pěstitele kávy dlouhodobé odběratelské smlouvy, placení záloh předem vyloučení dětské a nucené práce šetrné zemědělské postupy bez použití chemických látek zaplacení prémie producentským družstvům, ze které investují do místních rozvojových projektů (např. nové technologie zpracování kávy, infrastruktury, vzdělávací programy).
S pečetí TransFair na tomto produktu je zajištěna nezávislá kontrola všech Fair Trade kritérií. Koupí tohoto produktu si nejen pochutnáte, potěšíte své blízké, ale také přispějete na dobrou věc – koupí přispíváte na zlepšení životních podmínek nejchudších producentů v Africe.
100% arabika z ekologické produkce, mletá
Na jeden šálek doporučujeme jednu mírně navršenou kávovou lžičku.
250 g
Po otevření balení uchovávejte ve vzduchotěsné a suché nádobě a spotřebujete nejlépe do 2 týdnů. Toto recyklovatelné balení k ochraně kávového aroma je vyrobeno z polypropylenu a polyethylenu, bez použití hliníku.
Další informace o FAIR TRADE naleznete v článku Fair Trade pomáhá pěstitelům kávy v Tanzánii zajistit vzdělání pro děti, ale také zlepšovat výrobu.

Společnost MIKO KÁVA s.r.o. je výrobcem vlastní Fairtrade kávy Puro a řady výrobků Puro pro gastro provozy a kanceláře. Vedle toho nabízí široký sortiment fair trade výrobků předních evropských fair trade organizací. Společnost MIKO KÁVA s.r.o. splňuje certifikaci ABCert - certifikát pro bio produkty.
Jsme totiž přesvědčení, že FAIR TRADE představuje jednu z nejefektivnějších metod snižování chudoby v rozvojových zemích, protože na rozdíl od krátkodobé úlevy umožňuje chudým zemědělcům získat za poctivou práci spravedlivou odměnu a zlepšit svůj život. Proto inspirujeme české firmy, aby po vzoru kolegů v západní Evropě využívaly FAIR TRADE pro občerstvení, reklamní předměty,nebo firemní akce. Věříme, že jakmile ochutnáte fair trade kávu, čaj, sušenky, víno nebo vynikající čokoládu, nebudete již chtít žádné jiné. Odměnou za nákup FAIR TRADE výrobků je totiž nejen hřejivý pocit, že jste pomohli chudým rodinám v Africe, Latinské Americe či Asii, ale také požitek a potěšení z výrobků té nejvyšší kvality, které uspokojí i náročné zákazníky.
AKCE: k objednávce produktů značky MIKO KÁVA nad 299 Kč obdržíte Bio čoko tyčinku hořkou s kousky kakaa 45 g ZDRAMA. Akce platí do 29.2.2012 nebo do vyprodání zásob!
Vše pro vaše zdraví
Vaše dotazy a připomínky posílejte na emailovou adresu zakaznik@prozdravi.cz


















